Vasario 16-osios šventė (2015-03-04)

Pačius šilčiausius žodžius ir pačias gražiausias dainas žiburiečiai skyrė Lietuvai minėdami Vasario 16 – ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

9a klasės mokiniai parengtoje meninėje kompozicijoje atskleidė ypatingą žmogaus santykį su savo Tėvyne. Ji yra nepakeičiama, tad ją ,,palikti gali paukštis, žuvis ar miręs medis”, bet ne žmogus.

6-8 klasių mokiniai Lietuvą pasveikino patriotinėmis dainomis, o demonstruotose skaidrėse buvo trumpai apžvelgtas Lietuvos kelias į 1918 m. Vasario 16-ąją, susižavėjimą kėlė susikūrusios valstybės žmonių ryžtas ginti savo Tėvynės teritorinį vientisumą.

Kiekvienas mokyklos bendruomenės narys šventės proga buvo pasveikintas - dovanotos nupintos trispalvės apyrankės, kurias nešiosime iki Kovo 11 –osios – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos.

Džiugu, kad mokiniai moka švęsti tautines šventes – tai patvirtina ir tas faktas, jog gausus mūsų mokyklos mokinių bei jaunųjų šaulių būrys vasario 16- ąją dalyvavo mieste organizuotoje Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventėje.

Nejaugi tai ne sapnas? Ne svajonė,
Viliojusi... dar vakar be vilties?!
Nejau vergijoj slėgusi dejonė
Dabar tik sapnas? šmėkla praeities?

Jauna, laisva, pati savęs valdovė
Tautų eilėn įstojo Lietuva,
Savu krauju vergijos nusiplovė,
Sutraukius pančius ištverme sava!

(Maironis ,,Nepriklausomybę atgavus”)