Vaikų socializacijos projektas ,,Pažindamas (-a) Tėvynės praeitį, įsirašau joje“ (2022-07-07)

Pasibaigus mokslo metams, 20 Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos 7 –10 klasių mokinių dar neskubėjo atostogauti – jie dalyvavo vaikų socializacijos projekte ,,Pažindamas (-a) Tėvynės praeitį, įsirašau joje“. Išties, susitapatinti su savo valstybe, ,,įsirašyti joje” labiausiai padeda istoriškai-kultūriškai artimos aplinkos praktinis pažinimas, tad minėtu projektu siekta, jog per praktines-pažintines veiklas mokiniai suvoktų save kaip Aukštaitijos regiono atstovus, pažintų šio regiono istorinę-kultūrinę praeitį, ja didžiuotųsi bei susietų save emociniais ryšiais su šiuo regionu.

 Plačiau...

Sveikiname 9 a klasės mokinę Mariją Kaleničenko (2022-06-27)

Birželio 21 d. Visagino savivaldybė pagerbė geriausius mokinius. Visagino ,,Žiburio“ pagrindinė mokykla džiaugiasi turėdama geriausią mokinę! Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos 9 a klasės mokinė Marija Kaleničenko yra išskirtinių akademinių gebėjimų, talentinga, ypatingai darbšti, atsakinga, visuomeniška, turinti aiškią pilietinę poziciją mokinė.

 Plačiau...

Rasti lobį! (2022-06-27)

2022-ieji paskelbti Lietuvos ir Europos jaunimo metais. Jauni žmonės trokšta būti išgirsti ir suprasti, siekia bendrauti ir bendradarbiauti ne tik su sprendimų priėmėjais, bet ir tarpusavyje. Tad Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos Mokinių taryba birželio 22 d. suorganizavo renginį, skirtą Lietuvos ir Europos jaunimo metams paminėti.

 Plačiau...

Prevencinė akciją prieš rūkymą (2022-06-22)

Kiekvieni metai rūkančių elektronines cigaretes mokinių amžius vis jaunėja. Siekdami atkreipti dėmesį į šią aktualią problemą, vykdėme akciją prieš rūkymą. Akcijos organizatoriai mokiniams siūlė vietoj dūmo pūsti balioną. Buvo dalinami lankstinukai. Akcijos metu mokiniams buvo primintos žalingos rūkymo pasekmės. Tyrimai atskleidžia, kad elektroninių cigarečių vartotojai skundžiasi net 12 organizmo sistemų sutrikimų simptomais pradėjus vartoti elektronines cigaretes ar praėjus savaitei nuo vartojimo pradžios.

 Plačiau...

Sužinoti tai, kas atrodo nepasiekiama, neįmanoma ir neįsivaizduojama (2022-06-22)

Birželio 16 d. Visagino ,,Žiburio” pagrindinės mokyklos ir Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos mokiniai lankėsi Molėtų observatorijoje. Mus pasitiko Molėtų observatorijos astronomas Saulius Lovčikas. Pažintinės - edukacinės ekskursijos metu turėjome puikią pamoką apie galaktikas, žvaigždynų susidarymą, iš arčiau pamatėme didžiausią Šiaurės Europoje 165 cm skersmens teleskopą. Sužinojome jo sandarą, veikimo principą. Astronomas Saulius Lovčikas mums paaiškino, ką tiria astronomija, koks tai mokslas.

 Plačiau...

Vaikų vasaros poilsio stovykla ,,Varliukai–Žiburiukai 15" (2022-06-22)

Birželio 13-17 dienomis Visagino ,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje vyko vaikų vasaros poilsio stovyklos ,,Varliukai-Žiburiukai 15“. Stovyklos projektą finansavo Visagino miesto savivaldybė. Stovyklos tikslas - ugdyti vaikų pilietiškumą ir organizuoti socialiai prasmingą veiklą vasaros atostogų metu.

 Plačiau...

Integruotos pamokos J. Meko metus minint (2022-06-16)

Birželio 8 d. į Visagino kultūros centrą ,,Žiburio” pagrindinės mokyklos 7-10 klasių mokiniai vyko integruotoms lietuvių kalbos, anglų kalbos ir istorijos, menų pamokoms. Į tokias veiklas, skirtas J. Meko 100-osioms gimimo metinėms paminėti, pakvietė mokytojos A. Daugėlienė, Z. Miškinytė-Mazūrienė, S. Ramelienė, V. V. Gediminskienė, Ž. Latyšovič ir Visagino kultūros centro Amerikietiškoji erdvė.

 Plačiau...

Edukacinė penktokų ir šeštokų išvyka į Kauną (2022-06-16)

Birželio 10 d. 5a, 5b ir 6a klasių mokiniai vyko į edukacinę kelionę ir lankėsi Kaune - antrame pagal dydį Lietuvos mieste. Čia jų laukė net trys edukaciniai užsiėmimai senamiestyje. Pirmiausia mokiniai aplankė du Kauno architektūros paveldo objektus: jėzuitų vienuolyno apžvalgos aikštelę bei seniausią Kauno gyvenamąjį namą - gotikos architektūros perlą Perkūno namus. Vaikai buvo supažindinti ir su pagrindiniais Kauno miesto kūrimosi istorijos faktais: viduramžiškai pasipuošusi gidė papasakojo apie kunigaikščio Vytauto 1408 metais miestui suteiktas prekybos ir savivaldos privilegijas, mokiniai skaitė priesaiką, kurią turėjo duoti žmogus, norintis tapti tikru miestiečiu, šoko bendruomeninį šokį, kokį, tikėtina, čia beveik prieš 500 metų šoko miesto burmistro svečiai. Taip pat žiburiečiai mokėsi senoviniu būdu sulankstyti laišką.

 Plačiau...

Šešėlių teatro spektaklis (2022-06-16)

Birželio 16 d. Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos devintos klasės mokiniai į svečius pasikvietė vaikų darželio ,,Ąžuoliukas“ būsimus priešmokyklinukus.

Devintokai:  M. Kaleničenko, L. Glaska, K. Kobiakova, V. Šedbaraitė, D. Romačenko, V. Velebskij, G. Timochina,  kartu su fizikos mokytoja L. Norvaišaite pristatė savo kūrybinį darbą – šešėlių teatro spektaklį ,,Raudonkepuraitė‘‘. 

 Plačiau...

Gedulo ir vilties dieną minint (2022-06-16)

Birželio 14 d. Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos bendruomenė ypatingai paminėjo Vilties ir gedulo dieną. Dvyliktą valandą į mokyklą atvyko svečių: Plk. Prano Saladžiaus šaulių (Utenos apskr.) 9-osios rinktinės vado pavaduotojas Rimantas Eigėlis, Visagino savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Andrius Bukauskas, buvęs mokyklos jaunųjų šaulių vadas Kęstutis Jatulionis.

 Plačiau...

Gero kelio! (2022-06-13)

Į tavo langą plakas lyg banga
Pavasario alyvos.
O tavo langas – atviras, laimingas
Kaip tavo akys.
Ir meilės vėjas plaukus tau kedena.
Ir žodyje vienam – pasaulis visas.
O laiko upė patylom srovena.
Mes jos negirdim ir nematom.
Mes žiūrim į paukščius, į saulę, į žvaigždes.
Mes dar labai jauni...

Šiandien Visagino „Žiburio“ pagrindinėje mokykloje aidėjo Paskutinysis skambutis. Mažuosius jis pakvietė džiaugtis vasaros malonumais, o dešimtokus išlydėjo į naują kelio vingį. Nuoširdžiai skambėjo mokyklos direktorės Astos Bauraitės, mokytojų, gausiai susirinkusių svečių ir tėvelių palinkėjimai 20-ajai jaunųjų abiturientų laidai.

 Plačiau...

Tyrimų ir eksperimentų diena (2022-06-05)

Gegužės 26-ąją Visagino „Žiburio“ pagrindinėje mokykloje prasidėjo Tyrimų ir eksperimentų diena. Pagal parengtą pamokų tvarkaraštį kiekviena klasė buvo pakviesta įvairioms STEAM veikloms. Mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti savo žinias ir sugebėjimus atlikdami eksperimentus arba įdomias praktines užduotis. Tokio darbo laboratorijomis virto biologijos, fizikos, matematikos, informacinių technologijų, geografijos kabinetai.

 Plačiau...

,,ŽIBURIUKAI” VISAGINO MIESTO PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ KONFERENCIJOJE ,,MANO ŠEIMOS ISTORIJA – VISAGINO ISTORIJA” (2022-06-05)

2022 m. gegužės 30 d. Visagino ,,Žiburio” pagrindinės mokyklos 2a ir 4b klasės mokiniai dalyvavo Visagino miesto pradinių klasių mokinių ir mokytojų konferencijoje ,,Mano šeimos istorija – Visagino istorija”. Joje mokiniai skaitė pranešimus. 4b klasės mokinė Agata Možeiko skaitė pranešimą apie savo senelį Antaną Ivanauską, buvusį miesto merą. 4b klasės mokinė Akvilė Povilauskaitė skaitė pranešimą apie savo tėtį Lauryną ir jo svarbų darbą saugant Lietuvos Respublikos sieną, užtikrinant šalies ir gyventojų saugumą. Mokiniams dalyvauti konferencijoje patiko. Dalyviai buvo apdovanoti padėkomis, atminimo dovanėlėmis.

 Plačiau...

,,ŽIBURIUKAI” VISAGINO MIESTO PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ KONFERENCIJOJE ,,MANO ŠEIMOS ISTORIJA – VISAGINO ISTORIJA” (2022-06-05)

2022 m. gegužės 30 d. Visagino ,,Žiburio” pagrindinės mokyklos 2a ir 4b klasės mokiniai dalyvavo Visagino miesto pradinių klasių mokinių ir mokytojų konferencijoje ,,Mano šeimos istorija – Visagino istorija”. Joje mokiniai skaitė pranešimus. 4b klasės mokinė Agata Možeiko skaitė pranešimą apie savo senelį Antaną Ivanauską, buvusį miesto merą. 4b klasės mokinė Akvilė Povilauskaitė skaitė pranešimą apie savo tėtį Lauryną ir jo svarbų darbą saugant Lietuvos Respublikos sieną, užtikrinant šalies ir gyventojų saugumą. Mokiniams dalyvauti konferencijoje patiko. Dalyviai buvo apdovanoti padėkomis, atminimo dovanėlėmis.

 Plačiau...

Džiaugiamės Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos pasiekimais (2022-06-05)

Kaip ir kasmet, paskelbus žurnalo ,,Reitingai“ Lietuvos mokyklų rezultatus, galime tikrai didžiuotis puikiais Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos rezultatais. Pasak žurnalo ,,Reitingai“ pateiktos informacijos, Visagino ,,Žiburio“ pagrindinė mokykla tarp didžiųjų Lietuvos pagrindinių mokyklų užima I-ąją vietą! Didžiuojamės savo mokytojais ir mokiniais!

 Plačiau...

KETVIRTOKAI ANYKŠČIUOSE (2022-06-05)

2022 m. gegužės 27 d. Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos 4a ir 4b klasių mokiniai vyko į edukacinę-kultūrinę išvyką Anykščiuose. Nors kelionę lydėjo įvairūs nenumatyti nuotykiai, tačiau išvyka pavyko. Mokiniai lankėsi Vorutos pilyje ir aiškinosi, kaip Lietuvos žmonės gyveno viduramžiais, kokios buvo pilys, kaip ir iš ko jas statė, ką veikė moterys, vyrai ir vaikai. Mokiniai stebėjo Anykščių apylinkes nuo pilies kuorų, galėjo pačiupinėti 800 metų senumo puodų šukes, aiškinosi, kokiais papuošalais ir kodėl puošėsi senovės lietuviai. Teko ir stipriais kariais pabūti. Mokiniai vilkosi šarvus, matavosi karžygio marškinius, kilnojo kalaviją, kirvukus, akies miklumą bandė šaudydami iš lankų. Net katapultą išbandė sviesdami akmenis toli į priešų gretas.

 Plačiau...

Buvo smagu ir naudinga (2022-06-05)

Paskutinėmis gegužės dienomis  Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos 1a klasėje vyko karjeros ugdymui skirtos veiklos dalyvaujant respublikinėje iniciatyvoje ,,Šok į tėvų klumpes“. Gegužės 30 d.  1a klasės mokinės mamytė vaikus supažindino su Sveikatos priežiūros specialisto profesija. Mokiniai sužinojo, kokią pagalbą gali suteikti sveikatos priežiūros specialistai, mokėsi matuoti kraujo spaudimą, kūno temperatūrą, suteikti pirmąją pagalbą susižeidus, žaidė įvairius žaidimus.

 Plačiau...

Iš ,,Amatų kraitelės“ (2022-06-05)

Šiais mokslo metais 3 b klasės mokiniai su mokytoja Irena Gaidiene vykdė neformaliojo ugdymo ,,Amatų kraitelė“ veiklas. Pirmiausia mokiniai išsiaiškino, iš kur atsiranda vilna, domėjosi, kokių rūšių ji būna, stebėjo, kaip vilna karšiama, ir vardijo, ką galima iš jos pasigaminti. Trečiokai mokėsi ir patys velti vilną šlapiuoju būdu. Iš suveltų rutuliukų ir plokštumos gamino gėles, puošė eglutes vilnoniais žaisliukais, kūrė paveikslą ,,Aguona“. Žiemą, aptarę molio savybes, trečiokai lipdė laimės pasagėles, žuveles, namelius, kūrė iš jų kompozicijas.

 Plačiau...

Tikimės čia apsilankyti dar ne vieną kartą (2022-05-30)

Gegužės 19 dieną Kauno kolegijos Technologijų fakulteto Pramonės inžinerijos ir robotikos katedroje lankėsi Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 8-10 klasių ir Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos 8 klasės moksleivių grupė. Susitikimo metu šios katedros vedėjas Vytautas Čapas pristatė kuruojamas studijų programas, keliamus reikalavimus norintiems jose studijuoti, aptarė studijų metu suteikiamas žinias ir ugdomus praktinius gebėjimus, taip pat praktikos galimybes ir įsidarbinimo perspektyvas baigus studijas. Katedros laboratorijų vedėjas Igoris Šajevas pristatė studentų kūrybines erdves, laboratorijose turimą įrangą, trumpai aptarė keleto pademonstruotų sistemų struktūrą, naudojamus komponentus bei jų veikimo principus, taip pat aptarė buvusių diplomantų ir jų vadovų parengtus realius stendinius projektus.

 Plačiau...

Ekonomika, kaip pagalvių mūšis (2022-05-23)

Gegužės 17 d. 3a klasės mokiniai dalyvavo pamokoje ,,Ekonomika, kaip pagalvių mūšis”. Šioje pamokoje dalyvavo Panevėžio apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento vyr. specialistės Aušra Laucevičienė ir Astra Kiškienė. Viešnios supažindino mokinius su mokesčių mokėjimo sistema. Vaikams buvo paaiškinta, kas yra mokesčiai, kokie jie yra, kodėl juos reikia mokėti, kam surinkti mokesčiai yra panaudojami.

 Plačiau...

Jaunieji šauliai ištarė garbingus pasižadėjimo žodžius (2022-05-23)

Šį šeštadienį, gegužės 14 d., Utenoje mūsų mokyklos mokiniai - Miglė Zakarkaitė, Viktorija Orechaitė, Veronika Šandrova, Lukas Korzikas, Liudas Ragauskas, Martynas Servuta ir Nikita Vasiljevas - dalyvavo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventėje, kur iškilmingai pasižadėjo ginti Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę bei sąžiningai vykdyti jaunojo šaulio pareigas.

 Plačiau...

Projektas ,,Svajoju ir taupau“ (2022-05-23)

Dvi savaites 1 b klasės mokiniai ir jų mokytoja Laima Pranckūnienė vykdė integruotas STEAM veiklas. Mokinių laukė daugybė įdomių dalykų. Pirmiausia jie sužinojo, kaip atsirado pinigai. Apsilankė virtualioje ekskursijoje po Lietuvos banko Pinigų muziejų, patys piešė savo svajonių pinigėlius. Netrukus pirmokėliai pasigamino svajonių žemėlapius, kurie padėjo vaikams suprasti, kam verta taupyti. Tai padėjo išsiaiškinti, kokių svajonių jie turi. Tada su dideliu entuziazmu vaikai puošė taupykles svajonėms ir pramogoms, labai kūrybingai papuošė pasigamintas pinigines.

 Plačiau...

GRĮŽUS IŠ ERASMUS PLIUS TARPTAUTINIŲ MAINŲ „GYVOJI ISTORIJA – PAGALBA UKRAINAI“ (2022-05-23)

Balandžio 30 – gegužės 7 dienomis mes vėl Erasmus plius jaunimo mainuose, vėl toje pačioje vietoje – Lenkijoje, Liublino vaivadijoje, Motycz c Lesny miestelyje. Tačiau mainų tema kita – aktualiausi pasaulio įvykiai, į kuriuos mes esame pakviesti pažvelgti giliau, prisidėti asmeniškai prie nors ir nedidelių teigiamų pokyčių. Taigi mainų tema šį kartą buvo „Gyvoji istorija – pagalba Ukrainai“. Išvykdami į mainus žinojome, kad Ukrainoje vyksta karas, galėjome matyti reportažus per televiziją, klausytis apžvalgininkų komentarų, jei mums tai buvo įdomu. Dabar, jau pasibaigus mainams, galime teigti, kad yra didelis skirtumas sekti naujienas per atstumą ir bendrauti su žmonėmis - karo pabėgėliais bei įsitraukti į konkrečias pagalbos veiklas.

 Plačiau...

URM projektas ,,Atgal į mokyklą“ (2022-05-23)

Gegužės 20 d. mokykloje lankėsi LR URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamento direktoriaus pavaduotoja Jurgita Germanavičienė. Jos apsilankymas – tai LR Užsienio reikalų ministerijos projekto ,,Atgal į mokyklą“ dalis, kurio metu diplomatai ir valstybės tarnautojai veda pamokas apie Europos Sąjungą.

 Plačiau...

Pakviestas dalyvauti laureatų konkurse (2022-05-17)

Gegužės 7 d. Utenoje, Šaulių namuose, vyko Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės meno kolektyvų pasirodymas. Visagino ,,Žiburio“ pagrindinei mokyklai atstovavo mokyklos jaunasis šaulys Mindaugas Kaziukonis (9 a klasė). Džiaugiamės, kad Mindaugas pakviestas dalyvauti laureatų konkurse.

 Plačiau...

Į skaitymo čempionatą! (2022-05-08)

Džiaugiamės pranešdami, kad mūsų mokykla šiemet pateko į Pradinukų skaitymo čempionatą. Jį organizuoja VšĮ Vaiko psichologijos centras, prie kurio prisideda iniciatyva Vaikų žemė, leidykla Alma Littera, rašytojas Tomas Dirgėla ir kiti. Čempionatas vyks gegužės 7 – rugsėjo 7 dienomis. Rugsėjo mėnesį susumavus rezultatus bus dalijami prizai, kurie atiteks mokyklai, klasei, vaikams, tėveliams, mokytojams, perskaičiusiems daugiausia knygų. Taip pat vyks loterija, kurios metu prizų galės laimėti net ir tie, kurie bus perskatę bent vieną knygą.

 Plačiau...

Projektui „Istorijos. Garsais ir vaizdais“ baigiantis (2022-05-02)

Balandžio mėnesį baigiasi Kultūrinių intervencijų projektas „Istorijos. Garsais ir vaizdais“, kuris yra Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos kartu su Kultūros ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijomis įgyvendinamo nacionalinės kultūrinės edukacijos sistemos modernizavimo projekto dalis. VšĮ „Meno avilys“ kultūrines intervencijas įgyvendino 12-oje šalies mokyklų. Viena iš jų buvo ir Visagino ,,Žiburio” pagrindinė mokykla.

 Plačiau...

Sveikiname (2022-05-02)

Sveikiname mokyklos vaikinų komandą ir trenerį krepšinio 3x3 varžybose užėmusius I-ąją vietą!

 Plačiau...

Kur gyvena mūzos (2022-05-02)

Balandžio 28 d. 7a ir 8a klasių mokiniai vyko integruotoms veikloms į Visagino kultūros centrą. Atlikdami užduotis, tie, kurie dar nebuvo matę parodos apie Visaginą, turėjo progos su ja susipažinti, o ją rengusieji - paruošti eksponuotus darbus pargabenimui į mokyklą. Kultūros centro darbuotoja Rima, padėkojusi mokiniams už surengtą parodą, svetingai pakvietė apžiūrėti ir kitas centro erdves, papasakojo, kokie renginiai čia vyksta, domėjosi, kuriuose norėtų dalyvauti ir žiburiečiai. Iš renginio mokiniai keliavo pasižadėję dažniau užsukti čia, kur gyvena mūzos.

 Plačiau...

Užklasinio skaitymo pamoka kitaip (2022-05-02)

  2022 m. balandžio 29 d. Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos 4a ir 4b klasės mokiniai dalyvavo įdomioje užklasinio skaitymo pamokoje, kurioje sklandžiai ir išsamiai pristatė draugams perskaitytas knygas. Mokiniai supažindino klasės draugus su lietuvių ir užsienio rašytojais, pristatydami nuotykių, fantastikos, mokomąsias, pažinimo knygas. Išklausę pristatymų, ketvirtokai gebėjo atsakyti į pateikiamus klausimus - buvo aktyvūs klausytojai. Smalsieji skaitytojai dalijosi įspūdžiais.

 Plačiau...

Pasakorių suvejimas ,,Susibėgam in atšlaima” (2022-05-02)

2022 m. balandžio 28 d. Visagino ,,Žiburio” pagrindinės mokyklos 7 a klasės mokinė Miglė Zakarkaitė dalyvavo A. ir M. Miškinių literatūrinėje-etnografinėje sodyboje vykusiame renginyje ,,Susibėgam in atšlaima“. Džiugu, kad Miglė yra ne tik IV Lietuvos mokinių etninės kultūros miesto etapo nugalėtoja, bet savo gebėjimą įtaigiai pasekti lietuvių liaudies pasaką pasiryžo pademonstruoti ir Utenos regione.

 Plačiau...

STEAM Velykos (2022-04-21)

Velykos – tai gamtos pabudimo, atgimimo, gerumo šventė. Šios šventės nekantriai laukia visi. Balandžio 15 d. ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos 4b klasės mokiniams buvo ypatinga. Šią dieną ketvirtokai ir jų mokytoja Dalia Česnulevičienė vykdė įvairias integruotas STEAM veiklas. Dieną mokiniai pradėjo pamoka, per kurią susipažino su Velykų papročiais ir tradicijomis, sužinojo, kaip Velykoms ruošėsi jų protėviai, kaip puošė savo namus, kaip margino margučius, ką būtinai turėjo padaryti jaunimas Velykų metu, kad šeimos derlius būtų gausus, o darbus nudirbtų pirmi. Įgytas žinias mokiniai pasitikrino atsakydami į įdomius Velykų viktorinos klausimus. Visiems buvo smagu varžytis.

