Tarptautinis ,,Erasmus+” projektas „G.A.M.E.S“ (2014-12-17)

Visagino „Žiburio“ pagrindinė mokykla nuo šių metų rugsėjo 1d. dalyvauja tarptautiniame daugiašaliame tarpmokykliniame ,,Erasmus+” projekte „G.A.M.E.S“. „G.A.M.E.S“ projekto tikslas – organizuojant įvairią sportinę veiklą ugdyti Europos (o kartu ir mūsų mokyklos) vaikų sveiką gyvenseną. Iš tiesų, projektas apima labai įvairią sportinę veiklą. Tai ir futbolas, krepšinis, dviračių maratonas, šokiai, piešimas ant vandens, šaudymas, dažasvydis, slidinėjimas.

Beje, projekte dalyvauja net 5 šalys: Bulgarija, Italija, Lenkija, Lietuva bei Slovakija, o pats projektas tęsis dvejus metus. Jau 2015 m. kovo mėn. yra numatoma pirmoji projektinė kelionė į Bulgariją, į kurią vyks 8 mokiniai ir 1 mokytojas. Projekto kelionės metu vaikai bus apgyvendinti šeimose, o į mūsų mokyklą atvykę svečiai iš projekte dalyvaujančių valstybių taip pat bus apgyvendinti mokinių šeimose. Tam, kad šeimos galėtų susipažinti iš anksto ir pabendrauti, yra sukurtas projekto puslapis (e-twinning). Tad tikrai neturėtų kilti bendravimo kliūčių.

Šiuo metu jau yra įvykusi pirmoji projekto veikla – logotipo kūrimas. Visos šalys projekto dalyvės kūrė projekto logotipą savo mokyklose. Tuomet mokykloje buvo išrinktas geriausias logotipas ir išsiųstas vertinimui. Už atrinktus logotipus galėjo balsuoti visos šalys. Šalių balsavimo rezultatai turėtų būti netrukus paskelbti. Mūsų mokykloje geriausią projekto logotipą sukūrė 10a klasės mokinė Karolina Macickaitė, tad būtent jos darbas buvo išsiųstas vertinimui.

Džiaugiamės, jog minėtas projektas vaikus sudomino – vis daugiau atsiranda norinčiųjų dalyvauti projekto „G.A.M.E.S“ veiklose.