Protmūšis: „AIDS geriau žinoti“ (2014-12-17)

Gruodžio 1-ąją visame pasaulyje minima pasaulinė kovos su AIDS diena. Taip bandoma atkreipti dėmesį į šią pavojingą ir greitai plintančią ligą, kurios išgydyti vis dar nepavyksta. Beje, statistika skelbia, kad ir Lietuvoje kas 4 dieną nustatomas 1 ŽIV infekuotas žmogus. Prognozuojama, kad per ateinančius 50 metų kiekvieną minutę 10 žmonių mirs nuo AIDS, tad būtina kuo greičiau imtis iniciatyvų bei šviesti visuomenę, nes nesant efektyvių vaistų, visuomenės švietimas tampa geriausia prevencijos priemone.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras, kaip ir kasmet, pakvietė moksleivius atkreipti dėmesį į šią problemą ir sudalyvauti protmūšyje „ AIDS geriau žinoti“. Šiai dienai abejingi neliko ir Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokiniai ir, sudarę 4 jaunųjų policijos rėmėjų komandas, varžėsi tarpusavyje. Protmūšio klausimai pasirodė ne tokie ir lengvi, tačiau dalyviai puikiai susitvarkė su užduotimis. Renginyje dalyvavo ir svečių iš Visuomenės sveikatos biuro, kurie apibendrino komandų rezultatus bei apdovanojo dalyvius.

Tokie aktyvumą skatinantys ir jaunimui patrauklūs renginiai ugdo jaunų žmonių atsakomybę, supratingumą, priverčia apmąstyti vertybes ir keičia požiūrį į ŽIV infekuotus asmenis.