 Plačiau...

Šv. Velykų laukiant (2022-04-14)

Nors už lango dar gana žiemiškas vaizdas, bet Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokiniai jau laukia pavasario atostogų ir su jomis ateinančios atgimimo šventės - Šv. Velykų. Tradiciškai joms ruošiamasi iš anksto, nes Velykos – šventė, turtinga papročių ir simbolių. Vienas svarbiausių – margintas kiaušinis, kuriam buvo priskiriamos nepaprastos galios. Tad suprantama, kad nuo seno margučiai - Velykų apeiginio stalo akcentas. 5a klasės mokinė Viltė Tajevskytė dalijasi pačiu senoviškiausiu kiaušinių marginimo būdu, kurio išmoko iš savo giminės moterų.

 Plačiau...

Kai pirmokų rankose moliniai paukštukai atgyja (2022-04-11)

Vieni iš pirmųjų pavasario pranašų - iš šiltųjų kraštų namo, į Lietuvą, sugrįžtantys paukščiai. Net jei dar būna sniego, jau galima išgirsti parskridusių sparnuočių giesmes. Miškininkai juos pasitinka keldami inkilus.

 Plačiau...

Kaip lyčių lygybė paveikia piliečių gerovę? (2022-04-11)

10 a klasės mokiniai Visagino edukacijų centre dalyvavo renginyje „Gerovė ir lyčių lygybė“, kurį organizavo metodininkė atviram darbui su jaunimu Veronika Semeniuk.

 Plačiau...

Pagyventi pasakoje  (2022-04-11)

Kartais atsitinka, kad tenka pagyventi … pasakoje. Į tokį stebuklingą pasaulį 5a klasės mokinius nukėlė vykusios integruotos veiklos. Per lietuvių literatūros pamokas penktokai kartu su mokytoja V. V. Gediminskiene išnagrinėjo liaudies pasaką ,,Devyniabrolė ir Devyniagalvis“. Netrukus susipažino ir su šios pasakos stilizacija - literatūrine A. Liobytės dramine pasaka ,,Devyniabrolė“. Mokinukai ne tik lygino liaudies ir autorinės pasakos skirtumus, bet ir susipažinę su dramos ypatumais bandė ištrauką inscenizuoti: mokėsi nugalėti scenos baimę, kalbėti dialogu, sceninio judesio, kūno kalbos ir kitų gudrybių, padedančių tinkamai perteikti pasirinktos ištraukos norimą mintį ir nuotaiką. Visiems buvo aišku, kad nelengvas aktoriaus darbas...

 Plačiau...

Literatūrinė popietė ,,Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“ (2022-04-05)

Norėdami paminėti Tarptautinę vaikų knygos dieną 3b klasės mokiniai, bendradarbiaudami su Visagino miesto viešąja biblioteka, dalyvavo nuostabioje integruotoje literatūrinėje popietėje ,,Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“.

 Plačiau...

Integruoto ugdymo privalumai (2022-04-05)

Vienas iš ugdymo turinio integravimo būdų siekiant sėkmingai ugdyti bendrąsias ir dalykines kompetencijas – integruojamųjų programų įgyvendinimas, nes kompetencijų ugdymas pakeičia požiūrį į mokymą(si), suartina dalykus, nes skirtingų disciplinų žinios taikomos viename kontekste. Toks mokymo būdas jau antrus metus įgyvendinamas Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos pradinėse klasėse.

 Plačiau...

Aštuntokai nepabūgo ir ,,Pabėgimo kambario“ (2022-04-01)

Laimėjusi mieste pirmąją vietą teisinių žinių konkurse ,,Temidė“ ir už tai Visagino policijos komisariato darbuotojų apdovanota puikiomis atminimo dovanėlėmis, ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos aštuntokų komanda, arba trumpai tariant ,,Bimbalai“, kovo 28 d. susirungė su regiono komandomis Utenoje, ,,Pabėgimo kambaryje“. 

 Plačiau...

Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena (2022-04-01)

Vaikai auga kartu su pasakomis, kartu su knygomis... Tad nenuostabu, kad Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos 1 a klasės mokiniai išradingai paminėjo Tarptautinę vaikų knygos dieną. Šiai dienai skirtos integruotos veiklos vyko mokyklos bibliotekoje. Pamokos prasidėjo linksma, bet susikaupimo reikalaujančia užduotimi. Mokiniai turėjo surinkti dėlionę ir taip išsiaiškinti veiklų temą, kuri netrukus paaiškėjo - KNYGOS!

 Plačiau...

Žiburiečiai šiandien sveikino ,,Žiburio“ mokyklos stažuotoją iš JAV Sarah Montoya gimtadienio proga (2022-03-29)

Mokinių vardu Sarą sveikino 9 a kl. mokinė Marija Kaleničenko ir atliko G. Concone kūrinį ,,Melancolie“. Mokytojų kolektyvas linkėjo Sarai sėkmės kasdienybėje, gražiausių svajonių išsipildymo, laimės, sėkmingos karjeros ir atminimui padovanojo graviruotą rašiklį, kuriame įrašyti žodžiai apie Lietuvą stažuotojai primins mūsų svetingą šalį.

Dar kartą kuo nuoširdžiausiai sveikiname Sarą!

 

 Plačiau...

Sveikiname! (2022-03-28)

Laimėjusi pirmąją vietą miesto meninio skaitymo konkurse 5-8 klasių moksleivių grupėje mūsų mokyklos 5a klasės mokinė Emilija Galaguzaitė nesustojo. Neseniai mokyklą pasiekė nuostabi žinia, kad Emilija pelnė pripažinimą ir regioniniame meninio skaitymo etape. Čia ji užėmė antrąją vietą ir dabar rungsis respublikos meninio skaitymo etape. Sveikiname Emiliją! Tegul iš jos jautrios širdelės besiliejantys žodžiai pasiekia klausančiųjų širdis ir jas sušildo. Tegul ir toliau Emiliją lydi sėkmė!

 Plačiau...

Nekantriai lauksime parodos (2022-03-28)

Projekto ,,Istorijos. Garsais ir vaizdais” veiklos jau atnešė apčiuopiamų rezultatų. Baigiantis balandžio mėnesiui į mokyklą atvykus audiovizualinio meno kūrėjams Emilijai Juzeliūnaitei ir Jonui Juškaičiui 8a ir 7a klasių mokiniai po intensyvių kūrybinių dirbtuvių pristatė parengtus audiodokumentikos darbus. Prieš perklausą kiekviena mokinių komanda pristatė savo pasirinktą temą, norėtą išryškinti idėją, pasidalijo įspūdžiais, kaip sekėsi viso kūrybinio proceso metu, ko išmoko ir kas labiausiai džiugina pristatant jau parengtą medžiagą.

 Plačiau...

2a klasės edukacinė pamoka ,,Kelionė į muminukų slėnį“, skirta Šiaurės šalių rašytojų kūrybai vaikams (2022-03-23)

Kovo 18 dieną mokyklos bibliotekoje 2a klasės mokiniai su klasės mokytoja Loreta Čižiene ir bibliotekos vedėja Loreta Leonoviene keliavo į Tuvės Janson (Suomija) knygų pasaulį, susipažino su rašytojos biografija, žemėlapyje sėkmingai rado Suomiją – Lietuvos šiaurinės dalies kaimynę (taip kovo mėnesį plečiama pažintis su Lietuva bei jos kaimyninėmis šalimis). Šį kartą vaikai, peržiūrėję animacinį filmuką ,,Burtininko skrybėlė“, nusikėlė į muminukų slėnį, aptarė veikėjus bei jų charakterius, žėrė mintis apie pagrindinius veikėjus – muminukus.

 Plačiau...

Tegul lydi sėkmė ir ,,Pabėgimo kambaryje”  (2022-03-18)

Kovo 15 d. mokyklos garbę miesto teisinių žinių konkurse ,,Temidė” ginė 8a klasės mokinių komanda: Rugilė Bulovaitė, Karolina Dainytė, Ieva Dim, Evelina Solden ir Vygintas Jakštonis. Tiesa, iš pradžių ryžtis konkursui buvo nedrąsu, nes ,,Temidėje” paprastai dalyvauja vyresniųjų klasių mokiniai, tačiau viską apgalvoję ir socialinės pedagogės Nijolės Gimžauskienės padrąsinti aštuntokai ėmėsi studijuoti teisės dokumentus. Darbas nenuėjo veltui.

 Plačiau...

Žiburiečių darbai - LR Vyriausybės rūmuose (2022-03-18)

Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis dalyvavo mokyklos, vėliau penkių miesto mokyklų bei Visagino kultūros centro organizuotoje mokinių piešinių parodoje ,,Čia - Lietuva", skirtoje Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios datoms paminėti. Projekte dalyvavo 47 moksleiviai ir 21 mokytojas. Dvidešimt atrinktų darbų iš Visagino keliavo į Vilnių ir kovo 16 d. LR Vyriausybės rūmuose įvyko Visagino mokyklų moksleivių piešinių parodos ,,Čia – Lietuva” pristatymas.

 Plačiau...

Valstybę kuriame kasdien ir kiekvienas (2022-03-14)

Diena prieš Kovo 11-ąją jau nuo ankstyvo ryto visus sveikino pavasariška saule, kuri norom nenorom vertė šypsotis. Taip prasidėjo diena prieš šventinį savaitgalį. Keturios įtempto darbo pamokos praskriejo nepastebimai, o 12-ą valandą visos klasės jau rikiavosi mokyklos kieme iškilmingam Kovo 11-osios renginiui. Mokinių rankose plazdėjo pačių pasigamintos trispalvės, šių spalvų simboliai puošė ir daugelio krūtines. Scenoje pasirodę renginio organizatoriai labai nustebino – mat šventę mokyklos bendruomenei sugalvojo padovanoti 1a ir 1b klasių mokiniai pasikvietę į pagalbą kelis dešimtokus.

 Plačiau...

Dar vienas gražus Lietuvių kalbos dienų renginys (2022-03-14)

Kovo 10-osios rytmetį dešimtokai rinkosi į nekasdienę pamoką. Integruota lietuvių kalbos ir etikos pamoka buvo skirta Ievos Simonaitytės 125-osioms gimimo metinėms paminėti. Mokinių skaitomos skambėjo gražiausios I. Simonaitytės romano ,,Aukštujų Šimonių likimas” ištraukos. Stebėdami vaizdo medžiagą dešimtokai geriau susipažino su rašytojos gyvenimo keliu, jos asmenybės bruožais. Pastebėta, kad tokios tvirtos moters laikysena, jos vertybės gali būti pavyzdžiu ir šiandieniam žmogui.

 Plačiau...

Sužibėjome ir regioniniame Etninės kultūros olimpiados etape (2022-03-09)

Puikiai pasirodę Etninės kultūros olimpiados miesto etape, žiburiečiai netrukus savo jėgas išbandė ir regione. Didelis darbas ruošiantis olimpiadai nenuėjo veltui. Žiburiečiai vėl mokyklą nudžiugino naujomis pergalėmis.

Vyresniųjų mokinių grupėje 9a klasės mokinė Marija Kaleničenko užėmė II vietą, gerai pasirodė ir kiti olimpiadoje dalyvavę jos klasės draugai.

5-6 klasių grupėje I vietą laimėjo  5a klasės mokinė Aušrinė Gudaitė, o jos klasės draugė Ūla Dubakaitė buvo penkta.

Nuoširdžiausiai sveikiname su gražiomis pergalėmis!

 

 Plačiau...

Vėl sveikiname žiburiečius – olimpiadų laimėtojus! (2022-02-28)

Visagino miesto chemijos olimpiadoje I vietą užėmė 9a klasės mokinė Marija Kaleničenko (mokyt. A. Baušytė), o 10a klasės mokinė Kotryna Bulovaitė - III vietą (mokyt. A. Baušytė). Visagino miesto biologijos olimpiadoje tarp devintokų pirmas buvo 9a klasės mokinys Laurynas Glaska, o Marija Kaleničenko užėmė III vietą (mokyt. A. Vaitkūnienė). 10a klasės mokinė Karolina Isajeva buvo dešimtokų grupėje trečia (mokyt. A. Vaitkūnienė). Vykusioje Visagino miesto fizikos olimpiadoje Marija Kaleničenko užėmė II vietą (mokyt. L. Norvaišaitė).

 Plačiau...

Pasipuošę širdis Vasario 16-ajai (2022-02-16)

Neįprastai mokykloje prasidėjo paskutinioji diena prieš atostogas. Per pertraukas skambėjo V. Kernagio, G. Paškevičiaus ir intensyviai repetuojančių mokyklos solisčių dainos bei muzikos mokytojos Vitos Dudėnienės balsas, rodėsi, greičiau iš kabineto į kabinetą kaukšėjo istorijos mokytojos Lilijos Ramanauskienės žingsniai, paslaptingiau žėrėjo dešimtokų akys, o iš valgyklos sklido dar gardesnis kepamų bandelių kvapas. Mokykloje buvo juntama šventinė nuotaika.

 Plačiau...

Mokykla nušvito trispalvėmis (2022-02-16)

Vasario 16 – osios proga Visagino ,,Žiburio“ pagrindinė mokykla nušvito trispalvėmis

 

 Plačiau...

Pavyko! (2022-02-14)

Nauja patirtis gražiausios artėjančios šventės Vasario 16-osios proga respublikiniame projekte ,,Bendradarbiaujančios klasės” praplėtė vaikų žinias apie Lietuvos etnografinius regionus - Aukštaitiją ir Dzūkiją, išmokė bendradarbiauti su bendraamžiais: kartu, nors ir per atstumą, buvo šokami rateliai, klausomasi tarmiškų žodžių, o ,,desertui” sukurtos gražiausių ornamentų lietuviškos juostelės. Nuoširdžiausiai ačiū už draugystę Druskininkų ,,Saulės” pagrindinės mokyklos 3a klasei ir mokytojai Daliai Kavaliauskienei bei Visagino ,,Žiburio” pagrindinės mokyklos 2a klasei ir mokytojai Loretai Čižienei. Renginys pavyko!

 Plačiau...

Laimėjimai informatikų mūšyje (2022-02-13)

Visagino miesto nuotoliniame informacinių technologijų konkurse „Aštuntasis jaunųjų informatikų mūšis 2021“ Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos 6a kl. komanda užėmė 2-ąją vietą! Asmeninėje įskaitoje stipriausias buvo Matvejus Simonovas, jis surinko 35 taškus iš 40 galimų ir tai šių metų geriausias rezultatas mieste. Valio! Valio! Valio! Sveikiname Beatą Skukauskaitę, Sergejų Gončarovą, Nikitą Kapitanovą ir Matvejų Simonovą.

 Plačiau...

Saugūs internete (2022-02-13)

Vasario 7-11 d. Lietuvoje skelbiama Saugesnio interneto savaitė, skirta skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Visą savaitę mokykloje vyko renginiai, skirti Saugiam internetui. Jeigu išeidami iš namų rakiname duris, kodėl neužrakiname telefono ekrano? Jeigu gatvėje nesėdame į nepažįstamojo automobilį, kodėl sutinkame draugauti „Facebook“ ar kitame socialiniame tinkle? Kaip netapti patyčių auka ir kodėl svarbu nesityčioti iš kitų? Kad būtų atsakyta į šiuos klausimus, informacinių technologijų mokytoja Anastasija Muchajeva ir etikos mokytoja Loreta Leonovienė organizavo integruotas pamokas.

 Plačiau...

Pradinukų erdvės nusidažė gražiausiomis Lietuvai spalvomis (2022-02-13)

Artėjant Lietuvos valstybės Nepriklausomybės dienai - Vasario 16-ajai, pradinių klasių mokiniai piešė tema ,,Čia - Lietuva". Nuoširdžiausiai atlikti vaikų darbai papuošė mokyklos erdves ir džiugina visus, praeinančius pro šalį. Mokinių piešiniuose - meilė Lietuvai: gražiausi Tėvynės vaizdai, istoriniai paminklai, Lietuvos gamta, kaimyninės valstybės. Džiugu, kad auga pilietiška, mylinti savo šalį mažųjų karta. Su gimtadieniu, Lietuva!

 Plačiau...

Kaip mokyklai sėkmingai pasiruošti ugdymo turinio atnaujinimui (2022-02-09)

Kodėl atnaujinamas ugdymo turinys

Visame pasaulyje nuolat vyksta pokyčiai, todėl neišvengiamai daugelyje šalių ugdymo turinys atnaujinamas kas 10–12 metų. Lietuvoje Bendrųjų ugdymo programų (BUP) kūrimas ir jų atnaujinimas, kaip nuolatinis ir nenutrūkstamas procesas, prasidėjo dar iki Nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. ir tebesitęsia iki šiol.

Paskutinį kartą BUP buvo atnaujintos 2008 m. Taigi ir vėl atėjo metas pokyčiams. Kol atnaujintas ugdymo turinys pasieks mokyklas, visiems, kurie prisiima atsakomybę už švietimo kokybę ir ugdymo rezultatus savivaldybėje, būtina tinkamai pasirengti. Kiekvienai organizacijai ir jos vadovams svarbu įsipareigoti sukurti palankią mokytojo darbui aplinką ir veikti kolegialiai su kitais, siekiant maksimalios vadybinių sprendimų ir veikimo kartu sinergijos.

 Plačiau...

Žiburiečius ir vėl lydi sėkmė (2022-02-09)

Sausio 4 d. Visagino ,,Verdenės" gimnazijoje įvyko miesto 9-10 klasių mokinių anglų kalbos konkursas.

9-10 klasių grupėje I vietą užėmė Karolina Kobiakova (9a kl.), II vieta atiteko Karolinai Isajevai (10a kl.), o III vietą užėmė Marija Kaliničenko (9a kl). Sveikiname laimėtojus ir jų anglų kalbos mokytoją Žaną Latyšovič.

Linkime visiems sėkmės ir naujų pergalių!

 Plačiau...

Didžiausioje nuotolinėje pamokoje (2022-02-07)

Vasario 4-ą dieną po pirmos tvarkaraštinės pamokos žiburiečiai, kaip ir daugelis respublikos moksleivių, susirinko savo klasėse į didžiausią nuotolinę MOKONOMIKOS pamoką. 1-4 klasių mokiniai tapo ATRADĖJAIS, 5-8 klasių mokiniai susibūrė į KŪRĖJŲ grupę, o patiems vyriausiems buvo suteiktas EKSPERTŲ vardas. Visiems trims srautams vyko net 24 pamokos pilietiškumo, finansinio raštingumo, tvarumo ir kitomis aktualiomis temomis.

 Plačiau...

Vėl sužibo žvaigždutės (2022-02-07)

Besibaigiant pirmajam pusmečiui žiburiečiai rūpinosi ne tik savo pažangumo rezultatais, bet ir sėkmingai demonstravo savo gebėjimus kituose renginiuose. Sausio 25 d. mokykloje įvyko meninio skaitymo konkursas. Nors renginiui negalėjome visi susirinkti salėje, tačiau skaitovų tai nenuliūdino, jų pasirodymai, kaip ir visada, žavėjo. 5-8 klasių grupėje I vietą užėmė Beata Skukauskaitė (6a kl.), II vieta atiteko Aušrinei Gudaitei (5a kl.), III vietą pasidalijo Emilija Galaguzaitė (5a kl.) ir Viktorija Orechaitė (7a kl.). 9-10 klasių grupėje nepralenkiami buvo 9a klasės mokiniai: I vietą laimėjo Marija Kaleničenko, II vieta paskirta Laurynui Glaskai, o III vietą pasidalijo Gintarė Timochina ir Mindaugas Kaziukonis.

 Plačiau...

Šauliai pakvietė pasportuoti (2022-01-21)

Sausio 19-ąją žiemiškas oras neišgąsdino žiburiečių, panorusių išbandyti savo jėgas sporto rungtyse. Šiai smagiai veiklai paskatino šauliai, vėl kviečiantys Lietuvą sportuoti. Rungtys buvo įdomios, leidžiančios pasimėgauti žiemos teikiamais džiaugsmais. Puikiai nuteikė futbolas ant sniego. Klasės, subūrusios komandas, negailėjo jėgų, kad pasiektų pergalę. Tiek pat pastangų pareikalavo ir estafetė su rogutėmis. Na, ir pagaliau laukė sniego skulptūrų konkursas. Kiekvienas galėjo įgyvendinti savo sumanymus ir prisidėti prie nuostabių būtybių iš sniego gimimo. Kūrybiškumui nebuvo ribų.

 Plačiau...

Sausio 13-oji (2022-01-13)

Šiandien mūsų namų ir įstaigų  languose sušvis  žvakučių liepsnos rytmetiniai žiburėliai,   reiškiantys Lietuvos dvasinės pergalės – sausio 13-osios dieną. Suplevėsuos valstybės vėliavos. Jų plazdesyje įsipins prisiminimų vainikas,  kai kurie dar neišblėsę 1991 metų viduržiemio karo vaizdai, kada sovietinės imperijos kariuomenė Vilniuje  vylėsi nugalėti beginklius žmones, kovojusius  savo dvasinės vienybės jėga su  atsiųstais tankais ir ginkluotais kareiviais. Ši vienybės bei susitelkimo dvasia nugalėjo geležį, aplinkui sproginėjančias kulkas. Tai buvo tikra Dievo laiminančia ranka pasiekta Šviesos pergalė – didelis mūsų žmonių laimėjimas, dar kartą pasaulyje įtvirtinęs Lietuvos vardą, Kovo 11-osios idėjas, žuvusios mūsų tautos sesės ir trylikos brolių nemirtingumą.

 Plačiau...

Trečioji projekto ,,Istorijos. Garsais ir vaizdais“ kūrybinė sesija Vilniuje (2021-12-30)

Gruodžio 17 d. 8a ir 7a klasių projekto ,,Istorijos. Garsais ir vaizdais“ dalyviai vyko kūrybinės sesijos į Vilnių. Darbas prasidėjo MENO AVILIO erdvėse. Kūrėjų padedami mokiniai dirbo prie savo kuriamų audiopasakojimų mokydamiesi audiovizualinio meno metodikos, naudodamiesi profesionalia įranga.

 Plačiau...

„ŽIBURIUKŲ“ KALĖDINIAI SKAITINIAI (2021-12-23)

Visą mėnesį Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 4b klasės mokiniai bei mokytojos Dalia Česnulevičienė ir Vita Dūdėnienė įgyvendino kūrybinį STEAM projektą „Kalėdiniai skaitiniai“. Projekto tikslas – ugdyti mokinių socialinę, komunikavimo, asmeninę, mokėjimo mokytis kompetencijas. Projektą įgyvendinti vykdytos įvairios STEAM veiklos. Jų metu mokiniai kalbėjosi apie gerumą, noriai ir įdomiai reiškė mintis, svarstė, ar dalyvauti akcijoje „Knygų Kalėdos“ verta, šią akciją inicijavo ir aktyviai dalyvavo su savo šeimomis, dosniai aukojo knygas nepasiturintiems Visagino socialinių paslaugų centro gyventojams.

