Laisvės gynėjų diena (2015-01-21)

Sausio 13- ąją – Laisvės gynėjų dieną – mokykloje paminėti skaudūs 1991 m. įvykiai. Kaip ir kasmet, dalyvauta akcijoje ,,Atmintis gyva, nes liudija” – mokyklos languose buvo užžiebtos žvakės, simbolizuojančios atmintį tų, kurie už visos tautos laisvę paaukojo savo gyvybę. Mokiniai rinkosi klasėse, skaitė eilėraščius, skirtus Sausio 13- ajai atminti, pagerbė žuvusiuosius tylos minute, žiūrėjo parengtas skaidres ir diskutavo apie Laisvės svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime.

Vakare mieste vykusiame renginyje ,,Atminties laužai” patriotinius tekstus skaitė mokyklos teatro studijos mokiniai (vadovė Birutė Davidovičė), o ypač išsiskyrė mūsų mokyklos jaunieji šauliai (vadovas Kęstutis Jatulionis), kurie savo pagarbą Laisvės gynėjams išreiškė atžygiuodami į renginį su Lietuvos, Šaulių sąjungos bei ,,Žiburio” mokyklos vėliavomis ir viso renginio metu stovėję garbės sargyboje.

Taigi, galime drąsiai teigti, jog esame verti laisvės, nes savo širdyse išlaikome atmintį tų, kurie, pasak Just. Marcinkevičiaus, nepabijojo stovėti prieš tankus ir automatus, prieš tamsą ir smurtą, prieš begėdišką melą ir šmeižtą.