Prevencinė akciją prieš rūkymą (2022-06-22)

Kiekvieni metai rūkančių elektronines cigaretes mokinių amžius vis jaunėja. Siekdami atkreipti dėmesį į šią aktualią problemą, vykdėme akciją prieš rūkymą. Akcijos organizatoriai mokiniams siūlė vietoj dūmo pūsti balioną. Buvo dalinami lankstinukai. Akcijos metu mokiniams buvo primintos žalingos rūkymo pasekmės. Tyrimai atskleidžia, kad elektroninių cigarečių vartotojai skundžiasi net 12 organizmo sistemų sutrikimų simptomais pradėjus vartoti elektronines cigaretes ar praėjus savaitei nuo vartojimo pradžios.

Dažniausiai jaučiami nemalonūs kvėpavimo ir nervų sistemos sutrikimų simptomai, burnos ir gerklės gleivinės pakenkimai. Elektroninių cigarečių vartotojai skundžiasi pakilusiu kraujo spaudimu, galvos skausmu ir svaigimu, nemiga, nerimu, drebuliu, nuovargiu, burnos ir gerklės gleivinės sudirginimu, krūtinės skausmais ir spaudimu, sausu kosuliu, pasunkėjusiu kvėpavimu, čiauduliu, peršalimo simptomais, raumenų ir sąnarių skausmu, sutrikusiu virškinimu, išsausėjusia oda ir dar begale kitų neigiamų simptomų.

Mokiniai žadėjo rinktis sveiką gyvenimo būdą, namuose dalintis šia aktualia informacija su tėveliais, ir paskatinti juos atsisakyti žalingų įpročių.