 Plačiau...

Meras kartu su vicemere lankėsi Visagino ,,Žiburio" pagrindinėje mokykloje (2021-12-23)

Visagino savivaldybėje vyko piešinių konkursas ,,Visagino šeima".  Miesto 1 – 4 klasių mokiniai kūrė Visagino savivaldybės šeimos komisijos logotipus. Garbūs svečiai mokyklos direktorei perdavė padėkas ir šakočius konkurse dalyvavusių klasių mokiniams ir jų mokytojoms:

 • 1a klasės mokiniams ir klasės vadovei Editai Trubilienei;
 • 3a klasės mokiniams ir klasės vadovei Renatai Skukauskienei;
 • 4a klasės mokiniams ir klasės vadovei Dangirai Sadovnikaitei;
 • 4b klasės mokiniams ir klasės vadovei Daliai Česnulevičienei.

Sveikiname visus konkurso dalyvius!

 

 Plačiau...

Įžiebtos visos advento vainiko žvakės (2021-12-23)

Laukdami Šv. Kalėdų, žiburiečiai tradiciškai mokyklos fojė papuošia advento vainiku, uždegdami jo žvakes prisimena šio laikotarpio papročius ir tradicijas. Advento žvakės pabrėžia tamsos ir šviesos kontrastą. Juk gruodis - pats tamsiausias, paslaptingiausias susikaupimo laikas. Kiekviena įžiebta žvakė išsklaido vis daugiau tamsos - artėja Kristaus atėjimo, saulėgrįžos metas. Keturios žvakės simbolizuoja keturis advento sekmadienius. Trys violetinės žvakės reiškia maldą, atgailą ir pasninką. Jos kreipia mintis į Viltį, Tikėjimą ir Meilę. Rožinė žvakė reiškia Džiaugsmą, kurį Dievo įsikūnijimas atnešė žmonijai. Ji sužimba trečiąjį sekmadienį. Tradiciškai kiekvienos žvakės įžiebimo ceremoniją lydėjo pradinių klasių mokinių ir jų mokytojų paruošti pasirodymai.

 Plačiau...

Gera daryti gera (2021-12-20)

Visagino ,,Žiburio” pagrindinės mokyklos 9 a klasės mokinys Mindaugas Kaziukonis mokyklos mokinių savivaldos veikloje aktyviai dalyvauja nuo 2019 m.: 2020–2021 m. m. tapo Mokyklos tarybos pirmininko (prezidento) pavaduotoju, o nuo 2021 m. lapkričio 29 d. -Mokinių tarybos pirmininku (prezidentu). Nuo 2019 m. Mindaugas yra Lietuvos šaulių sąjungos Utenos apskrities šaulių 9-osios rinktinės Visagino 905 kuopos jaunasis šaulys. Kaip jaunasis šaulys yra labai aktyvus, išlaikęs 3 pakopų kursus. Mindaugas, kaip patyręs jaunasis šaulys, organizavo pažintinį žygį Visagino jauniesiems šauliams. 

 Plačiau...

,,ŽIBURIUKAI“ PAGERBTI UŽ GAUSIĄ IR ĮDOMIĄ PIEŠINIŲ PARODĄ (2021-12-20)

2021 m. gruodžio 13 d. Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos 1-4 klasių mokiniai dalyvavo Vaiko teisių apsaugos skyriaus surengtoje apdovanojimų ceremonijoje „Gera daryti gera“. Šventė vyko prie miesto gražuolės eglės Santarvės aikštėje. Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja ir specialistės pasidžiaugė surengta gausia tik ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos 1-4 klasių piešinių paroda ,,Mano geriausias draugas“. Mokinių sukurti piešiniai šiuo metu džiugina Visagino skyriaus koridorius, tačiau netrukus iškeliaus net į Uteną.

 Plačiau...

Etninės kultūros olimpiados miesto turas (2021-12-12)

Visagino ,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje šiandien vyko Etninės kultūros olimpiados miesto turas. Tai jau ketvirtoji olimpiada, skirta etnografiniams regionams. Olimpiados dalyviai pirmiausiai atliko testą, kuriame reikėjo parodyti išmanymą apie Lietuvos etninių regionų išskirtinius bruožus. Po pertraukos visi rinkosi į salę, kur vyko gražūs etnokultūrinės raiškos bei vaizdiniai pristatymai. Labai džiaugiamės, jog etnokultūros olimpiadoje dalyvavo gausus būrys žiburiečių.

 Plačiau...

Vyko mokinių tarybos pirmininko (prezidento) rinkimai (2021-12-12)

Lapkričio 29 dieną Visagino „Žiburio“ pagrindinėje mokykloje vyko mokinių tarybos pirmininko (prezidento) rinkimai. Rinkimuose dalyvavo 5−10 klasių mokiniai. Moksleivių prezidento rinkimus laimėjo 9 a klasės mokinys Mindaugas Kaziukonis, surinkęs 87,8 procentus balsų. Kaip teigia Mindaugas, pagrindinis jo uždavinys – suformuoti stiprią, vieningą komandą, siekiančią dar daugiau pozityvių pokyčių mokyklos gyvenime. Tikimasi, kad nauja komanda konstruktyviai spręs įvairius iškilusius klausimus bei sieks aktyvaus bendradarbiavimo su kitų mokyklų mokinių savivaldomis. Linkime produktyvaus, kūrybiško ir smagaus darbo prezidentui ir jo komandai!

 Plačiau...

Pasukti ten, kur traukia širdis (2021-12-12)

Paskutinis metų mėnuo prasidėjo intensyviomis veiklomis ugdant(is) karjerai.

            Gruodžio 2 d. į mokyklą dar vienai kūrybinei sesijai atvyko projekto ,,Istorijos. Garsais ir vaizdais“ kūrėjai Emilija Juzeliūnaitė ir Jonas Juškaitis. Antrosios  kūrybinės sesijos  metu  buvo sukurta audiodokumentika septintokų ir aštuntokų pasirinkta tema „Visaginas,  90-ieji“. Pirmiausia kūrėjai mokiniams pateikė lietuviškų audiodokumentikų pavyzdžius. Po to, dirbdami grupėmis,  mokiniai generavo, rinko idėjas, rašė scenarijus, planus, ieškojo pašnekovų, įrašė su jais interviu, užfiksavo pasirinktus gamtos garsus, reikalingus kuriamoms istorijoms. Darbas virė visą dieną, kūrėjai procesu buvo patenkinti, o aštuntokai ir septintokai pagauti kūrybinio įkvėpimo ir apsiginklavę profesionalia įranga po mokyklą ir už jos zujo kaip bitės. Procesas jiems buvo ir įdomus, ir smagus. Dienos pabaigoje tikslas  atrasti kūrybinių idėjų kasdienybėje, artimoje aplinkoje, vietos bendruomenėje bei jas paversti istorijomis ir perteikti vaizdais bei garsais buvo pasiektas.

 

 Plačiau...

Antroji projekto ,,Istorijos. Garsais ir vaizdais” kūrybinė sesija (2021-12-12)

Gruodžio 2 d. į mokyklą dar vienai kūrybinei sesijai atvyko projekto ,,Istorijos. Garsais ir vaizdais“ kūrėjai Emilija Juzeliūnaitė ir Jonas Juškaitis. Antrosios kūrybinės sesijos metu buvo sukurta audiodokumentika septintokų ir aštuntokų pasirinkta tema „Visaginas, 90-ieji“. Pirmiausia kūrėjai mokiniams pateikė lietuviškų audiodokumentikų pavyzdžius. Po to, dirbdami grupėmis, mokiniai generavo, rinko idėjas, rašė scenarijus, planus, ieškojo pašnekovų, įrašė su jais interviu, užfiksavo pasirinktus gamtos garsus, reikalingus kuriamoms istorijoms. 

 Plačiau...

Sveikiname IV Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados laimėtojus (2021-12-12)

Gruodžio 8 d. Visagino ,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje įvyko IV Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiada (savivaldybės etapas). Olimpiados dalyvių laukė rimti išbandymai: pirmoji užduotis – etnokultūros pažinimo testas, kurį sudarė rašytiniai, vaizdu ir garsu pateikti klausimai, antroji užduotis – vaizdinis mokinio etnokultūrinės veiklos ir raiškos pristatymas su komentarais. Šiandien mokyklą pasiekė geros naujienos. 5-6 klasių grupėje I vietą laimėjo 5a klasės mokinė Ūla Dubakaitė, III vietą užėmė taip pat 5a klasės mokinės Aušrinė Gudaitė, Elinga Nastajutė ir Viltė Tajevskytė. 7-8 klasių grupėje pirma buvo 7a klasės mokinė Miglė Zakarkaitė, o jos klasės draugė Gerda Reginytė užėmė II vietą. 9-12 klasių grupėje I vietą laimėjo 9a klasės mokinys Laurynas Glaska, II vietą užėmė 9a klasės mokinė Marija Kaleničenko, o 9a klasės mokinė Viltė Šedbaraitė buvo trečia. Nuoširdžiausiai sveikiname laimėtojus su gražiomis pergalėmis.

 Plačiau...

Adventas – tai laikas, kada vienas kitame uždegame po mažą žiburėlį (2021-12-05)

Visagino ,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje prasidėjo Adventas – prieškalėdinis susikaupimo, apsivalymo, pasiruošimo laikotarpis laukiant Kristaus atėjimo pasaulin šventės – Kalėdų. Adventiniame vainike, reiškiančiame tobulumą ir amžinybę, įdėjome keturias žvakes, simbolizuojančias keturis Advento sekmadienius ir padedančias pabrėžti tamsos ir šviesos kontrastą.

 Plačiau...

Įdomi patirtis Utenos maisto pramonės sektoriniame praktinio mokymo centre (2021-12-05)

Gruodžio 1 d. Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos 9 a ir 10 a kl. mokiniai lankėsi Utenos maisto pramonės sektoriniame praktinio mokymo centre. Šis jaunimo pažintinis mokomasis renginys – tai Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro projekto ,,Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“ (Nr. 09.4.1-ESFA-V-713-01-0001) viena iš veiklų.

 Plačiau...

Akcija "Knygų kalėdos" (2021-12-05)

Akcija "Knygų kalėdos"

 Plačiau...

Susitikimas su JAV ambasados kultūros atašė (2021-11-19)

Lapkričio 19 d. ,,Žiburio“ mokykloje lankėsi JAV ambasados kultūros atašė Caitlin Nettleton, JAV ambasados viešųjų programų koordinatorė Greta Armonaitytė ir viešųjų ryšių specialistė Katažyna Voišnis. Viešnios atvyko aplankyti mūsų mokyklos, nes esame pasirašę susitarimo memorandumą su JAV ambasada Lietuvoje dėl Fulbright ETA programos ir nuo šių metų rugsėjo 1 d. mokykloje dirba iš JAV atvykusi anglų kalbos mokytojų asistentė Sarah Montoya. Ambasados atstovės bendravo su mokiniais, mokytojais, mokyklos administracija, vedė atviras veiklas apie JAV kultūrą ir tradicijas, domėjosi JAV asistentės darbu mokykloje.

 Plačiau...

Tolerancijos miestas išaugo! (2021-11-17)

Ne pirmus metus lapkričio 16-ąją žiburiečiai noriai įsitraukia į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje tirti inicijuotą tarptautinės Tolerancijos dienos minėjimą.

Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos miestas. Per pilietinio ugdymo, etikos pamokas apmąstę, kokioje visuomenėje gyvena, kokius tolerancijos arba netolerancijos pavyzdžius, situacijas, savo mieste  stebi, aptarę XX a. istorijos pavyzdžius, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei, priešiškumą kitam bei kitokiam, padiskutavę apie  netolerancijos pasekmes, mokiniai piešė, kūrė  maketus Tolerancijos miesto tema. 

 Plačiau...

Dešimt dienų, pakeitusių mūsų pasaulį (2021-11-15)

Mes - dešimt 7-10 klasių mokinių ir anglų kalbos mokytoja A. Daugėlienė - neeilines, turiningas, įdomias, kupinas smagių ir netikėtų situacijų rudens atostogas praleidome Lenkijoje, Liublino vaivadijoje. Čia dalyvavome Erasmus plius projekte jaunimui „LARP it UP – kūrybiškumo ugdymas, pasitelkiant teatrinius metodus“. Tai vyko bendradarbiaujant su asociacijomis „Tavo Europa“ Ir „HEureka Generator“.

 Plačiau...

Erasmus+ mokymuose (2021-11-15)

Nuo spalio 31 d. iki lapkričio 8 d.  kartu su kolegomis iš Ispanijos, Moldovos, Ukrainos, Makedonijos, Gruzijos dalyvavau  Kroatijoje Erasmus+  mokymuose, skirtuose su jaunimu dirbantiems žmonėms.

Mokymų ,,Keep in pace with a digital" uždaviniai -  pagerinti pedagoginių darbuotojų IKT įgūdžius Covid-19 pandemijos akivaizdoje, įvaldyti šiuolaikius būdus palaikant ryšius su jaunimu, tobulinti kritinio mąstymo gebėjimus,  sudaryti sąlygas rūpimoms  temoms, tokioms kaip saugumas, patyčios internete, privatumas, socialinių tinklų naudojimas buriant ugdymo bendruomenę, viešinant veiklas, nagrinėti.

 Plačiau...

Matyti gyvenimą kitaip (2021-11-05)

Besibaigiant  spaliui vieną rytą Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos 10a klasės mokiniai suskubo ne į mokyklą, o į Visagino geležinkelio stotį. Čia jų laukė mokytojai ir ekskursijos vadovai. Taip prasidėjo kelionė po Gražutės regioninį parką -  projekto ,,Matyk gyvenimą kitaip“ praktinė dalis. Mokiniai žygyje praleido apie keturias valandas, nukeliavo 11 kilometrų. 

Kelionė nepraėjo veltui. Jai pasibaigus dalyviai jautėsi taip, kaip jaučiasi žmonės, pabuvę gamtoje ir išgirdę jos balsą. Štai kelių dešimtokų įspūdžiai.

 Plačiau...

Kai šypsotis ima moliūgai... (2021-11-05)

Spalio 29 dieną mokykloje 5-10 klasių mokiniai šventė Heloviną. Renginį organizavo Mokinių taryba. Savo klasėse mokiniai turėjo susikurti šventę Helovino tema, parodai pagaminti Helovino moliūgą. Jau iš pat ryto mokiniai rinkosi į mokyklą vienas už kitą baisesniais kaukių veidais, šiurpą keliančiais kostiumais, o mokyklos kiemelis netrukus tapo nusėtas nepaprastai gražiais moliūgais. Klasėse ant suolų, langų ,,apsigyveno“ įvairios šiurpios būtybės. O po pamokų prasidėjo tikra Helovino šventė.

 Plačiau...

Tiriamasis projektas ,,Lietuvos paukščiai“ (2021-11-05)

Integruotas ugdymas - šiuolaikinis metodas, kuris padeda susieti dalykinius ir bendruosius mokinių gebėjimus. Šie gebėjimai ugdomi aptariant tikrovės reiškinius, sprendžiant problemas, bendradarbiaujant grupėje, tyrinėjant, rengiant projektus, atliekant kūrybines užduotis. 3b klasės mokiniai ir jų mokytoja Irena Gaidienė nuolat ieško efektyvių mokymosi būdų, kad mokytis būtų įdomu. Spalio 25-29 dienomis mokiniai smagiai įsitraukė į STEAM tiriamąjį projektą ,,Lietuvos paukščiai“. Lietuvos sparnuočių paslaptys ir įdomybės buvo pažintos įvairiais aspektais.

 Plačiau...

Parengiamasis Erasmus + vizitas (2021-11-02)

Spalio pradžioje 10a klasės mokinė Kotryna Bulovaitė ir anglų kalbos mokytoja Astra Daugėlienė vyko į Lenkiją, Liubliną, kur dalyvavo projekto Erasmus+ tarptautinių jaunimo mainų parengiamojo vizito susitikimuose su būsimais projekto partneriais iš Slovakijos ir Lenkijos.

Netrukus buvo sukurtas filmukas, supažindinantis su susitikimo veiklomis ir rezultatais. Jį galite pažiūrėti paspaudę ant šios nuorodos: https://www.youtube.com/watch?v=5RjgzdYiUrQ

 

 Plačiau...

7-10 klasių mokinių komanda išvyko į Liubliną (2021-11-02)

Spalio 26 d. išlydėta Visagino ,,Žiburio" pagrindinės mokyklos 7–10 klasių mokinių komanda ir jos vadovė Astra Daugėlienė į Erasmus+ tarptautinį mainų projektą ,,LARP it up", vyksiantį Liubline, Lenkijoje nuo spalio 27 dienos iki lapkričio 5 dienos. Linkime mokyklos komandai sėkmės!

 Plačiau...

Ugdymo proceso skaitmenizavimas – būdas nepatirti mokymo(si) praradimų (2021-11-02)

Esant sudėtingai situacijai dėl COVID-19 pandemijos, mokiniams, turėjusiems kontaktą su sergančiuoju arba susirgus, tenka izoliuotis 10 dienų. Kad nenukentėtų ugdymo procesas, Visagino ,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje kiekvienoje klasėje įdiegtos judesio kameros, kurios leidžia mokyti hibridiniu būdu. Mokytojai jau išmoko ir vesti pamoką klasėje, ir tuo pat metu transliuoti ją izoliacijoje esantiems mokiniams, konsultuoti juos kaip ir kitus mokinius, esančius klasėje. Tai leidžia mokiniams nepatirti ugdymo(si) praradimų, grįžimas į kontaktinį ugdymą būna sklandus, nekelia streso mokiniui.

 Plačiau...

Apdovanoti gera nuotaika (2021-10-26)

Spalio 20 d. 1b klasės mokiniai su klasės vadove Laima Pranckūniene ir mokytojo padėjėja Laima Skukauskiene vyko į edukacinę  ekskursiją, kurios tikslas – aplankyti  Zarasus ir Šlyninkos vandens malūną.

Pirmiausia mokiniai aplankė Zarasų krašto muziejų. Čia jie susipažino su Zarasų miesto įkūrimo istorija. Ekskursijos vadovas papasakojo apie Zarasų krašto žmonių verslus - medžioklę ir žvejybą. Mokiniai galėjo net paliesti seniau žmonių naudotus darbo įrankius ir buities rakandus. Labai patiko aukštaičių seklyčia.

 Plačiau...

Integruotas ugdymas  (2021-10-26)

Integruotas ugdymas – šiuolaikiškas metodas, pagrįstas mokomųjų dalykų jungimu pagal temas, reiškinių tyrimu ir aptarimu (teminiu integravimu). Integruotas ugdymas leidžia sudaryti vientisą pasaulio vaizdą, susieti dalykinius gebėjimus (apimamos visos pradinio ugdymo disciplinos) ir bendruosius gebėjimus – vaiko saviraišką, bendravimo įgūdžius, mokėjimą mokytis, kūrybiškumą ir kt.

 Plačiau...

Laimėjom! (2021-10-20)

2021 m. spalio 14 d. Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo paskutiniame šių metų Visagino BFA ketvirtokų turnyre.

Žiburiečių nuotaika buvo pakili. Varžybos vyko didžiuliame futbolo stadione, o joms teisėjavo Visagino miesto futbolo treneriai. Visi mokiniai stengėsi žaisti ir ginti savo vartus iš visų jėgų, tačiau sėkmė lydėjo šaunią 4a klasės žiburiečių komandą.

Mokiniai grįžo laimingi, spausdami prie krūtinių pirmuosius savo medalius. Tai nepamirštama akimirka!

 Plačiau...

Integruotas ugdymas  (2021-10-20)

Integruotas ugdymas suteikia mokiniams platesnes galimybes daugiau sužinoti, pažinti, išmokti ir pritaikyti žinias praktiškai ir kūrybingai. Šiandien mokiniai daug sužinojo apie Lietuvoje augančias daržoves, vaisius ir uogas. Aptarę jų naudą 1b klasės mokiniai su mokytoja Laima Pranckūniene sukūrė iš daržovių ir vaisių darbelius.

 Plačiau...

Pasakoti garsais ir vaizdais (2021-10-15)

Džiugu, kad Visagino ,,Žiburio” pagrindinė mokykla šiais mokslo metais laimėjo galimybę dalyvauti kultūrinių intervencijų projekte ,,Istorijos. Garsais ir vaizdais”, kuris subūrė 12 Lietuvos mokyklų. Tai ,,Meno avilio” organizuojama projektinė mokiniams ir mokytojams skirta veikla, kuri yra sudedamoji Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos kartu su Kultūros ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijomis įgyvendinamo nacionalinės kultūrinės edukacijos sistemos modernizavimo projekto dalis.

 Plačiau...

Edukcinė išvyka į Anykščius (2021-10-15)

Spalio 7 dieną 2a klasės mokiniai su klasės vadove Loreta Čižiene lankėsi Anykščiuose. Arklio muziejuje vaikai susipažino su arklių veislėmis, darbais, kurie buvo atliekami su arkliais, įvairiais darbo padargais, sužinojo, kokie svarbūs arkliai buvo karo, iškylų, gaisrų metu. Mokiniai apsilankė kalvėje, kur stebėjo sunkų kalvio darbo procesą, kurio metu gimsta nuostabūs geležies dirbiniai, apžiūrėjo audėjų kambarius, stebėjosi naujai atsirandančių lovatiesių, rankšluosčių, juostų gražumu ir gausa, jodinėjo ant arkliuko, mokėsi išlaikyti pusiausvyrą.

 Plačiau...

Integruota pamoka 3a klasėje ,,Mūsų medžiai“ (2021-10-11)

Spalio 7 dieną 3a klasėje vyko tiriamoji integruota pamoka ,,Mūsų medžiai", kurią vedė mokytojos Renata Skukauskienė ir Dovilė Nikitina. Pamokos metu mokiniai pasaulio pažinimo žinias siejo su daile. Prisiminę medžių skirstymą, žinomų medžių pavadinimus, susipažino su dar pamokose nenaudotomis priemonėmis - anglimi ir sangvinu. Sužinoję kaip jomis piešti, mokiniai virtualiai nusikėlė į mokyklos kiemą. Trečiokai tyrinėjo kieme augantį medį, jo kamieno, lajos, šakų formą bei jų augimo kryptį, mėgino tai perteikti popieriaus lape eskizuodami medį sangvinu bei anglimi.

 Plačiau...

Diena, kuri įkvepia (2021-10-06)

Nors pandemija daug ką pakeitė kasdieniame gyvenime, tačiau ji nesutrukdė spalio 5 d. mokykloje, laikantis visų saugos reikalavimų, šauniai paminėti Mokytojo dieną.

 Plačiau...

