Sveikiname 9 a klasės mokinę Mariją Kaleničenko (2022-06-27)

Birželio 21 d. Visagino savivaldybė pagerbė geriausius mokinius. Visagino ,,Žiburio“ pagrindinė mokykla džiaugiasi turėdama geriausią mokinę! Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos 9 a klasės mokinė Marija Kaleničenko yra išskirtinių akademinių gebėjimų, talentinga, ypatingai darbšti, atsakinga, visuomeniška, turinti aiškią pilietinę poziciją mokinė.

Marija 2021 metais pasiekė puikių akademinių laimėjimų: tapo Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso miesto etapo 5 – 8 klasių I vietos nugalėtoja, Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso regiono etapo 5 – 8 klasių III vietos laimėtoja, IV Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados miesto etapo 9 – 12 klasių II vietos laimėtoja, taip pat apdovanota diplomu už puikius rezultatus atsakant į testo klausimus Nacionalinėje aplinkosaugos olimpiadoje, apdovanota Valstybinės lietuvių kalbos komisijos padėka už dalyvavimą tarptautinėje virtualiojoje parodoje ,,Pažink kalbos dalis“ bei mokyklos pagyrimo raštu už puikų mokymąsi, kadangi Marija visus devynerius metus mokykloje mokosi vien dešimtukais – tai išskirtinai aukštai iškelta mokymosi kartelė, kuri parodo ir Marijos darbštumą bei atsakingumą.

Mokinė yra talentinga meninio žodžio meistrė – jos nuolatiniai pasiekimai Meninio skaitymo konkursuose yra visada vertinami aukščiausiais įvertinimais. Malonu, jog šį savo talentą Marija noriai dovanoja mokyklos bendruomenei – jos, kaip renginių vedėjos, įtaigus žodis skamba visuose svarbiausiuose mokyklos renginiuose. Mokinė yra visuomeniška – dalyvauja mokyklos Mokinių tarybos veikloje, noriai imasi įvairių iniciatyvų. Pilietinę mokinės poziciją atskleidžia dažnas atstovavimas mokyklai miesto, regiono olimpiadose, atstovavimas ne tik mokyklai, bet ir Lietuvai Erasmus+ programoje ,,Tarptautiniai jaunimo mainai”. Būtent programos ,,Tarptautiniai jaunimo mainai” metu, semdamasi patirties su užsienio šalių bendraamžiais, Marija visuomet pabrėžia, kad jai viena iš svarbiausių vertybių yra Lietuva. Tokia aiški pilietinė pozicija rodo Marijos brandą.

Sveikiname ir didžiuojamės!