Bendradarbiavimas su Visagino neįgaliųjų draugija (2014-12-17)

Jaunieji „Žiburio“ mokyklos policijos rėmėjai bendradarbiauja su miesto visuomeninėmis organizacijomis. Viena iš bendradarbiaujančių organizacijų – Visagino neįgaliųjų draugija. Su ja bendradarbiaujama jau ne pirmus metus.

Šių metų lapkričio 24-28d. žiburiečiai prisijungė prie akcijos, skirtos Tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti, ir išnešiojo dovanėles Visagino mieste gyvenantiems neįgaliems žmonėms. Teikiant dovanėles, mokiniams teko pasakyti gražų žodį, mokytis bendrauti su įvairaus amžiaus ir patirties žmonėmis. Akcijos dalyviai teigė, kad tai buvo kartu labai gera proga apmąstyti savo gyvenimą, įvertinti, kiek daug galimybių jie turi.

O štai lapkričio 28 dieną „Žiburio“ mokyklos šeštokai dalyvavo Respublikiniame vaikų ir jaunimo neįgaliųjų festivalyje „Nepasiduok“. Mokiniai įsitikino, kad yra daugybė neįgalių žmonių,  kurie nepaprasti, nes net ir neturėdami kojų, tvirtai stovi ant žemės, net ir nematydami pasaulio, mato jį patį nuostabiausią, net ir negalėdami pajudėti, sugeba sušokti nuostabų šokį.

Taigi mokinių bendradarbiavimas su Visagino neįgaliųjų draugija mažina socialinę atskirtį, aktyvina neįgaliųjų ir sveikųjų bendravimą, keičia sveikųjų požiūrį į neįgaliuosius bei moko pažinti visuomenės gyvenimą.