Mokytojai irgi mokosi (2021-10-05)

Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos informacinių technologijų ir matematikos mokytoja Anastasija Muchajeva spalio 2-3 d. dalyvavo dviejų dienų kompiuterininkų stovykloje MicroBit, kur tobulino STEAM ugdymo kompetencijas. Čia bendraminčių būryje buvo kuriami darnaus vystymosi tikslais paremti elektroniniai prototipai ir aptariamos STEAM integracijos per visų dalykų pamokas.

 Plačiau...

Būkime tolerantiški (2021-10-03)

2021-2022 mokslo metų rugsėjo mėnesio 2-3 savaitėmis 3a klasėje (mokytoja Renata Skukauskienė) per pasaulio pažinimo, etikos, dailės ir technologijų pamokas vyko integruota projektinė veikla ,,Būkime tolerantiški". Šios veiklos metu mokiniai patyrė, kuo žmonės gali būti skirtingi, kitokie ir nepaisant visko turi teisę būti gerbiami, toleruojami, pilnaverčiai. Mokėsi bendravimo ir bendradarbiavimo, pagarbos, gebėjimo kitame pirmiausia matyti gerus teigiamus dalykus, už juos pagirti.

 Plačiau...

INTEGRUOTA LIETUVIŲ IR ANGLŲ KALBŲ PAMOKA „KUR LANKEISI? KĄ PAMATEI? KĄ SUŽINOJAI ŠIĄ VASARĄ?“ (2021-10-03)

2021 m. rugsėjo 24 d. Visagino „Žiburio” pagrindinės mokyklos 4b klasėje vyko integruota lietuvių ir anglų kalbų pamoka „Kur lankeisi? Ką pamatei? Ką sužinojai šią vasarą?“. Veiklą organizavo mokytojos Dalia Česnulevičienė ir Žana Latyšovič. Pamokoje siekta, kad mokiniai sklandžiai, kūrybingai ir įdomiai papasakotų draugams savo vasaros atostogų įspūdžius, taisyklingai ištartų anglų kalbos garsus, analizuodami aplankytos vietovės ar šalies pavadinimus.

 Plačiau...

Netradicinė veikla, skirta Europos kalbų dienai (2021-10-03)

Europos kalbų dienos renginiai ir šiemet buvo įdomūs, įtraukiantys, žaismingi ir prasmingi.

Visiškai aišku, kad su kalbomis galime susipažinti įvairiausiais būdais, tad šiemet diena, skirta Europos kalboms, buvo organizuota netradiciškai. Pradinės klasės susipažino su įvairių šalių pasakomis ir šalių simboliais. Lietuva, Vokietija, Austrija, Prancūzija, Šveicarija – šalys, apie kurias daug sužinota. Mokiniai išmoko naujų žodžių, piešė, lipdė pasakų veikėjus, kūrė kompozicijas su šalių simboliais.

 

 Plačiau...

Naujas ,,Žiburio“ mokyklos jaunųjų šaulių vadovas davė šaulio priesaiką (2021-09-27)

Rugsėjo 24 d. Visagino „Žiburio“ pagrindinėje mokykloje vyko iškilmingas naujo žiburiečių jaunųjų šaulių vadovo, fizinio ugdymo mokytojo Fernando Juchnevičiaus prisaikdinimas. Priesaiką priėmė iš Utenos su savo komanda atvykusi plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės vadė Asta Tidikienė.

 Plačiau...

Mokykloje lankėsi vaiko teisių apsaugos specialistai (2021-09-27)

Rugdėjo 22 d. „Žiburio“ pagrindinėje mokykloje lankėsi Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialisčių komanda: Lina Cicėnienė, Gitana Ziziukienė ir teisininkė Inga Trimailova. Komndos atvykimo tikslas – vaiko teisių apsaugos institucijų viešinimas. Specialistės į susitikimą kvietė mokinius, klasės auklėtojus, mokinių tėvus – visus, norinčius sužinoti atsakymus į jiems rūpimus klausimus. Vyko atviros ir individualios konsultacijos, mokiniai galėjo sužinoti, kaip valstybė rūpinasi jų teisių užtikrinimu. Dėkojame vaiko teisių specialistėms už mums naudingas konsultacijas.

 Plačiau...

Jaunieji žiburiečiai mokomi saugaus eismo pagrindų (2021-09-27)

Rugsėjo 22 d. mokyklos pirmokus aplankė Utenos apskrities VPK Visagino policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėjos Oksana Rožkova ir Onutė Pernavienė. Pareigūnės, naudodamosi vaizdinėmis priemonėmis, mokiniams paaiškino saugaus eismo taisykles: priminė, kaip saugiai pereiti gatvę, paaiškino, kodėl per pėsčiųjų perėją su dviračiu ir paspirtuku važiuoti negalima. Pareigūnės ypač akcentavo, jog paspirtuku draugo vežti negalima, ši priemonė skirta važiuoti tik vienam eismo dalyviui. Renginio metu taip pat buvo aptarta, kaip tinkamai nešioti atšvaitus ir šviesą atspindinčią liemenę. Vaikams buvo įdomu išgirsti, kad važiuodami automobiliu vaikiškoje kėdutėje jie turi sėdėti kol užaugs iki 135 cm. ūgio. Mokiniai įdėmiai klausėsi ir stengėsi atsakyti į pateiktus pareigūnių klausimus.

 Plačiau...

Pradžiugino plk. Prano Saladžiaus 9-osios rinktinės šauliai (2021-09-22)

Rugsėjo 21 d. Visagino ,,Žiburio“ mokyklos kieme pasirodė būrys uniformuotų žmonių, o netrukus iš mokyklos pasipylė ir mokinukai – taip prasidėjo plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės organizuojamas renginys ,,Šauliškas kliūčių ruožas“.

 Plačiau...

Išvyka į Ignalinos atominę elektrinę (2021-09-22)

Šių metų rugsėjo 21 d. 9a kl. mokiniams vyko netradicinė integruotų technologijų pamoka – išvyka, kurią organizavo technologijų vyr. mokytojai Dovilė Nikitina ir Rimantas Malinauskas. Integruotų technologijų pamokų metu mokiniai susipažįsta su Lietuvos ūkio šakomis, su jomis susijusia darbo aplinka, realia ūkio šakų plėtros tendencija regione.

 Plačiau...

Pirmokėlių futbolo turnyras (2021-09-17)

Rugsėjo 16 d. ,,Žiburio“ mokyklos pirmokėliai miesto stadione dalyvavo futbolo turnyre. Tai buvo pirmoji mažųjų žiburiukų kelionė. Ypač sekėsi 1b klasės mokiniams, tačiau visi turėjo galimybę parungtyniauti, išbandyti save ir patirti sėkmę. Renginio pabaigoje pirmokėlius sušildė gauti medaliai – kai kam galbūt pirmieji gyvenime.

Už renginį dėkojame BFA Visaginas (Visagino futbolo centrui).

Nuotraukos fotogalerijoje >>>

 Plačiau...

Susitikimas su VPGT darbuotojais (2021-09-14)

Rugsėjo 9 d. 1-2 klasių mokiniai susitiko su VPGT darbuotojais. Vaikai prisiminė saugaus elgesio taisykles, pagalbos telefono numerį, aptarė, kaip saugiai elgtis ne tik su ugnimi, bet ir iškilus kitiems pavojams. Gaisrininkai-gelbėtojai demonstravo techniką, amuniciją, įrangą reikalingą sunkiame ir atsakingame jų darbe.

 Plačiau...

Stovykla ,,Varliukai-Žiburiukai 14“ (2021-09-07)

Rugpjūčio 23-27 dienomis Visagino „Žiburio“ pagrindinėje mokykloje vyko vaikų vasaros poilsio ir užimtumo stovykla „Varliukai-Žiburiukai 14“. Jos tikslas - vykdyti vaikų socializaciją, skatinti lietuvių kalbos vartojimą ir užtikrinti socialiai prasmingą užimtumą per vasaros atostogas. Projekto metu buvo sudarytos sąlygos mokinių prasmingam užimtumui: lietuvių kalbos įgūdžių formavimui(si), edukacinei veiklai ir saviraiškai. Puikiai pasirūpinta vaikų saugumu ir sveikata, puoselėti socialiniai ir gyvenimo įgūdžiai bei emocinių kompetencijų ugdymas.

 Plačiau...

Vasara ne tik atostogų metas – tai ir puikus laikas įgyti naujų žinių (2021-08-30)

Mūsų mokyklos mokytoja Astra dalyvavo Erasmus plius mokymuose Lenkijoje Liublino mieste. Drauge su partneriais iš Lenkijos, Vengrijos, Kroatjos, Rumunijos, Slovėnijos, Slovakijos, Ukrainos susipažino su kūrybiniais metodais, padedančiais didinti projektų viešinimą ir sklaidą.

 Plačiau...

Į mokyklą atvyksta anglų kalbos asistentė iš JAV (2021-08-30)

Mūsų mokyklai bendradarbiaujant su JAV ambasada Vilniuje, šiais mokslo metais į mokyklos gyvenimą įsilieja jauna amerikietė iš Bostono Sarah Montoya. Amhersto koledže ji įgijo aplinkosaugos bakalauro laipsnį, o norėdama susipažinti su Lietuva, iš kur kilę jos proseneliai, dalyvavo „Fulbright“ programos konkurse ir laimėjo stipendiją.

 Plačiau...

Svarbi informacija (2021-08-26)

Nuo 2021-09-01 Visagino ,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje atnaujinamas kontaktinis ugdymas. Kad būtų minimizuotas pavojus užsikrėsti COVID-19, kviečiame pasinaudoti galimybe ir paskiepyti vaikus nuo 12 metų. Daugiau informacijos rasite: https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/pasiskiepyti-nuo-koronaviruso-jau-gali-ir-vaikai-nuo-12-metu-amziaus-patikslinta

 Plačiau...

Rugsėjo 1 – osios šventė! (2021-08-26)

 Plačiau...

UGDYMO PROCESO ORGANIZAVIMAS VISAGINO ,,ŽIBURIO“ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE 2021-2022 M. M., ESANT YPATINGOMS APLINKYBĖMS (2021-08-26)

Ugdymo proceso organizavimas. Ugdymo programoms įgyvendinti mokykla skirs tiek pamokų, kiek numatyta Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos 2021-2022 m. m. ugdymo plane. Numatoma I-X klasių mokinių pamokas pradėti 8.00 val.

Jeigu leis oro sąlygos, bus maksimaliai išnaudotos galimybės ir kai kurios pamokos vyks lauke.

 Plačiau...

BFA laukia būsimų futbolo talentų (2021-08-19)

BFA laukia būsimų futbolo talentų „Baltijos futbolo akademija“ (BFA) renka vaikų nuo 3 m. grupes Visagine! Iš sostinės atvežame sukauptą patirtį ir kitokį požiūrį į futbolą. Įdomios, profesionalios treniruotės pagal Belgijos RSC „Anderlecht“ ugdymo sistemą, smagus ir sportiškas laikas su naujais draugais. Visiems prisijungusiems – pirma apranga dovanų ir pirmoji savaitė nemokamai! Registruokitės ir išbandykite jau dabar: www.bfavisaginas.lt

 Plačiau...

Mokinių tarybos baigiamasis renginys (2021-06-28)

Birželio 15 d. Mokinių taryba su kuratore Loreta Leonoviene ir muzikos mokytoja Vita Dūdėniene stovyklavo gamtoje. Šios išvykos pagrindinis tikslas – suformuoti Mokinių tarybą kaip vieningą komandą, patirti džiaugsmą bei sėkmę dalyvaujant kūrybinėse veiklose. Visa veikla buvo nukreipta į bendradarbiavimą, darbą komandoje, siekta artimiau susipažinti su komandos nariais. Išvyka buvo naudinga visiems dalyviams, nes patyrėme džiaugsmą būti kartu, įgijome pasitikėjimą vieni kitais, susikūrėme viziją kitų metų planams ir puikiai pailsėjome.

 Plačiau...

Patyriminio ugdymo (STEAM) diena (2021-06-28)

Birželio 16d. mūsų mokykloje vyko patyriminio ugdymo (STEAM) diena. STEAM – viena iš modernių švietimo krypčių pasaulyje, akcentuojanti įvairialypę mokymosi aplinką ir parodanti vaikui, kaip suderinti mokslą, meną, kūrybą ir visa tai taikyti kasdieniame gyvenime.

 Plačiau...

Džiaugiamės ir didžiuojamės (2021-06-14)

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad Visagino ,,Žiburio“ pagrindinė mokykla pagal žurnalo ,,Reitingai“ rezultatus tarp pagrindinių Lietuvos mokyklų užima antrąją vietą. Toks puikus rezultatas mus įpareigoja dėti dar didesnes pastangas, kad Visagino miestas galėtų mumis didžiuotis.

 Plačiau...

Integruotas anglų kalbos ir biologijos projektas (2021-06-14)

Ar kada nors susimąstėte kaip mes, gyvendami Lietuvoje, esame susiję su tolimąja Indonezija ar Kenija? Štai 8a klasės mokiniai dalyvavo integruotame anglų kalbos ir biologijos projekte „Gamtosauga ir savanorystė, remiantis filmu „Gimę laisvi“, kuris vyko birželio 7 dieną. Pamoką vedė anglų kalbos mokytoja A. Daugėlienė ir biologijos mokytoja A. Vaitkūnienė.

 Plačiau...

Išlydėta XIX ,,Žiburio“ abiturientų laida (2021-06-14)

Birželio 10 d. Visagino ,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje vyko Paskutiniojo skambučio šventė. Džiugu, kad laikydamiesi saugių atstumų galėjome susirinkti mokyklos kieme. Šventiškai pasipuošusius dešimtokus sveikino Visagino savivaldybės mero pavaduotoja Aleksandra Grigienė, Visagino savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Julija Svidėnienė, Visagino šv. apaštalo Pauliaus parapijos klebonas Vidmantas Rudokas, švietimo, kultūros, sporto ir valstybinės kalbos kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Irena Rokickaitė, tėveliai ir mokyklos bendruomenė.

 Plačiau...

NETRADICINĖS VEIKLOS 3 B KLASĖJE (2021-06-14)

2021 m. birželio 10-11 d. Visagino „Žiburio“ pagrindinėje mokykloje 3b klasėje vyko netradicinės veiklos. Pirmoji diena buvo skirta integruotiems dalykams. Mūsų klasėje šios diena tema buvo „Mano svajonių vasara“. Temą plėtoti ir atskleisti naudojome STEAM pradžiamokslį ir integravome lietuvių ir anglų kalbas, pasaulio pažinimą, matematiką ir dailę technologijas. Veiklų metu mokiniai aiškinosi, kaip prasmingai praleisti vasarą, analizavo vasaros poilsio stovyklų pasiūlą, kainas, trukmę, vietoves, kuriose jos rengiamos. Tyrinėjo Lietuvos žemėlapį, kur yra stovyklas rengiantys miestai, kaip toli šie miestai nutolę nuo gimtojo Visagino. Vėliau mokiniai diskutavo ir aiškinosi, kaip ir ką veikti vasaros atostogų metu, prisiminė anglų kalbos žodžius, susijusius su vasara ir atostogomis, o mokinė Safija papasakojo apie savo vasaros planus anglų kalba.

 Plačiau...

Paminėta Gedulo ir vilties diena (2021-06-14)

1941 m. birželio 14 d., 3 val. nakties, SSRS jėgos struktūros pradėjo masinius Lietuvos gyventojų areštus ir trėmimus į atokias šiaurines Sovietų Sąjungos teritorijas. Birželio 15 – 18 d. iš Lietuvos buvo išvežta apie 32 tūkst. žmonių. Didžioji dalis – daugiausia moterys, vaikai ir vyresnio amžiaus vyrai – buvo ištremti į Altajaus ir Krasnojarsko kraštus. Pirmojo trėmimo tikslas – pašalinti iš Lietuvos gyventojų sluoksnį, turintį aktyvią tautinę savimonę, tiesiogiai arba netiesiogiai dalyvavusį nepriklausomos Lietuvos valstybės kūrimo bei įtvirtinimo darbuose.

 Plačiau...

Džiaugiamės nacionalinio konkurso ,,Lietuvos laisvės kovų ir netekčių istorija“ rezultatais (2021-06-03)

Birželio 1 d. LGGTC paskelbė 21-ojo nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatus. Šiais metais konkurse dalyvavo 768 mokiniai iš Lietuvos ir lietuviškų mokyklų užsienyje. 5–12 klasių mokinių kūryboje įprasminama dramatiška XX a. Lietuvos istorija: tremtys, Holokaustas, partizaninis karas, neginkluotas pasipriešinimas, 1991 m. sausio įvykiai.

 Plačiau...

Informacija (2021-06-02)

Dėl informacijos paskelbimo 

 Plačiau...

Integruotų pamokų ciklas pasakos ,,Trys paršiukai“ motyvais (2021-06-01)

Kelias savaites 1a klasėje vyko integruotų pamokų – lietuvių kalbos, anglų kalbos, dailės ir technologijų projektas nagrinėjant pasaką ,,Trys paršiukai“. Veiklas vedė mokytojos Loreta Čižienė, Laima Pranckūnienė ir Astra Daugėlienė. Pirmokai žiūrėjo animacinį filmuką ,,Trys paršiukai“ lietuvių ir anglų kalbomis, klausė skaitomos pasakos, atliko kūrybines užduotis žodyno turtinimui, piešė patirtus įspūdžius ir lipdė iš plastilino pasakos veikėjus.

 Plačiau...

Džiaugiamės į mokyklą sugrįžusiais 5-10 klasių mokiniais (2021-05-31)

Nuo gegužės 24 d. Visagino ,,Žiburio“ pagrindinė mokykla atnaujino dalį kontaktinio ugdymo proceso 5-10 klasėse. Mokiniai rinkosi į klasės valandėles mokyklos lauko erdvėse, turėjo galimybę konsultuotis su mokytojais dalykininkais gyvai, vyko neformaliojo ugdymo užsiėmimai, posėdžiavo Mokinių taryba. Kaip ir buvo siūlyta ŠMSM, klasių vadovai pirmiausia dėmesį skyrė mokinių emocinei savijautai ir klasės bendruomenės ryšio sutvirtinimui.

 Plačiau...

Projektas „Rašau knygą“ (2021-05-31)

Nuo mažens tėveliai prieš miegą vaikams skaito pasakas. Paūgėję vaikučiai mokykloje patys išmoksta skaityti ir plačiai atveria duris į nenuspėjamą knygų pasaulį. Knygų šalyje mokinių vaizduotė įleidžia šaknis ir pasiekia aukštumas, o drąsa leidžia patirti daug nuotykių.

2 b klasės mokiniai ir jų tėveliai leidosi į nuotykį ir dalyvavo projekte „Rašau knygą“. Gegužės mėnesį mokiniai maketavo, karpė, klijavo, rišo, rašė, iliustravo ir sukūrė savo knygelę. Gegužės 28 dieną pasidalino savo kūrybinėmis idėjomis ir pristatė savo sukurtas ir iliustruotas knygutes.

Visų darbai buvo išskirtiniai ir įspūdingi.

Pasidžiaukite drauge su mumis. Spauskite čia: https://padlet.com/irenagaidiene2/gc4b18zknrzib2ue

 Plačiau...

Bendruomenės diena 3a klasėje (2021-05-23)

Šeima yra vienas svarbiausių lobių, kuriuos žmogus gali turėti. Kaip šeima gimstame, augame, mokomės... Su šeima išgyvename gerų ir blogų akimirkų, tačiau tai visada mus lydi visais gyvenimo etapais. Šeima – tai mažas pasaulis, sukurtas su meile. Šeimos yra tarsi šakos ant medžio. Mes augame skirtingomis kryptimis, tačiau mūsų šaknys išlieka vienos.

 Plačiau...

Bendruomenės diena 3B klasėje (2021-05-23)

Gegužės 20 d. Visagino „Žiburio“ pagrindinėje mokykloje vyko Bendruomenės dienai skirtos veiklos. 3b klasės mokiniai šiai dienai  su tėvais ruošėsi iš anksto. Mokiniai aiškinosi ir nagrinėjo savo šeimos praeitį, sužinojo savo senelių, prosenelių vardus ir pavardes. Gintas nuotaikingai  klasės draugams apie prosenelę papasakojo. Buvo įdomu stebėti kaip mokiniai kūrė šeimos narių aprašymus ir Šeimos medžius.

Pasidžiaukime mokinių darbais!

https://padlet.com/daliacesnuleviciene123/oay76ifp86tt0mj7

 Plačiau...

Bendruomenės diena (2021-05-20)

Gegužės 20 d. Visagino ,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje vyko Bendruomenės diena. Žinoma, karantinas  turėjo įtakos pasirinktoms veikloms, bet pasistengėme, kad tai būtų vienijančios veiklos.

1 a ir 2 a klasės mokiniai, kurie mokykloje mokosi kontaktiniu būdu, vadovaujami mokytojų Loretos ir Renatos, paruošė žemę sodinimui (mokėsi išrinkti piktžoles), o paskui pasodino įvairių gėlių. Vienos iš jų jau dabar džiugina akį, kitomis pasidžiaugs rugsėjo mėnesį sugrįžę į mokyklą.

 Plačiau...

TREČIOKAI IŠRADINGAI PRISTATĖ SKAITYTAS KNYGAS (2021-05-18)

Knyga – geriausias draugas, tai žinių ir įdomybių šaltinis. Šiandien šiuos žodžius įrodė Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 3b klasės mokiniai ir mokytoja Dalia. Skaitytų knygų pristatymui trečiokai ruošėsi labai atsakingai visą savaitę. Dieną pradėjome Ginto ekologine, gamtos taršos tema. Berniukas parodė, o vėliau, naudodamasis pagamintais knygos veikėjais, pristatė skaitytą knygą. Buvo labai įdomu.

 Plačiau...

Konkurso ,,Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę?” finalas (2021-05-18)

Gegužės 13 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko respublikinio moksleivių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalas. Į jau 26 kartą organizuojamą renginį buvo pakviesti 30 atrankinį etapą sėkmingai praėję mokiniai. Mūsų mokyklai ir miestui garbingai atstovavo Daniela Luniova, 10 a kl. mokinė.

 Plačiau...

TREČIOKAI DALYVAVO KŪRYBINĖSE DIRBTUVĖLĖSE (2021-05-18)

2021 m. gegužės 14 d. Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 3b klasės mokiniai ir mokytoja Dalia dalyvavo dailininkės Sigutės Ach kūrybinėse dirbtuvėlėse ir mokėsi akvarele piešti minkštą ir žavų zuikį. Norime pasidžiaugti puikiais mokinių darbais parodoje: 

https://padlet.com/daliacesnuleviciene123/7izvuk9e6w412vgb

 Plačiau...

Jauniems atsiveria visos durys (2021-05-18)

Mokyklos vyriausieji, kaip ir įprasta pavasarį, lankėsi Atvirų durų renginiuose. Gegužės 6 d. virtualiai viešėjo Visagino ,,Verdenės“ gimnazijoje, gegužės 7 - VTVPMC, o gegužės 17 d. 9-10 klasių mokinius pakvietė Vilniaus Gedimino technikos universitetas.

