IŠVYKA Į KAUNĄ – ABEJINGŲ NELIKO (2015-11-19)

Spalio 23 d. dešimtokai, devintokai ir aštuntokai vyko į Kauną – mokykla žiburiečiams pasiūlė dar vieną išvyką, kurios tikslas – veiklinti mokinius karjerai. Dienotvarkė buvo intensyvi. Iš pradžių mokiniai susipažino su Kauno IX forto istorija.

Klausydami gidų mokiniai sužinojo, kokiomis sąlygomis gyveno čia kalinami žmonės, kai IX fortas tarpukariu buvo virtęs Kauno sunkiųjų darbų kalėjimo filialu. Vėliau atsivėrė ir kitas IX forto istorijos etapas, kai Antrojo pasaulinio karo metais čia buvo įsteigta koncentracijos stovykla ir vykdomas genocidas - masiškai naikinami žydų tautybės žmonės iš Lietuvos ir iš kitų Europos šalių. Pasiskirstę grupėmis mokiniai rinko šia tema informaciją iš ekspozicijoje esančių šaltinių, pristatė ją bei apibendrino. Turtindami istorines žinias, bręsdami pilietiškai, žiburiečiai turėjo progos pamąstyti apie istoriko profesijos svarbą. IX forto darbuotojai noriai atsakė į visus mokinių jiems pateiktus klausimus.

Antrasis kelionės etapas – Lietuvos aviacijos muziejus. Čia mokinių laukė žmonės, praktiškai žinantys, ką reiškia valdyti lėktuvą. Todėl jų pasakojimai, paremti autentiškais įspūdžiais bei išgyvenimais, buvo labai įtaigūs, leido pajusti aviatoriaus darbo svarbą ir tenkančią atsakomybę. Ypač berniukai domėjosi demonstruojama ekspozicija muziejuje. Na, o prie simuliatorių aktyvūs buvo tiek merginos, tiek vaikinai: juk ne kasdien tau patikima valdyti lėktuvą. Susitikimo metu buvo akcentuota, kad aviatoriaus profesija nėra tik vyriškas užsiėmimas - šiandienos pasaulyje tuo susidomi vis daugiau merginų. Mokiniai atsisveikino su svetingais muziejaus darbuotojais pasisėmę naujų potyrių: vieni manė, kad tai visai galimas įdomus ateities iššūkis, kiti suprato, kad dangaus skliauto užkariavimas – ne jiems.

Dar viena stotelė - LSMU Anatomijos muziejus. Žiburiečiai atsidūrė aplinkoje, kurioje kasdien ruošdamiesi paskaitoms dirba būsimieji medikai ir jų dėstytojai. Buvo akcentuota, kad ši erdvė skirta didinti anatomijos studijų efektyvumą, tačiau jos bazėje yra atlikta ir nemažų mokslinių bei pedagoginių atradimų. Stebimi eksponatai ir muziejaus vadovės aiškinimas ne vienam leido pasitikrinti, ar galėtų rinktis mediko profesiją – juk studijuoti tenka ilgus metus ir ne vien tik iš vadovėlių...

Na, o baigiamasis kelionės akordas suskambėjo Kauno mažajame teatre. Čia mokiniai stebėjo monospektaklį ,,Barakudų medžioklė žaliems“. Nors scenoje daugiau kaip valandą karaliavo tik vienas aktorius, tačiau jis visiškai pakerėjo žiūrovus. Dažnai juokdamiesi iki ašarų mokiniai mąstė apie tikrąsias gyvenimo vertybes – juk į tai kreipė intertekstuali, sąmojinga ir nenuspėjama pasakos apie Raudonkepuraitę variacija. Po spektaklio abejingo nebuvo nė vieno. Tiesa, mokytojai jau teatre suprato, kad būtinai organizuos šio spektaklio aptarimą – juk būtina aptarti renginį, sukėlusį tiek emocijų.

Jau vėliau, dalydamiesi įspūdžiais, kelionės dalyviai mokyklos jauniesiems žurnalistams akcentavo, kad išvykoje aplankyti objektai, sužinota informacija leido patirti įvairius įspūdžius. Tačiau abejingų ar nepatenkintų kelione nebuvo nė vieno.

Mokyklos informacija