 Plačiau...

Visagino „Žiburio“ pagrindinė mokykla kviečia pirmokus (2021-05-16)

 Plačiau...

Akcija ,,Laiminga vaikystė“ (2021-05-13)

„Mes dar nežinome, koks galėtų būti pasaulis, jei vaikai augtų nepatirdami prievartos, smurto, pažeminimo, jeigu suaugusieji gerbtų ir elgtųsi su jais kaip su svarbiais žmonėmis.“(Alice Miller) Smurtas prieš vaikus – vis dar opi problema Lietuvoje. Tam, kad į tai būtų atkreiptas dėmesys, gegužės mėnuo skelbiamas kaip mėnuo be smurto prieš vaikus. Šia proga mūsų mokyklos kiemelyje vyko graži akcija „LAIMINGA VAIKYSTĖ“, į kurią kvietė socialinė pedagogė mokykloje besimokančius pirmokus ir antrokus.

 Plačiau...

Gerai daryk – maistą taupyk (2021-05-12)

Gegužės 3-7 dienomis 1a klasės mokiniai su mokytoja Loreta Čižiene dalyvavo respublikiniame konkurse ,,Gerai daryk - maistą taupyk". Mokiniai susipažino su maisto taupymo būdais, aiškinosi, kas yra ,,Maisto bankas", peržiūrėję filmukus apie maisto taupymą, gebėjo atsakyti į viktorinos klausimus. Džiugu, kad konkurse pareiškė norą dalyvauti net 16 klasės mokinių. 

 Plačiau...

Balsavimas dėl mokyklos svajonės išsipildymo (2021-05-12)

Gerbiamieji mokyklos bendruomenės nariai, labai prašome balsuoti už mūsų mokyklą konkurse, kad laimėtume įkvėpimo erdvę mokykloje (stalo futbolo stalas, sėdmaišiai). Paraginkite visus pažįstamus ir draugus. Tai nieko nekainuoja, o mokinių laisvalaikio erdvės pasikeistų. Iš anksto dėkojame už bendruomeniškumą ir idėjos palaikymą.

 Plačiau...

Mamyčių portretai (2021-05-02)

Tiktai motinos meilė, akla, beribė, sugeba įkuždėti įsitikinimą, be kurio neįmanoma nei gyvenimo kova, nei sėkmė, giliai pasąmonėje įdiegtą įsitikinimą, kad esi vienintelis, nepranokstamas, būtinas. Tiktai motinos meilė, akla, beribė, sugeba įkuždėti įsitikinimą, be kurio neįmanoma nei gyvenimo kova, nei sėkmė, giliai pasąmonėje įdiegtą įsitikinimą, kad esi vienintelis, nepranokstamas, būtinas.

4a klasės mokiniai (mokytoja Edita Trubilienė) norėjo parengti mamytėms šiltą, malonią dovaną-nupiešti savo mamyčių portretus.

https://padlet.com/trubilieneedita/iwjyghecd2zyica

 

 Plačiau...

Dovanėles savo Mamytėms ir Močiutėms (2021-05-02)
Gegužės 2-oji — Motinos diena. Ta proga 5-9 kl. mokiniai per dailės ir technologijų vaizdo pamokas gamino dovanėles savo Mamytėms ir Močiutėms. Pasidžiaukime mokinių kurtais darbeliais. Juk viskas Tau — mano Mamyte!
 Plačiau...

IŠ ANKSTO DĖKOJAME UŽ JŪSŲ GERUMĄ! (2021-04-28)

Kviečiame mokyklos darbuotojus, mokinių tėvelius paremti Visagino „Žiburio“ pagrindinę mokyklą, skiriant 1,2 procentus valstybei sumokėto gyventojų pajamų mokesčio 

Nuoširdžiai dėkojame visiems, materialiai remiantiems mūsų mokyklą. Ši finansinė parama – didelė paspirtis atnaujinant ir modernizuojant edukacines  mokymo(si) aplinkas, stiprinant mokyklos materialinę bazę.

Remiantis Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nuostatomis, Jūs galite 1,2 proc. sumokėto mokesčio sumos pervesti į mūsų ugdymo įstaigos sąskaitą. 

Kaip Tai galima padaryti? 

Per mobiliąją programėlę ,,e.VMI“, kurią galite atsisiųsti iš „App Store“ arba „Google Play“.

Arba elektroniniu būdu prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) ir užpildant prašymo formą FR0512  (versija 4)  https://deklaravimas.vmi.lt

 

 Plačiau...

Sveikiname konkurso finalo dalyvę (2021-04-28)

Balandžio 12 – 14 d. jau 26-ąjį kartą buvo organizuotas respublikinio konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę?“ II etapas. Konkurse, šįkart organizuotame nuotoliniu būdu, galėjo dalyvauti 9–12 klasių mokiniai, kurie domisi Lietuvos gynybos ir saugumo politika, Lietuvos kariuomene, jos istorija, svarbiausiais įvykiais, įtakingiausiomis asmenybėmis.

 Plačiau...

Sveikiname Tarptautino matematikos konkurso ,,Kengūra 2021“ nugalėtoją (2021-04-28)

Kovo 18 d. nuotoliniu būdu buvo organizuotas tarptautinis matematikos konkursas ,,Kengūra 2021. 1a klasės mokiniui Kirilui Švedovui  (mokytoja Loreta Čižienė) pavyko išspręsti visas užduotis ir surinkti maksimalų 150 taškų skaičių. Kirilas užėmė I-ją vietą respublikoje ir Visagino savivaldybėje.

 Plačiau...

Būk atsakingas kelyje! (2021-04-22)

Atšilus orams keliuose daugėja ne tik eismo dalyvių, bet ir skirtingų transporto priemonių. Todėl būtina ne tik žinoti, bet ir vadovautis kelių eismo taisyklėmis. Apie taisykles ir reikalavimus dviratininkams ir elektrinių paspirtukų vairuotojams šiandien klasės valandėlės metu su 5a klasės mokiniais kalbėjo Utenos apskrities Visagino policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Onutė Pernavienė. Lektorė prisiminė dažniausiai užduodamus klausimus dėl dviratininkų kelių eismo taisyklių:

 Plačiau...

MOKYKLOS DIENA (2021-04-15)

2021 m. balandžio 12 d. Visagino „Žiburio pagrindinėje mokykloje vyko integruotų STEAM veiklų diena, skirta mokyklai. Šią dieną mūsų trečiokai kalbėjosi apie savo svajonių mokyklą, projektavo klasių ir laisvalaikio erdves, piešė mokyklos aplinką ir sporto aikštyną. Mokyklos klases spalvino ryškiausiomis spalvomis, rašė kūrybinius pasakojimus „Mano svajonių mokykla“. Mokinei Arinai pavyko sukurti eilėraštį, kuriuo ji noriai pasidalino su draugais. Aptardami vykusias dienos veiklas mokiniai išsakė lūkestį – visi nori kuo greičiau sugrįžti į mokyklą ir apkabinti savo draugus.

Mokyklos dienai atliktus 3a ir 3b klasės mokinių darbus patalpinome Padlet lentoje.

 

 Plačiau...

Pasiilgome meno!  (2021-04-15)

Užteko pagalvoti, ir nuostabusis MO muziejus drauge su Kazickų šeimos fondu pakvietė į nemokamas virtualias edukacijas, skirtas socialiai jautrioms jaunuolių grupėms, ypač gyvenančioms toliau nuo Vilniaus. Jauni žmonės iš regionų ne visada turi galimybę lankytis kultūros įstaigose bei artimiau susipažinti su moderniuoju menu bei parodomis, jose nagrinėjamomis temomis.

 Plačiau...

Sveikiname  (2021-04-12)

Sveikiname Mariją Kaleničenko, 8 a kl. mokinę, regioniniame Meninio skaitymo konkurse užėmusią III vietą (mokinę moko lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Zita Miškinytė-Mazūrienė).

 Plačiau...

Neišsemiami kalbos turtai (2021-04-12)

Sakoma, kad kalbos reikia mokytis visą gyvenimą. Ir tai yra tiesa, nes kalbos klodai yra labai gilūs. Kartais, deja, skubėdami taip ir pasiliekame paviršiuje.

Džiugu, jog mūsų mokyklos 8 a kl. mokiniai Marija, Viltė, Agata ir Laurynas dalyvaudami tarptautinėje virtualioje parodoje ,,Pažink kalbos dalis“, panagrinėjo gilesnius kalbos klodus. Mokiniai konkursui rengė kūrybinius darbus: veiksmažodžio sinonimus siejo su daiktavardžiu ir tai užfiksavo pačių darytose fotografijose. Visa tai buvo išsiųsta į virtualią parodą, o mokinius nudžiugino valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininko Audrio Antanaičio atsiųstos padėkos.

Džiaugiamės, kad yra mokinių, besidominčių gilesniais kalbos klodais.

 

 Plačiau...

Nepasiduoti įkalbinėjimams (2021-04-12)

Kad žiburiečiai dėl nelengvo kasdienio darbo neprarastų motyvacijos, jie buvo pakviesti įdomaus susitikimo. Ar gali kas nors labiau įkvėpti, nei sėkmingos karjeros žmonės? Jų gyvenimai tik patvirtina, kad kiekvienas tikslingai mokydamasis gali rasti sau tinkantį ir patinkantį gyvenimo kelią. Dar maloniau, kai tie sėkmingos karjeros žmonės yra buvę ,,Žiburio“ mokyklos mokytojų mokiniai.

 Plačiau...

Kviečiame susipažinti su būsimomis pirmokų mokytojomis (2021-04-12)

Esu Laima Pranckūnienė, pradinių klasių vyr. mokytoja, mokykloje dirbu 45 metus.

Esu įsitikinusi, jog kelią į kokybišką mokymąsi ir sėkmę užtikrina mokytojas ir mokykla. Juk mokytojams dirbant čia ir dabar, įvairių situacijų sąlygomis, gauti rezultatai visad nukreipti į sėkmingą besilavinančių jaunų žmonių ateitį.

Todėl savo darbe didelį dėmesį skiriu individualiems mokinių poreikiams. Matau kiekvieną iš jų nepriklausomai nuo gabumų. Daug dirbu papildomai ir didelį dėmesį skiriu vaikams, atėjusiems iš mišrių šeimų, stengiuosi lavinti jų lietuvių kalbos įgūdžius.

 Plačiau...

Ne aš mušu, verba muša... (2021-04-06)

Nutirpus sniegui ir pradėjus dygti žolei, žemdirbiai švęsdavo pavasario atėjimo šventę, kurios metu garbindavo deivę Žemyną. Dabar šią šventę siejame su gražiausia pavasario švente Šventomis Velykomis. Jų laukimas prasideda nuo verbų sekmadienio.

 Plačiau...

NEŠK DRAUGYSTĘ ANT SPARNŲ... (2021-04-02)

M. Jankevičiaus dainos žodžiuose ,,Drugeliai laisvi, skraidyti sutverti, jei nutūps pas tave, tik nespausk jų delne...“ išsakoma, kaip svarbu būti žmogiškai jautriam. Visa tai labai aktualu kasdieną, o ypač kovo mėnesį, nes tai Sąmoningumo didinimo mėnuo – BE PATYČIŲ. Šio mėnesio simbolis – Draugystės drugelis. Būtent spalvoti drugeliai papuošė mokyklos erdves, o dailės pamokų metu (mok. Dovilė Nikitina) mokiniai piešė, karpė, klijavo įvairiaspalvius drugelius, o ant jų sparnų rašė linkėjimus savo draugams.

 Plačiau...

STEAM veiklos 4b klasėje ,,Mes už saugų internetą“ (2021-04-02)

Elektroninės patyčios vyksta internete ar kitoje virtualioje erdvėje, kuomet tyčiojamasi elektroniniais laiškais, žinutėmis, pokalbių svetainėse, socialiniuose tinkluose, taip pat naudojant mobiliuosius telefonus.

Šiuo metu tai labai aktualu, nes daug laiko, vykstant mokymuisi nuotoliniu būdu, praleidžiame prie kompiuterių, planšečių, mobiliųjų telefonų.

 

 Plačiau...

Šv. Velykos – didžiausios pavasario šventės (2021-04-02)

Kartu su pavasariu kasmet sulaukiame ir Šv. Velykų – didžiausios pavasario šventės. Ši šventė simbolizuoja viską, ką galime sieti su pavasariu: atgimimą, atsinaujinimą, naują pradžią. Bene populiariausias iš tų laikų likęs paprotys, be kurio neįsivaizduojame Velykų šventimo – margučiai. Kiaušinis simbolizuoja naują gyvybę, vaisingumą. Jų marginimas atspindi margintojo lūkesčius, o skirtingos spalvos reiškia įvairius dalykus: raudona – gyvybę; žalia – augmeniją; geltona – javus; juoda – žemę; mėlyna – dangų.

 Plačiau...

Integruota savaitė „Šventų Velykų belaukiant“ (2021-04-02)

Šventos Velykos – svarbiausia pavasario šventė. Tai gamtos pabudimo, Kristaus prisikėlimo ir, žinoma, margučių šventė. Paskutinę savaitę iki Pavasario atostogų Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 3b klasės mokiniai ir mokytoja Dalia Česnulevičienė skyrė Velykoms. Per įvairias STEAM veiklas mokiniai aiškinosi Velykų papročius ir tradicijas, sužinojo, kaip Velykoms ruošdavosi senovės lietuviai, kokių tradicijų laikosi trečiokų šeimos.

 Plačiau...

Džiaugiamės miesto olimpiadų nugalėtojais (2021-04-01)

Sveikiname Erviną Trukan, 10 a kl. mokinį, geografijos olimpiados miesto etape užėmusį II vietą (mokinį moko geografijos mokytoja metodininkė Birutė Graužinienė).

 Plačiau...

STEAM pradžiamokslis – ketvirtokų komiksai PADLET lentoje (2021-03-29)

Visagino ,,Žiburio" pagrindinės mokyklos 4a klasės mokiniai, susipažinę su komikso sąvoka, patys kūrė savo komiksus. Pasidžiaukime originaliais, įdomiais mokinukų sukurtais komiksais. Norėdami peržiūrėti komiksus, spauskite čia

 Plačiau...

Velykų margutis (2021-03-29)

Artėja šviesiausia pavasario šventė - šv.Velykos. Atbunda gamta, parskrenda paukščiai, o pirmokėliai pradeda ruoštis šventei pagal krikščioniškąjį pasaulį - Jėzaus Kristaus prisikėlimo iš mirties minėjimui. Per Velykas visoje Lietuvoje ritinėjami margučiai. Tai senas ir plačiai paplitęs paprotys. Šį kartą mokiniai lavino rankytes, pirštukų motoriką, atlikdami kūrybinį darbą vitražo technika ,,Velykų margutis''.

https://padlet.com/vadimasloreta/3nrt7vzsn35huiie

 Plačiau...

Sveikiname dalykinių olimpiadų prizininkus (2021-03-29)

Džiugu, jog dalykinių olimpiadų savivaldybės etape ir vėl turime prizininkų. Technologijų olimpiadoje 8 a klasės mokinys Mindaugas Kaziukonis užėmė I vietą (mokytojas Rimantas Malinauskas), o 9 a klasės mokinė Rachelė Bieliauskaitė (mokytoja Dovilė Nikitina) užėmė III vietą.

Sveikiname nugalėtojus ir juos ruošusius mokytojus!

 Plačiau...

Dešimtokai dalyvavo bandomuosiuose ePUPP (2021-03-25)

Kovo 15–19 dienomis ,,Žiburio“ mokyklos dešimtokai dalyvavo bandomuosiuose ePUPP (pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas) bei užsienio kalbos (anglų) mokėjimo lygio nustatymo teste (elektroninis nuotolinis vykdymas).

 Plačiau...

VISAGINO „ŽIBURIO“ PAGRINDINĖS MOKYKLOS TREČIOKAI PRIEŠ PATYČIAS INTERNETE (2021-03-25)

2021 m. kovo 24 d. Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 3b klasėje vyko netradicinė klasės valandėlė „Trečiokai prieš patyčias internete“. Klasės valandėlę organizavo ir vedė 10a klasės mokinės Gerda ir Kristina. Dešimtokės mokiniams papasakojo, kaip saugiai elgtis internete, kokią informaciją galime talpinti socialiniuose tinkluose, o kuri informacija yra asmeninė, todėl turime ją saugoti ir nesidalinti.

 Plačiau...

Netradicinė dailės ir technologijų pamoka (2021-03-22)

Kovo 17 d. pirmokėliai (mokytoja Loreta Čižienė) dalyvavo netradicinėje dailės ir technologijų pamokoje. Su nuostabia dailininke Sigute Ach pasinėrę į akvarelės ir minkštučių teptuko potėpių pasaulį, vaikai piešė pūkuotus meškiukus. Vaikai labai susidomėjo menine veikla ir kiekvienas nupiešė minkštą savo svajonių meškiuką. Ačiū Sigutei Ach.

https://padlet.com/vadimasloreta/Bookmarks

 Plačiau...

Netradicinė klasės valandėlė (2021-03-22)

2021-03-18 dieną 2a klasės mokiniai (mokytoja Renata Skukauskienė) klasės valandėlės metu, ZOOM platformoje, praplėtė žinias ugdymo karjerai tema „Tarnauju Lietuvai: pasieniečio profesija“. Pažinti kilnumo, ištvermės ir drąsos reikalaujančią pasieniečio profesiją mokiniams padėjo pamokos svečias – 2a klasės mokinio Marijaus tėtis – VSAT prie LR VRM Vilniaus pasienio rinktinės Puškų pasienio užkardos vadas Andrius Abramavičius.

 Plačiau...

Sveikiname konkurso „Laisva Lietuva“ nugalėtojus (2021-03-16)

Kovo 1 d. – 10 d. Visagino „Žiburio“ pagrindinėje mokykloje vyko STEAM (integruotų lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo, technologijų, dailės ir informacinių technologijų) pamokų ciklas, skirtas Kovo 11-ajai paminėti. Organizuotas mokinių piešinių konkursas „Laisva Lietuva“. Dėkojame pradinių klasių mokytojoms Laimai Pranckūnienei ir Editai Trubilienei bei dalykų mokytojoms Dovilei Nikitinai ir Anastasijai Muchajevai už konkurso organizavimą.

Nuoroda į parodą : https://padlet.com/muxasio/paroda

 Plačiau...

Kūrybinės dirbtuvėlės su Sigute Ach. (2021-03-16)

Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos 4a klasės mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse su Sigute Ach. Pasidžiaukime puikiais, gražiais ir originaliais vaikų piešiniais ,,Purūs ir minkšti zuikiai“.

https://padlet.com/trubilieneedita/zuikiai

 Plačiau...

Kovas - sąmoningumo didinimo mėnuo (2021-03-16)

Kovo 15 d. 1a klasėje (mokytoja Loreta Čižienė) vyko klasės valandėlė, skirta patyčių prevencijai. Dalyvavo socialinė pedagogė Nijolė Gimžauskienė , kuri pristatė šio mėnesio akciją ,, Kovas - sąmoningumo didinimo mėnuo ,, BE PATYČIŲ''. Vaikai gamino drugelius savo draugams, ant kurių parašė palinkėjimus. Pasižadėję niekada neužmerkti akių, jei pamatys ar susidurs su patyčiomis, vaikai dalijosi savo palinkėjimais draugams. Auginkime draugiškus ir tolerantiškus vaikus. 

 https://padlet.com/vadimasloreta/31kzq5zclla16r2c

 Plačiau...

TREČIOKAI DALYVAVO PILIETINĖJE AKCIJOJE „PAPUOŠKIME SAVO LANGUS“ (2021-03-12)

Kovo 11 – oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena svarbi kiekvienam Lietuvos piliečiui. Šiai dienai paminėti vyksta gausybė renginių, akcijų, konkursų.

Mūsų mieste Visagino savivaldybės administracija inicijavo pilietinę akciją „Papuoškime savo langus“. Prie jos prisijungė ir Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 3b klasės mokiniai bei jų tėveliai. Mokiniai su tėvais išradingai papuošė savo langus namuose ir nekantriai laukė šventės. Nuotraukos fotogalerijoje.

 Plačiau...

Į Kovo 11-ąją signatarų keliais ir patyrimais (2021-03-11)

Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena – viena didžiausių modernios Lietuvos valstybės nacionalinių švenčių. Pagal juridinę, politinę svarbą tai antra po Vasario 16-osios valstybinė šventė.

 Plačiau...

Laiškai į praeitį (2021-03-11)

Gerbiamasis Kunigaikšti Gediminai,

            Mikalojau Konstantinai Čiurlioni,

                        Loreta Asanavičiūte...

Taip popieriaus lape laiškus iš širdies į praeitį pradėjo daugelis ,,Žiburio“ mokyklos 5-10 klasių mokinių. Žiburiečiai atsiliepė į Lietuvos Respublikos Prezidento kvietimą padėkoti laisvą Lietuvą kūrusiems šalies valdovams, visuomenės veikėjams, menininkams – visiems Lietuvos herojams. Savo mokytojų paskatinti mokiniai noriai domėjosi iškilių Lietuvos kūrėjų darbais, pasakojo jiems apie šiandienę Lietuvą, nuoširdžiai dėkojo už galimybę gyventi laisvoje tėvynėje.

 Plačiau...

Lietuva – tai mūsų namai! (2021-03-11)

Lietuva,
„Tu senutė trispalve skara,
Gintarinėm klumpėm,
Baltijos sijonu,
Tu – mūsų Lietuva.
Tu – gimtinė mano, sesių, brolių.“
(J. Švėgždienė)

2a klasės mokiniai (mokytoja Renata Skukauskienė) sveikina visus Kovo 11-osios proga ir skiria visiems Liutauro Degėsio eilėraštį „Čia mūsų namai“, kurį papuošė antrokų kurtomis iliustracijomis.

Lietuva – tai mūsų namai! - vienbalsiai sako antrokai.

 Plačiau...

Džiaugiamės miesto konkursų nugalėtojais (2021-03-09)

Sveikiname Danielą Luniovą, 10 a klasės mokinę, anglų kalbos konkurso savivaldybės etape užėmusią II vietą (mokinę moko anglų kalbos vyr. mokytoja Astra Daugėlienė).

 Plačiau...

NETRADICINĖ PASAULIO PAŽINIMO PAMOKA (2021-03-07)

2021 m. kovo 4 d. Visagino „Žiburio” pagrindinės mokyklos 3b klasėje vyko įdomi pasaulio pažinimo pamoka „Šuo – žmogaus pagalbininkas ir draugas“. Į pamoką trečiokai pasikvietė Agatos Možeiko mamą Ingą Možeiko, kuri mokiniams įdomiai ir nuotaikingai papasakojo apie šunų veisles: kokių jų būna, kokiais tikslais viena ar kita šuns veislė buvo išvesta. Mokiniai sužinojo apie šuns ir žmogaus draugystę, nuolatinę šunų priežiūrą. 

 Plačiau...

Kaziuko mugė! (2021-03-04)

Pralėkė ruduo, praslinko žiema, į duris pasibeldė pavasaris...ir vėl Kaziuko mugė! Visagino ,,Žiburio” pagrindinės mokyklos bendruomenė sveikina Kaziukus ir Kazytes su vardo diena!

 Plačiau...

Džiaugiamės projekto ,,Mokyklos eina“ rezultatais (2021-03-04)

Visada gera pasidžiaugti nuveiktų darbų rezultatais. Projekto ,,Mokyklos eina“ rezultatai yra ilgalaikiai. Pirmiausiai dėl to, kad visi 5-10 klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti Lietuvos sporto universiteto profesoriaus Arūno Emeljanovo paskaitoje apie fizinį aktyvumą ir vaikščiojimo naudą. Taip įgijo naujų žinių apie judėjimo naudą ir būtinumą. Kitas svarbus rezultatas – mokiniai registravosi naudingų žingsnių programėlėje #walk15, o tai juos skatino kuo daugiau judėti. Svarbu dar ir tai, kad projekto metu sukurta mokyklos trasa ,,Paslaptingas Visagino ,,Žiburys“, skirta artėjančiam mokyklos 25-mečiui. Ja gali eiti kiekvienas, atsisiuntęs į išmanųjį telefoną naudingų žingsnių programėlę #walk15.

 Plačiau...

TREČIOKAI SUSIPAŽINO SU GAISRININKO GELBĖTOJO PROFESIJA (2021-03-02)

Visagino ,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje profesinis orientavimas paprastai prasideda jau nuo pirmos klasės, kai su mokiniais aptariamos mažųjų ateities svajonės. Po to mokiniai kiekvienais metais susipažįsta su įvairiomis profesijomis. Ypač vaikams smagu, kai savo profesijas pristato tėveliai.

 Plačiau...

Džiaugiamės miesto olimpiadų nugalėtojais (2021-02-28)

Sveikiname žiburiečius, puikiai pasirodžiusius dalykinių olimpiadų miesto etape:

Karoliną Isajevą, 9 a klasės mokinę, biologijos olimpiados miesto etape užėmusią III vietą (mokinę moko biologijos vyr. mokytoja Almutė Vaitkūnienė);

Oksaną Bikulčiūtę, 10 a klasės mokinę, rusų kalbos olimpiados miesto etape užėmusią III vietą (mokinę moko rusų kalbos mokytoja ekspertė Janina Berezina).

 

 Plačiau...

Virtuali ,,Knygų savaitė“ (2021-02-28)

Vasario 24 d. 2 a klasės mokiniai (mokytoja Renata Skukauskienė) dalyvavo virtualiame susitikime su vaikų rašytoju, gamtininku ir aplinkosaugininku Selemonu Paltanavičiumi. Renginio metu, kuris vyko per ,,Zoom“ platformą, Selemoną Paltanavičių apie spalvas gamtoje bei knygų puslapiuose kalbino rašytoja Eglė Ramoškaitė. Gamtininkas taip pat pristatė vaikams didelį įspūdį palikusią naujausią savo literatūrinę pasaką „Kas nudažo pasaulį“. Šis renginys – tai virtualios knygų šventės „Knygų savaitė“ dalis.

 Plačiau...

Su vasario 16-ta! (2021-02-15)

2a kl. sveikina Lietuvą valstybinės šventės proga savo darbeliais.

 Plačiau...

Vasario 16 –ąją dieną minėjome kitaip (2021-02-15)

Projektas ,,Bendradarbiaujančios klasės“ kartu su Mokyklų tobulinimo centru šiais metais pakvietė Lietuvos mokyklas jungtis prie didžiausios bendradarbiavimo pamokos, skirtos Vasario 16-ajai.

 Plačiau...

Laimingo kelio renkantis savo kelią (2021-02-15)

Vasario pradžioje, pasibaigus pirmojo pusmečio darbams, aštuntokų, devintokų ir dešimtokų laukė maloni staigmena – juos į ZOOM susitikimą pakvietė dvi lektorės, reto vardo savininkės, ignalinietės Astra Daugėlienė ir Astra Petkūnaitė. Nors pirmąją lektorę mokiniai puikiai pažįsta kaip savo anglų kalbos mokytoją, tačiau šį kartą tikrai turėjo vykti ne užsienio kalbos pamoka, o ugdymo karjerai užsiėmimas.

 Plačiau...

Susitikimas su profesoriumi Liudu Mažyliu (2021-02-09)

Vasario 8 d. 8 –10 klasių žiburiečiai nuotoliniu būdu susitiko su profesoriumi, Nepriklausomybės Akto rankraštinio varianto atradėju, europarlamentaru Liudu Mažyliu.

 Plačiau...

Lietuva, kai tavo vardą aš tariu... (2021-02-09)

Vasario 16-ąją vis iš naujo mokomės pasakoti, vertinti ir jausti savo istoriją. Šias metais mokiniai netradiciškai minėjo Lietuvos Nepriklausomybės dieną –nuotoliniu būdu. Tačiau meilė savo kraštui nebuvo silpnesnė. 2 b klasės mokiniai susipažino su Lietuvos istoriniais faktais, grožėjosi nepaprastais Tėvynės vaizdais, klausėsi dainų skirtų Lietuvai, deklamavo gražiausias eiles, piešė savo gimtąjį kraštą ir dalyvavo miesto projektinėje piešinių ant sienos veikloje. Smagu, kad galime dalintis širdies šiluma ir džiaugtis šia švente. Nuotraukos fotogalerijoje.

 Plačiau...

Džiaugiamės žiburiečių laimėjimais (2021-02-05)

Kaip ir kasmet po Naujųjų metų mieste prasideda dalykinių olimpiadų ir konkursų maratonas.

Džiugu, jog mūsų mokyklos mokiniai pasirodo sėkmingai. Dėkojame juo rengusiems pedagogams ir sveikiname:

 1. Kotryną Bulovaitę, 9 a kl. mokinę, chemijos olimpiados miesto etape užėmusią III vietą;
 2. Danielą Luniovą, 10 a kl. mokinę, fizikos olimpiados miesto etape užėmusią III vietą, lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados miesto etape užėmusią II vietą;
 3. Mariją Kaleničenko, 8 a kl. mokinę, miesto Meninio skaitymo konkurse užėmusią I vietą;
 4. Lauryną Glaską, 8 a kl. mokinį, miesto Meninio skaitymo konkurse užėmusį III vietą;
 5. Viktoriją Safronovą, 10 a kl. mokinę, miesto Meninio skaitymo konkurse užėmusią III vietą.

 

 Plačiau...

We remember“ – „Mes prisimename“ (2021-01-28)

Sausio 27-oji – svarbi diena žmonijai: tądien 1945 metais buvo išvaduoti vienos siaubingiausių žydų tautos genocido vietų – Aušvico – Birkenau koncentracijos stovyklos kaliniai. Pagerbiant aukas, nuo 2005-ųjų ši diena paskelbta Tarptautine holokausto aukų atminimo diena.

 Plačiau...

Žiburiečiai dalyvavo didžiausioje Lietuvoje nuotolinėje pamokoje (2021-01-26)

Sausio 21 d. įvyko visiems Lietuvos mokiniams ir mokytojams skirta didžiausia nuotolinė pamoka –,,Mokonomika“, kurią inicijavo ,,Swedbankas“. ,,Mokonomikos“ pamoka prisidėjo prie UNICEF ir UNESCO rengiamos ,,Didžiausios pamokos pasaulyje“, kurios tikslas yra kurti inovatyvias švietimo priemones įgyvendinant Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus. ,,Mokonomikos“ pamokos buvo skirtos trijų amžiaus grupių mokiniams:1 – 4 kl., 5–8 kl., 9 –12 kl. 

 Plačiau...

Kas keičiasi ugdyme nuo sausio 21 dienos? (2021-01-21)

Nuo sausio 21 d. mokinių tėvai gali teikti mokyklai motyvuotą prašymą dėl ugdymo(si) mokykloje, jei vaikas neturi sąlygų mokytis namuose arba jam dėl kitų objektyvių priežasčių reikalinga pagalba mokantis nuotoliniu būdu.

Mokyklos Vaiko gerovės komisijai skubos tvarka išnagrinėjus prašymą bei priėmus teigiamą sprendimą, bus teikiama vaiko priežiūros paslauga ir nemokamas maitinimas (jeigu priklauso pagal įstatymą).

Mokiniai mokykloje mokysis nuotoliniu būdu, prisijungę iš mokyklos kompiuterio.

 Plačiau...

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena (2021-01-15)

Visagino ,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje Laisvės gynėjų diena dėl šalyje paskelbto karantino buvo minima kitaip. Ankstų trečiadienio rytą mokyklos kiemą papuošė trispalvė ir šios dienos simbolis – neužmirštuolės. 8.00 val. mokykla prisijungė prie jau tradicija tapusios respublikinės akcijos ,,Atmintis gyva, nes liudija...“ – mokyklos languose sužibo atminties ir pagarbos žvakutės. Visose klasėse nuotoliniu būdu vyko klasės valandėlės, kurių metu prisiminti lemtingi sausio įvykiai, pagerbti žuvusieji, su vyresniais mokiniais diskutuota apie tai, ar žmonės be ginklo turi jėgą.

 Plačiau...

Svarbi informacija dėl COVID-19 pandemijos mieste (2021-01-15)

Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos administracija, susidarius ypatingai sudėtingai situacijai mieste dėl Covid-19 pandemijos, visų savo bendruomenės narių primygtinai prašo paspaudus nuorodą https://youtu.be/oIhOAcvnleo išklausyti savivaldybės įstaigos vadovų kvietimo laikytis karantino reikalavimų.

Tik nuo mūsų visų susitelkimo priklausys, kada mokiniai galės grįžti į klases. Nuoširdžiai trokštame, kad ta akimirka ateitų kuo greičiau.

 

 Plačiau...

Kvietimas dalyvauti pilietinėje akcijoje ,,Laisvės skambutis“ (2021-01-12)

Jau aštuntąjį kartą Lietuvoje rengiama akcija kartu su Krašto apsaugos savanorių pajėgomis ypatingo jubiliejaus – 30 metų proga kviečia visuomenę prisiminti mūsų herojus stebint paruoštus vaizdo įrašus ir dalyvaujant inicijuotoje akcijoje „Laisvės skambutis“.

Visagino ,,Žiburio“ pagrindinė mokykla irgi kviečia į šią akciją įsijungti mokyklos bendruomenę. Norime paprašyti skambinti savo artimiesiems ar kitiems sausio įvykiuose dalyvavusiems žmonėms ir padėkoti už jų drąsą bei ryžtą. Pokalbių vaizdo įrašus ar įvykių dalyvių nuotraukas su pokalbių aprašymais įkelsime į mokyklos ,,Facebook“ puslapį naudodami grotažymę #LaisvėsSkambutis.

 Plačiau...

Kas keičiasi švietimo ir sporto srityje nuo sausio 4 d.? (2021-01-12)

Pradinis ugdymas vyksta nuotoliniu būdu.

Pagrindinis ir vidurinis ugdymas vyksta nuotoliniu būdu, išskyrus specialiosiose mokyklose ir bendrojo ugdymo specialiosiose klasėse ugdomus mokinius pagal socialinių įgūdžių ugdymo programas, užtikrinant visas saugumo sąlygas - ši išimtis galioja ir pradiniam ugdymui. 

Neformalusis švietimas vyksta nuotoliniu būdu. Profesinis mokymas ir aukštojo mokslo studijos irgi vyksta tik nuotoliniu būdu, išskyrus privalomas praktikas, praktinius mokymus, kompetencijų vertinimus, kurių neįmanoma atlikti niekaip kitaip, kaip tik įprastu kontaktiniu būdu.

Švietimo pagalba teikiama, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas, tokiu pat būdu, kokiu yra vykdoma veikla švietimo įstaigoje ir kitų švietimo teikėjų.

Stabdomi individualūs fizinio aktyvumo užsiėmimai sporto klubuose. Galimos tik aukšto meistriškumo sporto pratybos.

Visi šie apribojimai numatyti iki sausio 31 d.

(Informacija iš ŠMSM puslapio)

 Plačiau...

Socialinių ir emocinių kompetencijų ugdymas (2021-01-08)

Socialinis ir emocinis ugdymas (SEU) - tai procesas, per kurį mokiniai įgyja žinių ir susiformuoja vertybines nuostatas, gebėjimus ir įgūdžius, padedančius pažinti ir valdyti savo emocijas, jausti ir parodyti rūpestį kitais (empatiją), kurti ir palaikyti pozityvius tarpusavio santykius, išsikelti teigiamus tikslus ir jų siekti, priimti atsakingus sprendimus.  Visagino ,,Žiburio’’ pagrindinėje mokykloje įdiegta SEU programa ,,Lions Quest’’. Mokyklos mokytojai bei švietimo pagalbos specialistai, bendradarbiaudami su ,,Lions Quest’’ organizacija, nuolat tobulina savo įgūdžius SEU srityje bei taiko jos parengtas metodines priemones praktiniame darbe.

 Plačiau...

Sveikiname Kęstutį Jatulionį! (2020-12-31)

Gruodžio 30 d. Visagine įvyko iškilmingas šventinis renginys ,,Mano miestas – Visaginas“, kuriame pagerbti ir apdovanoti miesto gyventojai, šiemet pripažinti geriausiais iš geriausių įvairiose veiklose.

Džiugu, kad Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos kūno kultūros vyr. mokytojas Kęstutis Jatulionis, 2000 m. mokykloje įkūręs pulkininko Prano Saladžiaus šaulių 9 – osios rinktinės Visagino 5– ąją kuopą, nominuotas ,,Už pilietiškumo sklaidą“.

 Plačiau...

Po atostogų mokiniai mokysis nuotoliniu būdu (2020-12-30)

Grįžę po atostogų sausio pirmąją savaitę 1-12 kl. mokiniai mokysis nuotoliniu būdu, kaip kad buvo numatyta gruodžio 16 d. Vyriausybės nutarime. 

Žiemos (Kalėdų) atostogos pradinių klasių mokiniams baigiasi 2021 m. sausio 3 d., 5-12 kl. mokiniams – sausio 5 d.

Pagal ŠMSM informaciją

 

 Plačiau...

Sveikinimas (2020-12-25)

Visagino Žiburio pgr. mokyklos 5-6 kl. mokiniai nuoširdžiai sveikina su artėjančiomis šventėmis – šv. Kalėdomis ir Naujaisiais Metais. Kviečiame apsilankyti mūsų virtualioje kalėdinių piešinių parodėlėje.

https://padlet.com/muxasio/kaledos

 Plačiau...

ŽIBURIETĖS LIETUVOS MOKINIŲ ETNINĖS KULTŪROS OLIMPIADOJE (2020-12-25)

Gruodžio 8 dieną Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokiniai jau tradiciškai dalyvavo Lietuvos mokinių etninės kultūros (savivaldybės etapas) olimpiadoje.

Šiemet, karantino sąlygomis, šis renginys vyko nuotoliniu būdu.

 Plačiau...

Mokykloje vėl įsižiebė DIDELI MAŽI EKRANAI (2020-12-25)

Visagino ,,Žiburio“ pagrindinė mokykla jau trečią kartą dalyvauja medijų raštingumo projekte ,,Dideli maži ekranai“, kurį organizuoja Britų taryba ir Meno avilys. Organizatoriai, pateikdami vertingą metodinę medžiagą, suteikiančią žinių apie įvairias medijas, ir siūlydami įtraukiančias praktines veiklas, siekia ugdyti vyresniųjų klasių mokinių ir mokytojų medijų raštingumo gebėjimus. Ypatingas dėmesys kreipiamas į audiovizualines medijas ir mokiniams patrauklius medijų produktus.

 Plačiau...

Kalėdiniai skaitiniai (2020-12-15)

Kalėdos – stebuklų metas, didžiausia ir svarbiausia metų šventė. Jos nekantriai laukiame visi: vaikai ir suaugę, dideli ir maži, turtingi ir vargšai. Kiekvienais metais visi laukiame kažko nepaprasto, gražaus. Stebuklo laukimas mus skatina tapti geresniais, atidesniais artimam ir vienišam, būti pakantesniais šalia esantiems. Mes stengiamės daryti gerus darbus, prisiminti tuos, kuriems labiausiai reikia mūsų dėmesio.

 Plačiau...

Padėkime mažiesiems draugams (2020-12-15)

Baigiantis metams atraskime kruopelytę džiaugsmo pilkoje rutinoje.  Visagino ,,Žiburio" pagrindinės mokyklos 4a klasės mokinė Elinga su mama klasės mokiniams pasiūlė sudalyvauti gerumo akcijoje ,,Padėkime mažiesiems draugams" . Mokiniai noriai sutiko ir surinkę maisto, žaislų gyvūnams nuvežė į gyvūnų prieglaudą  ,,Padėk man". Mokiniai tiki, kad ši maža akcija paskatins ir kitus nepraeiti pro beglobius gyvūnus. Juk mūsų visų rankose beglobių keturkojų draugų gerovė. Skleidžiamas gerumas, meilė ir yra pagrindinė priežastis,  kodėl gruodžio mėnesis ir artėjanti Kalėdų šventė yra tokie ypatingi!

 Plačiau...

Minėjome tarptautinę antikorupcijos dieną (2020-12-15)

Kasmet, gruodžio 9 dieną. pasaulyje minima tarptautinė antikorupcijos diena. Šią dieną aktyviai paminėjo ir Visagino „Žiburio” pagrindinės mokyklos 1-4 klasių mokiniai. Klasės valandėlių metu aptarę, kas yra korupcija, kodėl turime visuomet elgtis sąžiningai, mokiniai piešė piešinius tema „Esu sąžiningas”. Darbai puikavosi surengtoje piešinių parodoje.

 Plačiau...

Dalyvaujame projekte ,,Mokyklos eina“ (2020-12-10)

Visagino ,,Žiburio“ pagrindinė mokykla dalyvauja respublikiniame projekte ,,Mokyklos eina“. Mokiniai, atsisiuntę programėlę #walk15, dalyvauja įvairiuose iššūkiuose ir taip daro savo gyvenimą aktyvesnį, atranda judėjimo džiaugsmą. Mokykla parengė virtualų savo trasos žemėlapį, kurį lapkričio 29 d. atvykusi projekto ,,Mokyklos eina“ koordinatorė perkėlė į virtualią erdvę. Kol kas norime išlaikyti paslaptį ir nesakome, kokia bus mūsų parengta trasa, bet, tikimės, kad karantinui pasibaigus galėsime į trasos atidarymą pakviesti visą mokyklos bendruomenę. 

 Plačiau...

Informacija (2020-12-10)

Dėl prastėjančios epidemiologinės situacijos nuo 2020 m. gruodžio 14 d. iki 2021 m. sausio 3 d. skelbiamos 1–4 klasių mokiniams atostogos.

5 –10 klasių mokiniai iki pat atostogų (gruodžio 23 d.) mokysis tik nuotoliniu būdu. Mokinių atostogos 5–10 klasių mokiniams nuo 2020 m. gruodžio 23 d. iki 2021 m. sausio 5 d.

 

 Plačiau...

MOKINIŲ PSICHOLOGINĖ SAVIJAUTA COVID-19 PANDEMIJOS METU (2020-12-04)

TYRIMAIS GRĮSTOS REKOMENDACIJOS MOKINIAMS, kaip padėti sau COVID-19 pandemijos metu

 Plačiau...

DAR VIENAS AUGALŲ GYVENIMAS (2020-12-02)

Lapkritis. Gamta ruošiasi žiemos poilsiui. Medžiai ir krūmai numetę lapus, gėlės nuvytę, bet 3a klasės mokiniai sugalvojo, kaip pratęsti augalų gyvenimą. Per integruotą pasaulio pažinimo, dailės ir technologijų pamoką mokytoja Almutė Vaitkūnienė papasakojo apie įvairius pasaulio augalus, parodė daug augalų pateikčių. Trečiokai, remdamiesi gauta informacija, iš įvairios gamtinės medžiagos sukūrė darbelius. Dabar klasę puošia spalvingi rudeniniai medžiai, stende puikuojasi iš džiovintų lapų ir gėlių pagaminti gyvūnai. Net medžio šakelė pražydo džiovintų gėlių žiedais. Mums pavyko augalams suteikti dar vieną gyvenimą...

 Plačiau...

Sveikiname Danielą Luniovą! (2020-11-30)

Daniela Luniova – Lietuvos moksleivių sąjungos Visagino mokinių savivaldų informavimo centro pirmininkė. Jos dėka suburti aktyviausi mokiniai. Daniela, dirbdama Lietuvos moksleivių sąjungos Visagino mokinių savivaldų informavimo centro pirmininke, kas mėnesį organizuoja Vadovų klubo susirinkimus, skatina pilietinių veiklų iniciatyvas: vadovavo Bendruomeniškumo stiprinimo projektui savivaldybėje, vedė LMS organizacijos pristatymus mokyklose.

 Plačiau...

Kalėdos ne už kalnų (2020-11-30)

Visagino ,,Žiburio" pagrindinės mokyklos 4a klasės mokinukų nykštukai džiugina ir kviečia prisiminti, jog gruodis – gerumo mėnesis ir Kalėdos ne už kalnų

 Plačiau...

Ugdymo proceso organizavimas nuo lapkričio 30 d. iki gruodžio 17 d. (2020-11-27)

Nuo lapkričio 30 d. iki gruodžio 17 d. imtinai 5 – 10 klasių mokiniai mokysis mišriuoju būdu, t. y.:

 1. nuo lapkričio 30 iki gruodžio 8 d. 5 – 6 ir 10 klasių mokiniai mokysis kontaktiniu būdu (eis į mokyklą), o 7 – 8 – 9 klasių mokiniai mokysis nuotoliniu būdu (iš namų);

 2. nuo gruodžio 9 d. iki gruodžio 17 d. 7 – 8 – 9 klasių mokiniai mokysis kontaktiniu būdu (eis į mokyklą), o 5 – 6 ir 10 klasių mokiniai mokysis nuotoliniu būdu (iš namų).

 Plačiau...

3 b klasės mokiniams bus taikomas infekcijų plitimą ribojantis režimas (2020-11-20)

2020 metų lapkričio 20 d. Visagino savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu Nr. ĮV-E-579 nuo lapkričio 20 d. iki lapkričio 26 d. Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos 3 b klasės mokiniams bus taikomas infekcijų plitimą ribojantis režimas (mokymo procesas bus organizuojamas nuotoliniu būdu).

 Plačiau...

MINĖJOME TOLERANCIJOS DIENĄ (2020-11-19)

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kiekvienais metais lapkričio 16 dieną inicijuoja Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimą Lietuvoje. Šiais metais Tarptautinės tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos dėlionė. Ją buvo galima piešti ar gaminti iš įvairių medžiagų taip, kad sujungus į vieną visumą gautųsi paveikslas tolerancijos tema. Šią idėją padiktavo pats gyvenimas, nes mūsų visuomenė kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kuriuos sujungus gauname visos visuomenės paveikslą – visuomenę sudaro skirtingi žmonės pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą ir t.t.

 Plačiau...

Žibintų šventė (2020-11-16)

Lapkričio mėnesį prasideda tamsos metas. Aplink viskas nurimsta, nutyla. Gamta panyra į sapną. Dabar žmonės nemėgsta šio laikotarpio. Gal pamiršo, kad kiekvienas laikas yra labai prasmingas ir reikalingas? Juk neįmanoma, kad žmogus visada būtų tik jaunas, neįmanoma, kad obelis tik žydėtų, kiekvienas ciklas turi savą svarbą.

 Plačiau...

Tarptautinė tolerancijos diena (2020-11-16)

2a klasės mokiniai artėjančią Tarptautinę tolerancijos dieną – lapkričio 16 d. paminėjo integruodami klasės valandėlę ir etikos pamokas, kurių metu diskutavo apie toleranciją, pakantumą kitiems, supratimą, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Mokėsi suvokti, kad tolerancija baigiasi tada, kai pažeidžiamos kito žmogaus teisės ar užsiimama kitokia nusikalstama veikla. Mokiniai gamino ir margino širdeles simbolizuojančias teisę būti kitokiems, kaip ir skirtingos širdelės.

 Plačiau...

Trečiokai minėjo tarptautinę pyragų dieną (2020-11-10)

2020 m. lapkričio 6 d. 3 b klasės mokiniai ir mokytoja Dalia Česnulevičienė minėjo Tarptautinę pyragų dieną. Minėti šią dieną paskatino patys mokiniai, prieš kelias dienas nuolat kalbėję, kokia tai įdomi ir ,,skani“ diena. Su mokiniais kalbėta apie Pyragų dienos tradicijas. Šiai dienai mokiniai ruošėsi iš anksto – mamos padėjo mokiniams iškepti skanių pyragų, suruošė saldžių vaišių. 

 Plačiau...

Spalio 25 – Lietuvos Respublikos Konstitucijos diena (2020-11-09)

Keturioliktus metus iš eilės Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija kartu su egzamino globėju Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda visus Lietuvos Respublikos piliečius kviečia laikyti Konstitucijos egzaminą, kurio tikslas – ugdyti piliečių savivoką, skatinti domėjimąsi savo šalimi ir jos valstybingumu.

 Plačiau...

Pradinių klasių mokinių ugdymo proceso organizavimas karantino metu  (2020-11-09)

Lapkričio 9-27 dienomis ugdymo procesas pradinių klasių mokiniams bus organizuojamas kontaktiniu būdu (mokykloje). Klasės valandėlės, neformaliojo ugdymo užsiėmimai bus integruoti į ugdymo procesą. Konsultacijos bus organizuojamos nuotoliniu būdu ,,Zoom“ platformoje, prieš dieną nuorodą paskelbiant TAMO dienyne. Kūno kultūros pamokos, jeigu leis oro sąlygos, bus organizuojamos gryname ore. Primename, jog, vadovaujantis operacijų vadovo sprendimu, karantino metu visi asmenys nuo 6 metų privalo dėvėti kaukę ir pamokų, ir pertraukų metu (plačiau apie tai https://koronastop.lrv.lt/lt/naujienos/su-covid-19-susije-ribojimai-informacija-atnaujinta-2020-m-lapkricio-4-d)

 Plačiau...

Kad mokykloje gyventi būtų gera (2020-10-31)

2 b klasės mokiniai sumaniai ir išradingai atliko mėnesio apibendrinamąjį darbą. Sudarė numatytų darbų sąrašą, susiskirstė į grupes, pasiskirstė darbus. Kiekviena grupė buvo atsakinga už sienlaikraščio „O tai tau“ skyrių. Visi kruopščiai ruošė savo skyriaus medžiagą. Surašė, kas įdomaus ir naujo įvyko jų klasėje. 

 Plačiau...

Išlaisvinti kūrybiškumą (2020-10-30)

Tą pačią temą plėtoti per įvairių dalykų pamokas vis kitu aspektu – tai integruoto ugdymo pagrindinis principas, leidžiantis eiti ne tik į gylį, bet ir išlaisvinantis mokinio kūrybiškumą. Tai patvirtina 2a klasės žiburiukų veiklos.

Šį rugsėjį 2 a klasės mokiniai kelią į žinių pasaulį atvėrė mokydamiesi pagal integruoto ugdymo programą „Vaivorykštė“. Tai buvo nauja, gal todėl ir pirmoji mėnesio tema ,,Naujiena“. O naujienų susirinkus po vasaros atostogų buvo išties daug: daug aplankyta, daug nuveikta, daug naujo pamatyta ir sužinota.

 Plačiau...

Kerintis ruduo (2020-10-28)

Kerintis ruduo Visagino ,,Žiburio " pagrindinės mokyklos 4a klasės mokinių darbuose.

 Plačiau...

Linksmos raganaitės (2020-10-28)

Linksmos, žaismingos Visagino ,,Žiburio" pagrindinės mokyklos 4a klasės mokinių raganaitės puošia klasę ir mokyklos erdves .

 Plačiau...

Helovinas – ne sava, bet labai smagi šventė (2020-10-28)

Penktadienį, spalio 23d., prieš pat mokinių rudens atostogas, 5 – 10 klasių mokiniai atšventė Heloviną, kurį organizavo Mokyklos mokinių taryba. Šventės metu vyko ,,Įdomiausiai papuoštos klasės“ ir ,,Baisiai gražaus moliūgo“ konkursai. Mokiniai turėjo papuošti savo klasę Helovino tema bei išpjaustyti moliūgą. Išties, mokiniai įdėjo daug darbo, klasės buvo papuoštos įspūdingai: šiurpą kėlė kabantys šikšnosparniai, vaiduokliai, gąsdino žmogaus griaučiai, mumijos, numirėliai ir kitos baisenybės.

 Plačiau...

Integruotos informacinių technologijų ir rusų kalbos pamokos – ,,Ekskursija po Lietuvą” (2020-10-28)

Spalio 19 ir 22 dienomis 8A klasėje vyko integruotos informacinių technologijų ir rusų kalbos pamokos „Ekskursija po Lietuvą“. Mokiniai parengė įdomias, vaizdingas ir informatyvias prezentacijas, kurių pagalba virtualiai keliavome po mūsų kraštą, pamatėme gražias lankytinas vietas, aplankėme muziejus, susipažinome su miestų ir miestelių istorijomis. Mokiniai patobulino savo informacinių technologijų taikymo gebėjimus, praplėtė akiratį ir lavino rusų kalbos vartojimo įgūdžius.

 Plačiau...

Susitikimas su vaiko teisių apsaugos atstovais (2020-10-26)

Spalio 20 d. mokykloje apsilankė Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Utenos vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovės Jūratė Mieželytė bei Gitana Ziziukienė.

Viešnios lankėsi 5a klasėje ir mokiniams išsamiai papasakojo apie vaiko teises ir pareigas, atsakė į iškilusius klausimus. Ypač mokiniai džiaugėsi dovanomis – puikiai iliustruotomis Vaiko konstitucijomis.

 Plačiau...

PAMINĖTA KOVOS SU PREKYBA ŽMONĖMIS DIENA (2020-10-26)

Prekyba žmonėmis yra viena skaudžiausių socialinių problemų šiuolaikinėje visuomenėje, kurioje aukomis dažnai tampa vaikai ir jaunimas. Skurdas, ekonominiai, politiniai, socialiniai sunkumai, geresnio gyvenimo siekis skatina daugelį žmonių (o ypač jaunų) palikti gimtuosius namus ir ieškoti laimės kitur. Deja, tokie ieškojimai kartais gali virsti tikru košmaru. Žmogaus kančia ir skausmas kažkam sukrauna pelną.

 Plačiau...

Trečiokai dalyvavo respublikiniame konkurse „Kas yra internetas?” (2020-10-26)

2020 m. spalio mėnesį Visagino „Žiburio” pagrindinės mokyklos 3b klasės mokiniai dalyvavo respublikiniame piešinių konkurse „Kas yra internetas?”, kurį organizavo Nacionalinė švietimo agentūra. Konkurso tikslas – atskleisti moksleivių įsivaizdavimą, kas yra internetas, kokias emocijas jis kelia, su kuo asocijuojasi. Mokiniai laisvai pasirinkę piešimo techniką, piešė tai, kas jų nuomone yra internetas. Piešinius klasės draugai aptarė ir atrinko pačius įdomiausius. Gražiausi darbai išsiųsti Nacionalinei švietimo agentūrai su linkėjimais ir lūkesčiais, kad bus puikiai įvertinti.

 Plačiau...

Renginiai pagal kultūros paso programą (2020-10-26)

Spalio mėnesį visi mokyklos mokiniai turėjo galimybę sudalyvauti dviejose edukacinėse veiklose pagal kultūros paso programą.

Spalio 14 d. 1 – 4 kl. mokiniai ,,Draugystės“ kultūros centre stebėjo „Knygos teatro“ spektaklį vaikams pagal poeto Sigito Gedos poeziją „Baltas Niekas arba Draugystė tyliai“. Jautriame bei nuoširdžiame „Knygos teatro“ spektaklyje vaikams buvo parodytas visiškai kitoks, bet tuo pačiu ir atpažįstamas jiems pasaulis. Spektaklio dalyviai sužinojo, kad mus supančiame pasaulyje egzistuoja ne tik kalba, bet ir tam tikri simboliai, gestai, o žodžiai nėra vienintelis bendravimo būdas.

 Plačiau...

Integruota anglų kalbos ir lietuvių kalbos pamoka „Kam žmogui reikalinga kalba?“ (2020-10-26)

Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos 3b klasėje mokytojos Veronika Malkevič ir Dalia Česnulevičienė organizavo integruotą anglų ir lietuvių kalbos pamoką „Kam žmogui reikalinga kalba?“. Pamokos tikslas – padėti vaikams suprasti, kodėl turi mokytis kalbų, kada jos praverčia.

 Plačiau...

Būtiniausių mokyklinių prekių rinkiniai pradžiugino mūsų mokyklos pirmokus (2020-10-26)

Šiais metais Visagino savivaldybės tarybos sprendimu buvo nuspręsta padovanoti pirmokams būtiniausių mokyklinių prekių rinkinius, kuriuose sukomplektuotos kanceliarinės prekės, maišeliai, sportinės kuprinės, gertuvės ir  mėlynos spalvos indeliai maistui su savivaldybės herbu.

 Plačiau...

Dalyvaujame projekte „Mokyklos eina“: inovatyvūs maršrutai ir ėjimo iššūkis moksleiviams (2020-10-20)

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, net apie 80 proc. pasaulio vaikų ir paauglių nepasiekia rekomenduojamo kasdienio fizinio aktyvumo lygio. Ne išimtis ir Lietuva. Rekomenduojamą aktyvumo lygį išlaikančių vaikų bei paauglių skaičius šalyje neviršija trečdalio, o net keliolika šalies savivaldybių priskiriamos kaip neperkopiančios itin žemų fizinio aktyvumo rodiklių. Kaip viena iš priemonių sprendžiant šią problemą nuo rudens startuoja Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei mobiliosios programėlės „#walk15“ projektas „Mokyklos eina“, kuriame 2020 / 2021 mokslo metais dalyvauja ir mūsų mokykla.

 Plačiau...

Integruota veikla: kaip atsiranda vėjas? (2020-10-20)

Spalio 16 d. 1a klasėje vyko integruota muzikos, dailės ir technologijų pamoka ,,Stebuklingos spalvos. Vėjas''. Aiškinomės, kaip atsiranda vėjas, nuo ko priklauso jo stiprumas, kaip keliauja lapai. Vaikai iš vėjo atpūstų lapų kūrė linksmus veikėjus.

Kiekvienas pirmokas ne tik sugalvojo vardus ir šalis savo sukurtiems veikėjams, bet ir pateikė veikėjo ,,gyvenimo“ istoriją. Ypač smagiai pirmokėlius nuteikė dainelės apie vėją, rudenį ir stebuklingas jo spalvas.

 Plačiau...

Ugdymas karjerai 9 a klasėje (2020-10-15)

Spalio 14 dieną į susitikimą su 9 a klasės mokiniais atvyko Visagino užimtumo tarnybos Jaunimo darbo centro koordinatorė Jelena Plešak. Užsiėmimas buvo skirtas mokinių profesiniam orientavimui. Specialistė mokiniams pristatė Užimtumo tarnybos funkcijas, papasakojo, kaip tikslingai suprojektuoti profesinę karjerą. Susitikimo metu buvo aptarta, kas tai yra darbo rinka, kokia situacija joje, kas yra karjera ir kaip jos siekti.

 Plačiau...

Atšvaito dienos renginys (2020-10-15)

Už lango darganotas ruduo. Šviesusis paros metas vis darosi trumpesnis. Dažniausiai iš namų tenka išeiti dar gerai neprašvitus. Neatsitiktinai spalio 15 dieną minima Atšvaito diena. Šis mažas šviesą atspindintis atributas gali išgelbėti ne vieną gyvybę. Deja, kol kas jie vis dažnai pamirštami ir neduoda jokios naudos gulėdami stalčiuose.

 Plačiau...

Svečiuose – medžių gydytojas  (2020-10-13)

Tik prasidėjus spalvingam spaliui žiburiečiai sulaukė nepaprasto svečio – pasidalyti savo profesijos paslaptimis į mokyklą atvyko arboristas Kęstutis Danauskas. Medžių gydytojas atvyko ne tuščiomis, o, kaip pats pajuokavo, su visa savo kontora ant ratų. Iš pradžių mokiniai klasėse klausėsi turiningo pasakojimo apie tai, kaip šio įdomios profesijos žmogaus karjeros kelias prasidėjo Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje. Miškų ir ekologijos fakultete, deja, arboristų neruošia, tad baigęs studijas Kęstutis daug laiko skyrė savišvietai, užsienyje dirbančių arboristų patirčiai studijuoti. Atkaklus darbas apdovanojo – šiandien jaunas vyras džiaugiasi laimingo žmogaus gyvenimu – jo darbas ir hobis sutampa. Gal todėl ir mokiniams patarė renkantis profesiją būtinai klausytis ne patarimų, o savo širdies balso.

 Plačiau...

Iš vaikystės mes sugrįžę (2020-10-08)

Tarptautinės mokytojų dienos proga Mokinių taryba (kuratorė Loreta Leonovienė) parengė didžiulio susidomėjimo sulaukusį stendą ,,Iš vaikystės mes sugrįžę“. Stendas užmina mįslę: koks mokytojas žvelgia vaiko arba jaunuolio akimis. Be to, prie kiekvienos mokytojo vaikystės nuotraukos yra trumpi pasakojimai apie jų vaikystės knygas bei apie mėgiamiausią šiuolaikinę knygą.

 Plačiau...

Gyva istorijos pamoka (2020-10-06)

Rugsėjo 25 d. 9 – 10 kl. mokiniai dalyvavo edukacinėje ekskursijoje ir aplankė sovietinius Nemenčinės bunkerius, Tuskulėnų rimties parką bei Okupacijų ir laisvės kovų muziejų.

 Plačiau...

XXII jaunųjų šaulių žaidynės (2020-10-06)

Rugsėjo 17-22 dienomis Palangoje vyko XXII jaunųjų šaulių žaidynės, kuriose dalyvavo Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos jaunieji šauliai: Dominykas Luneckas, Karina Saaremets, Valentin Velebskij, Gerda Ziziukaitė. Visus jaunųjų šaulių žaidynių dalyvius sužavėjo 10 a kl. mok. Gerdos Ziziukaitės meninis prisistatymas, o 9a kl. mok. Dominykas Luneckas tapo III vietos laimėtoju.

 Plačiau...

Diskusija ,,Ką daryti, kad mokykla teiktų atradimo džiaugsmą?“ (2020-10-06)

Spalio 5 d. mokyklos tėveliai ir mokytojai susibūrė diskusijai ,,Ką daryti, kad mokykla teiktų atradimo džiaugsmą?“ Nuotolinis susitikimas nesutrukdė vieniems kitus išgirsti, pasidalyti aktualiomis įžvalgomis bei išsakyti lūkesčius ir idėjas. Smagu, kad tėveliai domisi ugdymo procesu, seka švietimo naujienas ir mokykloje, ir respublikoje, ir užsienyje. Išklausę pasisakymų tėveliai ir mokytojai išrinko bei argumentavo, jų manymu, svarbiausias darbų kryptis, kurios padėtų mokiniams atrasti džiaugsmą jų kasdienėje veikloje. Diskusijos dalyvių išsakytos idėjos pasirodė aktualios, tad mokykla numatys konkrečius žingsnius, jog lūkesčiai taptų realybe.

 Plačiau...

Europos kalbų diena „Europos kalbos dainose“ (2020-10-02)

Rugsėjo 24 dieną mokykloje vyko Europos kalbų dienos renginiai. Įvairioms veikloms buvo skirta visa diena. Mokiniai vertė dainas iš lietuvių, anglų bei rusų kalbų, jas iliustravo, dainavo. Mokiniai sužinojo, kaip skamba žodis DAINA įvairiomis ES kalbomis – jie sukūrė plakatą, supažindinantį su šio žodžio vertimu į Europos Sąjungos kalbas, be to, buvo sukurti šiam žodžiui skirti kūriniai iš gamtinės medžiagos. Ypač aktyviai vyresniųjų klasių mokiniai kūrė turistinius maršrutus po pasirinktas Europos valstybes. Diena praėjo tikrai prasmingai, nes sužinota daug naujo ir įdomaus.

 Plačiau...

Sveikinimas Tarptautinės mokytojų dienos proga (2020-10-02)

Sveikinimą kūrė Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos 10 a klasės mokinys Maksim Možeiko

 Plačiau...

Integruota pamoka (2020-09-28)

Nuo šių mokslo metų Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos pirmokai noriai mokosi iš integruoto vadovėlio ,,Vaivorykštė". Būtent todėl rugsėjo 18 dieną mokyklos bibliotekoje 1a klasei organizuota integruota veikla ,,Knygų pasaulyje". Kartu su 1a klasės mokytoja minėtą veiklą organizavo bibliotekos vedėja bei muzikos mokytoja, o patį procesą stebėjo mokyklos direktorė. Šių veiklų tikslas – supažindinti pirmokus su bibliotekos veikla, išsiaiškinti, kur ,,gyvena" knygutės. Pirmokėliai mokyklos bibliotekoje noriai vartė įvairias knygas, jas matavo, svėrė, apibūdino jų dydį, svorį, ir, žinoma, turtino žodyną naujais žodžiais. Daug teigiamų emocijų vaikai patyrė ir keldami storas enciklopedijas, ir vartydami mažiausias knygeles.

 Plačiau...

Pirmas susitikimas buvo prasmingas (2020-09-28)

Prasidėjus mokslo metams, netruko ir ugdymo karjerai renginiai. Į pirmą susitikimą su žiburiečiais rugsėjo 22 d. atvyko VSAT Vilniaus pasienio rinktinės atstovės. Jolanta Vaickuvienė, bendruomenės pareigūnė, supažindino mokinius su pasieniečio ir kinologo profesijomis. Buvo įdomu sužinoti, kokia šių žmonių kasdienybė, su kokiais iššūkiais tenka susidurti, kokį nelengvą darbą kasdien jie atlieka.

 Plačiau...

Tarptautinio projekto „Istorijos ratu atgal į Abiejų Tautų Respublikos kasdienybę“ įgyvendinimas (2020-09-22)

Baigiantis vasarai žiburiečiai organizavo tarptautinio projekto „Istorijos ratu atgal į Abiejų Tautų Respublikos kasdienybę“ veiklas. Projektą inicijavo ir paraišką parengė anglų kalbos mokytoja A. Daugėlienė, stovyklą organizuoti padėjo spec. pedagogė Aušra Černienė. Projekte dalyvavo mūsų mokyklos 10a ir 9a klasių mokinių grupė bei du Aukštaitijos nacionalinio parko savanoriai iš užsienio – Aleksandra ir Vincentas.

 Plačiau...

Kvietimas (2020-08-29)

 Plačiau...

UGDYMO PROCESO ORGANIZAVIMAS VISAGINO ,,ŽIBURIO“ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE 2020-2021 M. M., ESANT YPATINGOMS APLINKYBĖMS (2020-08-27)

Ugdymo proceso organizavimas. Ugdymo programoms įgyvendinti mokykla skirs tiek pamokų, kiek numatyta Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos ugdymo plane 2020-2021 m. m. Numatoma I-IV klasių mokinių pamokas pradėti 8.00 val., V-X klasių mokinių pamokas pradėti 9.00 val.

Jeigu leis oro sąlygos, bus maksimaliai išnaudotos galimybės ir kai kurios pamokos vyks lauke arba mokyklos uždarame vidiniame kiemelyje įrengtoje lauko klasėje.

Dalykines konsultacijas mokytojai organizuos nuotoliniu būdu, mokinius apie būsimą nuotolinę konsultaciją papildomai informuodami per elektroninį dienyną TAMO ne vėliau kaip prieš dieną.

 Plačiau...

,,Varliukai-Žiburiukai 13“ (2020-08-23)

Rugpjūčio 17 – 21 dienomis Visagino „Žiburio“ pagrindinėje mokykloje vyko projektinė vaikų poilsio ir užimtumo stovykla „Varliukai- Žiburiukai 13“. Stovyklos tikslas: stiprinti bendruomeniškumo jausmą ugdant socialines, pažintines ir emocines kompetencijas. ,,Varliukai – Žiburiukai 13“ – stovykla, kuri per daugelį metų pateisino vaikų ir jų tėvelių lūkesčius. 2020 metai - mokyklų bendruomenių metai, todėl ugdydami vaikų socialines, pažintines ir emocines kompetencijas stiprinome bendruomeniškumą, tapatumo ir pasididžiavimo savo mokykla jausmą.

 Plačiau...

DĖL NEMOKAMO MAITINIMO PIRMOKAMS (2020-08-20)
Visi mokiniai, kurie nuo š. m. rugsėjo 1 d. mokysis pagal pradinio ugdymo programą pirmoje klasėje, turi teisę į nemokamus pietus mokykloje, nevertinant pajamų. Dėl nemokamų pietų pirmokui, reikia užpildyti SPIS sistemoje Prašymo-paraiškos gauti mokinių nemokamą maitinimą nevertinant pajamų SP-11 (A) formą arba kreiptis į Visagino savivaldybės Socialinės paramos skyrių 108 kab. Plačiau...

Įteisino namų mokymą: nuo rugsėjo mokinius bus galima ugdyti šeimose (2020-07-30)

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. vaikus bus galima mokyti ir namuose pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo bendrąsias programas, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Projektą, kuriame nustatoma vaikų ugdymo šeimoje tvarka ir sąlygos, parengė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Projektui pritarė Vyriausybė.

Diskusijos dėl šeimų pasirinkimo mokyti savo vaikus namuose vyksta daugelį metų ir pagaliau šiemet mums pavyks įteisinti tvarką, sudaryti sąlygas tėvams, kurie to nori. Nustatydami tam tikras sąlygas šeimoms, įdėdami saugiklius, kad nenukentėtų vaikai, apibrėždami mokyklos vaidmenį šitame procese, tam galime ryžtis. Tėvai, mokiniai, kurie to nori, kuriems toks būdas tinkamiausias, turi turėti pasirinkimą“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Tėvams nuo rugsėjo būtų leidžiama patiems ugdyti vaikus šeimoje, taip pat pasitelkti ateinančius mokytojus. Kad tėvai galėtų ugdyti vaikus namuose, su savivaldybės paskirta mokykla reikės sudaryti mokymo sutartį.

Šeimos, norinčios mokyti vaikus namuose, turės atitikti tam tikras sąlygas.

 Plačiau...

Aš esu knygos veikėjas! (2020-07-03)

Birželio 3 d. ,,Žiburio” pagrindinės mokyklos pradinukams vyko netradicinės ir integruotos pamokos. 3a klasės mokiniai dalyvavo klasės projekte ,,Aš esu knygos veikėjas!”. Mokiniai visus metus skaitė knygas, kurias turėjo pristatyti . Paskutiniojo šių metų pristatymo tema ,,Aš esu knygos veikėjas!”. Trečiokai galėjo sukurti ir knygos pristatymo plakatą.

Aš esu knygos veikėjas!

Mėgsti vaidinti, fantazuoti? Tada pabandyk įsivaizduoti, kad esi pagrindinis knygos, kurią ketini pristatyti, veikėjas, kad iš tiesų patyrei visa, apie ką rašoma knygoje, ir papasakok tai klasės draugams pasirinkto veikėjo vardu.

Štai kaip sekėsi mokiniams

 Plačiau...

Paslaptingas žiburys (2020-06-29)

Sulaukus paskutinių mokslo metų dienų, norisi ištrūkti iš patalpų, nuveikti ką nors nekasdieniško, praturtėti naujomis žiniomis. Tokią galimybę suteikė netradicinė integruota matematikos, informatikos ir anglų kalbos veikla-žaidimas „Paslaptingas žiburys“. Žaidimą kūrė 9 a klasės mokiniai ir jų auklėtoja Anastasija bei anglų kalbos mokytoja Astra. Žaidimas buvo skirtas 5 – 8 klasių mokiniams. Jo metu dalyviai sužinojo apie lietuviškų šaknų turinčius pasaulyje žinomus žmones, kurie gyvena (arba gyveno) įvairiose šalyse. Užduotys buvo rengiamos dviem etapais- pirmiausia devintokai anglų kalba paruošė pristatymus apie įžymius žmones, po to pagal santraukas buvo paruoštos žaidimo užduotys. Jos buvo pritvirtintos įvairiose Visagino vietose, kurias žaidėjai turėjo suieškoti naudodamiesi žemėlapiu. Radę užduotis, mokiniai turėjo iššifruoti skiemenis, juos įsiminti ir žaidimo pabaigoje iš jų sudaryti sakinį: Little Country – Great People (Maža šalis – didūs žmonės).

 Plačiau...

Nuotolinis mokymas 5-10 klasėse (2020-06-16)

Savo įspūdžiais apie nuotolinį mokymąsi dalijasi mokytojai dalykininkai.

Anglų kalbos mokytoja Astra
Vyresniųjų klasių mokiniai gilinosi į įvairias temas: sportininkų mitybą, sveiko maisto gamybą, naujų metų tradicijas Kinijoje, derliaus ir maisto festivalių organizavimą bei neįprastų sporto rūšių egzistavimą Lietuvoje, paauglių teismo reiškinį, filmo „Pi gyvenimas“ įtaką asmenybės tobulėjimui, kūrė komiksus ir šeimos medį.  Atlikdami šias užduotis mokiniai naudojosi papildoma literatūra, turėjo gebėti supaprastinti tekstą, perteikdami mintį savais žodžiais, informaciją pateikti vaizdingai, estetiškai. Buvo siūloma šias užduotis atlikti porose, tačiau dažniausiai mokiniai rinkosi individualų darbą. Patirta daug sėkmės akimirkų: mokiniai darbštūs, išradingi, sumanūs, geba suprasti užduotį ir ją atlikti. 
 Plačiau...

,,Žiburys“ prisijungė prie pilietinės iniciatyvos ,,Vilties aitvaras“ (2020-06-16)
Birželio 14 – ąją – Gedulo ir vilties dieną – Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos 5-7 klasių mokiniai paminėjo dalyvaudami respublikinėje pilietinėje iniciatyvoje  ,,Vilties aitvaras“.
Istorijos mokytoja Lilija Ramanauskienė iš anksto paruošė mokinius renginiui – mokytojos pasakojimas apie tremtį į Sibirą nepaliko abejingų. 5-6 klasių mokiniams mokytoja Lilija pasiūlė pasidomėti žymių Lietuvos tarpukario veikėjų tremties kančiomis, o 7 a klasės mokinius lietuvių kalbos mokytoja Zita Miškinytė - Mazūrienė pakvietė pasivaikščioti žymių Lietuvos kūrėjų tremties keliais. Dailės mokytoja Dovilė Nikitina nuotoliniu būdu parengė ne tik puikų pristatymą, kaip pasigaminti aitvarą,  bet prisiminė ir savo prosenelio tremtį. 
 Plačiau...

Paskutinis mažųjų žiburiečių skambutis (2020-06-09)

Šiandien Visagino ,,Žiburio" pagrindinėje mokykloje nuskambėjo paskutinis skambutis pradinių klasių mokiniams. Mokiniai atostogauti išlydėti nuotoliniu būdu, bet šventė buvo puiki. Šiltais žodžiais visus - 100 žmonių, prisijungusių zoom aplinkoje - pasveikino mokyklos direktorė Asta Bauraitė. Mokyklos vadovė įvardijo puikiai ir labai gerai besimokančius, įvairių konkursų, olimpiadų laimėtojus, džiaugėsi mūsų mokyklos bendruomene, kuri per šį nelengvą laikotarpį įrodė, kad esame viena didžiulė šeima.

 Plačiau...

INFORMACIJA (2020-06-05)

PRADINIS UGDYMAS

 • 1–4 klasėms ugdymo proceso pabaiga birželio 4 d.

Nuo birželio 1 d. iki birželio 4 d. nuotoliniu ugdymo organizavimo būdu vykdoma projektinė veikla, integruota veikla bei organizuojamos individualios ir/ar grupinės konsultacijos.

PAGRINDINIS UGDYMAS

 • 5–10 klasėms ugdymo proceso pabaiga birželio 18 d.

Nuo birželio 1 d. iki birželio 10 d. nuotoliniu ugdymo organizavimo būdu vyks pamokos, konsultacijos, neformaliojo ugdymo užsiėmimai.

Nuo birželio 10 d. iki birželio 18 d. nuotoliniu ugdymo organizavimo būdu vyks integruota projektinė, tiriamoji, pažintinė veikla, individualios ir/ar grupinės konsultacijos ugdymo spragoms likviduoti.

Mokslo metų pabaigos ir paskutinio skambučio šventės vyks nuotoliniu būdu:

 • 1–4 klasių mokiniams birželio 4 d. 10 val.
 • 5–9 klasių mokiniams birželio 18 d. 10 val.
 • 10 klasės mokiniams birželio 17 d. 12 val.


 

 Plačiau...

Nuotolinis mokymas ,,Žiburyje“ (2020-06-05)

2a klasė, mokytoja Dangira Sadovnikaitė

2a klasės mokiniai aktyviai dalyvavo integruotose pamokose.

Lietuvių kalbos ir dailės bei technologijų pamokoje antrokai mokėsi, kaip skaityti ir suprasti kūrinius. Jie apmąstė, kurį knygos įvykį labiausiai įsiminė, jį piešė ir pasakojo.

Per etikos ir klasės valandėlės veiklas mokiniai drauge su mokytoja kalbėjosi apie laisvalaikį, apie įdomiausius jo praleidimo būdus.

Apie savo gimtinės ateitį, kalbėdami tema ,,Mano gimtinė po 10 metų“, mažieji žiburiečiai mąstė per integruotas etikos ir pasaulio pažinimo pamokas. Jie iškėlė klausimą ,,Iš ko semiamės išminties?“.

Integruotoje lietuvių kalbos ir fizinio ugdymo pamokoje mokiniai ne žodžiais, o judesiais kūrė mini pasakojimus apie kokią nors sporto šaką.

 Plačiau...

Nuotolinis mokymas ,,Žiburyje“ (2020-06-02)

Nuo š. m. kovo 30 dienos ,,Žiburys“, kaip ir visos šalies mokyklos, ugdomąsias veiklas organizuoja nuotoliniu būdu. Ir mokiniams, ir mokytojams tai buvo nemenkas iššūkis. Galime pasidžiaugti, kad įdėjus nemažai pastangų pavyko pasiekti puikių rezultatų. Norime pasidalinti įspūdžiais apie vykusias integruotas pamokas, organizuotus projektus.

 Plačiau...

Džiaugiamės rezultatais! (2020-05-26)

Pirmieji metų mėnesiai kasmet būna tikras jėgų išbandymas šauniausiems viso miesto ir ,,Žiburio“ mokiniams. Visagine organizuotos chemijos, biologijos, istorijos, technologijų, lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados bei Meninio skaitymo konkursas ir kt. Deja, daugelio konkursų ir olimpiadų tolimesni etapai šįmet neorganizuoti, bet galime pasidžiaugti žiburiečių pademonstruotomis žiniomis bei gebėjimais. Dėkojame visiems mokiniams ir mokytojams, atstovavusiems mokyklai ir garsinusiems jos vardą.

 Plačiau...

Projektas ,,Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms“ (2020-05-07)

2019–2020 m. m. Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai dalyvavo kūrybingumą ugdančiame projekte „Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms“. Projektą įgyvendina Britų taryba ir asociacija „Kūrybinės jungtys“, bendradarbiaudama su Ugdymo plėtotės centru. Projektas yra Britų tarybos kultūrinių ryšių programos, vykdomos visose trijose Baltijos šalyse, dalis, jo tikslas – atskleisti, tyrinėti ir ugdyti XXI a. gebėjimus bendrojo ugdymo procese.

 Plačiau...

Padėka tėveliams (2020-04-22)

Mieli Tėveliai, netikėtai kilusi pasaulinė COVID-19 pandemija sujaukė visų nusistovėjusią rutiną. Žinome, kad kiekviena šeima pajuto vienokių ar kitokių išbandymų. Didelis išbandymas yra ir tai, kad vaikai iš namų mokosi nuotoliniu būdu. Tai papildomas iššūkis kiekvieno iš Jūsų šeimai, nes Jums, mieli Tėveliai, tenka aktyviau įsitraukti į ugdymo procesą, padėti savo vaikui spręsti iškilusias problemas, kadangi udgymo sistema iš anksto tam nebuvo paruošta. Nepaprastai vertiname Jūsų pastangas ir dėkojame Jums, mieli Tėveliai, už visus pasiūlymus ir įžvalgas, už kantrybę padedant savo vaikams, už konstruktyvią kritiką, už palaikymą ir už nuoširdų bendradarbiavimą siekiant, kad Jūsų vaikai patirtų kuo didesnę sėkmę, įgytų naujos patirties ir daugiau savarankiškumo.

 Plačiau...

KONSULTACIJAS IR PAGALBĄ TEIKS NUOTOLINIU BŪDU (2020-03-30)

KARANTINO METU MOKYKLOS PSICHOLOGAS IR SOCIALINIS PEDAGOGAS KONSULTACIJAS IR PAGALBĄ TEIKS NUOTOLINIU BŪDU


PSICHOLOGAS
Kontaktai:
tel. Nr. +370 621 93672
el. paštas: simona.svedova@gmail.com


Galimos konsultacijos telefonu, Skype, Messinger programomis.
Konsultacijų laikas: pagal išankstinį susitarimą darbo dienomis.


SOCIALINIS PEDAGOGAS
Kontaktai:
tel. Nr.+370 610 14521
el.paštas: nijole99@gmail.com


Darbo laikas
Pirmadienis 8.00 – 12.00 val.
Antradienis 12.30 – 16.30 val.
Trečiadienis 8.00-12.00 val.
Ketvirtadienis 12.30- 16.30 val.
Penktadienis 8.00- 10.00 val.

 Plačiau...

INFORMACIJA! (2020-03-25)

Mokytojus, mokinius ir jų tėvus (globėjus, rūpintojus) skaitmeninių technologijų parengimo ir naudojimo nuotoliniam ugdymui klausimais konsultuoja informacinių technologijų mokytoja Anastasija Muchajeva (mokyklos direktoriaus 2020 m. kovo 18 d. įsakymas Nr. V-28).

El. paštas: muxasio@gmail.com

Tel.Nr.:+37060688475

Pirmadienis

8.00–10.30 ir 16.00–18.00 val.

Antradienis

8.00–10.30 ir 16.00–18.00 val.

Trečiadienis

8.00–10.30 ir 16.00–18.00 val.

Ketvirtadienis

8.00–10.30 ir 16.00–18.00 val.

Penktadienis

8.00–10.30 ir 16.00–18.00 val.


 

 

 Plačiau...

ĮSAKYMAS DĖL ELGESIO PARKUOSE IR KITOSE VIEŠOSE VIETOSE (2020-03-25)

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo 6 straipsnio 8 punktu, 14 straipsnio 16 punktu ir atsižvelgdamas į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-Valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. kovo 19 d sprendimą Nr.V-453 „Dėl elgesio parkuose ir kitose viešose vietose“:

 Plačiau...

Karantino metu „Tėvų linija“ veikia įprastai – darbo dienomis 11–13 val. ir 17–21 val.  (2020-03-17)
Bandant prisitaikyti prie pasikeitusios kasdienybės, tėvams kyla daugiau įtampos, nerimo ir klausimų nei įprastai. „Tėvų linijoje“ Paramos vaikams centro psichologai teiks nemokamas ir anonimines konsultacijas telefonu kaip įprasta – darbo dienomis 11–13 val. ir 17–21 val.
 
 Plačiau...

Dėl Lietuvos Respublikoje paskelbto karantino priemonių įgyvendinimo Visagino savivaldybėje (2020-03-16)

Visagino savivaldybės administracija informuoja, kad Visagino savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. kovo 15 d. įsakymu Nr. ĮV-E-104 „Dėl Lietuvos Respublikoje paskelbto karantino priemonių įgyvendinimo Visagino savivaldybėje“ nustato šias Lietuvos Respublikoje paskelbto karantino priemones Visagino savivaldybėje:

 Plačiau...

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena (2020-03-11)

Nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo 30-mečio žiburiečiai, kaip ir kitų ugdymo įstaigų mokiniai, negalėjo paminėti susiburdami visi kartu. Šia svarbia Lietuvai proga mokiniai su vadovais rinkosi į klases. Jie drauge išklausė ir aptarė G. Paškevičiaus atliekamą, puikių Lietuvos vaizdų lydimą dainą ,,Mano kraštas“. 

 Plačiau...

Atmintis gyva, nes liudija (2020-02-28)

Š. m. sausio 13 d., minint prieš dvidešimt devynerius metus iškovotą pilietinę pergalę prieš agresorių, lygiai 8 val. ryto visoje Lietuvoje languose dešimčiai minučių buvo uždegtos atminties, vienybės ir pergalės žvakutės. ,,Žiburio“ mokykla kartu su daugiau nei 1000 mokyklų, valstybės institucijų, įstaigų ir organizacijų atsiliepė į kvietimą dalyvauti Laisvės gynėjų dienai paminėti skirtoje pilietinėje akcijoje ,,Atmintis gyva, nes liudija“.

Visi mokiniai tą dieną pradėjo kartu su savo klasių vadovais, uždegdami languose žvakutes. Prisimindami bei pagerbdami gynusius mūsų laisvę ir išsaugojusius šalies nepriklausomybę, žiburiečiai prisisegė vienijantį simbolį – Neužmirštuolės žiedą. Kad geriau suvoktų to meto įvykių reikšmę, mokiniai stebėjo ir analizavo 1991 m. sausio įvykių reportažų medžiagą. Turbūt galima teigti, kad Sausio 13-osios istorijos pamoką mokiniai išmoko.

 Plačiau...

Kalbu tave kaip maldą... (2020-02-28)

Ne vieną dešimtmetį neturėjome teisės į savo istoriją. Tik dabar, atkūrus nepriklausomybę, pradėjome godžiai skaityti skaudžius, tačiau tikrovę skelbiančius savo praeities puslapius. Sužinome, kad egzistuoti turi teisę ne tik didelė, bet ir maža šalis. Lietuva nepaprastai atkakliai kūrėsi kaip valstybė. Todėl net tris kartus minime savo valstybingumo šventes. Taip lėmė istorija. Situacija, kuomet tautos turi keletą nepriklausomybės švenčių, byloja apie sudėtingą jų istoriją, sunkią kovą ginant nepriklausomybę ir tautinį tapatumą.

 Plačiau...

Rekomendacijas žmonėms, kurie neseniai grįžo iš Kinijos ar Šiaurės Italijos (2020-02-28)

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija atkreipia švietimo įstaigų ir jų steigėjų dėmesį į Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas žmonėms, kurie neseniai grįžo iš Kinijos ar Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų), 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos likti namuose ir stebėti savo sveikatą. Prašome švietimo įstaigų leisti darbuotojams bei mokiniams, jei jie pastaruoju metu grįžo iš minėtų šalių, nesilankyti švietimo įstaigoje, sudaryti sąlygas tokiems mokiniams mokytis nuotoliniu būdu, savarankiškai, darbuotojams – dirbti nuotoliniu būdu. Sprendimus, atsižvelgdamas į konkrečią situaciją, gali priimti įstaigos vadovas.

Daugiau informacijos:

http://nvsc.lrv.lt/lt/naujienos/efektyviausios-priemones-koronaviruso-prevencijai-konsultavimas-ir-grizusiu

 Plačiau...

DĖL KONKURSO KOMISIJOS (2020-02-07)
 
 Plačiau...

Saugaus interneto diena (2020-02-06)

,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje vasario 6 dieną paminėta saugaus interneto diena. Penktų klasių mokiniams organizuota paskaita-diskusija „Saugus internetas“. Ją vedė Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Visagino policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Onutė Pernavienė.

 Plačiau...

Šventų Kalėdų pasaka (2020-01-27)

Gruodžio 19 d. popietę ,,Žiburio“ mokyklos 5-10 klasių mokiniai, klasėse prisiminę artėjančios šventės papročius, Kalėdų pasakos sekti rinkosi į miesto Šv. apaštalo Pauliaus bažnyčią. Vaikiška pasaka apie hipopotamą Patriką, Kalėdų Senelį ir mažos mergaitės iš Lietuvos svajonę, sekama 5-6 klasių mokinių, skatino šypsotis ir prisiminti vaikystės istorijas.

 Plačiau...

Konkursas ,,Teisė žinoti” (2019-12-22)

Šių metų lapkričio 20 d. Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo teisinių žinių konkurse „Teisė žinoti“. Šį renginį organizavo Visagino policijos komisariato bendruomenės pareigūnai. Renginys buvo skirtas Pasaulinei jaunimo dienai paminėti. Šiam konkursui ruošėsi mūsų mokyklos devintokai. Jie nagrinėdami teisinę informaciją, domėjosi įvairiais rekomenduojamais įstatymais.

 Plačiau...

Skelbiamas konkursas (2019-12-06)

Skelbiamas konkursas Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti.

 • Konkurso paskelbimo data 2019 m. gruodžio 4 d. 
 • Pretendentų atrankos data 2020 m. vasario 13 d.

Išsamesnę informaciją apie konkursą galima rasti Visagino savivaldybės interneto svetainės www.visaginas.lt rubrikoje „Darbo skelbimai“.

 Plačiau...

M. K. Čiurlionio simfonijos išėjusiems atminti (2019-11-19)

Spalio 25 dienos rytą ,,Žiburio“ 5-10 klasių moksleiviai ir jų mokytojai rinkosi ne į mokyklą. Pirmoji tos dienos pamoka buvo organizuota miesto Šv. Apaštalo Pauliaus bažnyčioje. Artėjant Vėlinėms, žiburiečiai tradiciškai kvietė mokyklos ir miesto bendruomenių žmones prisiminti Anapilin iškeliavusius ,,Žiburio“ mokyklos bendruomenės narius-buvusius mokinius ir mokyklos darbuotojus. 

 Plačiau...

PO ŠEŠIOLIKOS METŲ (2019-11-18)

Rugsėjo 13 d. popietę mokytojų kambaryje girdėjosi šurmulys. Įėjusieji greitai prisijungdavo prie tų, kurie smalsiai apžiūrinėjo ant stalo pabirusias senas nuotraukas. Klausimas ,,Ar tu prisimeni?“ ne kartą buvo palydėtas nuoširdaus juoko. Nuotraukos pabiro ne šiaip sau – mokytojai laukė svečių, ypatingų svečių. Laukė tų, su kuriais augo ,,Žiburys“, su kuriais augo jie patys. Susirinkusieji laukė pirmosios ,,Žiburio“ laidos mokinių. Tai jie tą dieną pakvietė savo mokytojus susitikti.

 Plačiau...

KELIONĖ Į TALINĄ (2019-11-18)

Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos devintokai ir dešimtokai, lydimi mokytojos Anastasijos Muchajevos ir raštinės vedėjos Santos Mačėnaitės, spalio 16-18 d. vyko į kelionę po įspūdingiausias Estijos sotinės vietas. Mokiniai aplankė įspūdingą Talino Sveikatos priežiūros muziejų, kuriame buvo linksmai ir labai įtaigiai supažindinti su žmogaus kūnu ir jo sandara. Didelį įspūdį keliautojams paliko dalyvavimas „Talino legendose“ – veiklose, organizuotose teatro ir interaktyvaus muziejaus forma. Mokiniai susipažino su atkurtais Talino istoriniais įvykiais ir legendomis, stebėjo aktorių pasirodymus ir specialiuosius efektus. Keliautojai apsilankė ir Estijos jūrų muziejuje, kuriame galėjo įlipti į povandeninį laivą, „pašaudyti“ į ekrane skrendančius lėktuvus bei sraigtasparnius, pasimatuoti Estijos karių uniformas ir su jomis nusifotografuoti, su instruktoriumi pabandyti valdyti vandens lėktuvą ir t. t. 

 Plačiau...

Būk saugus, mokiny! (2019-11-06)

Šių metų spalio 3 dieną Visagino priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai ,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje organizavo akciją „Būk saugus, mokiny“. Ši akcija buvo skirta 1-2 klasių mokiniams. Mokykloje apsilankę pareigūnai supažindino mokinius su gaisro kilimo priežastimis, mokė išvengti nelaimės, aiškino mažiesiems, kokius veiksmus reikia atlikti kilus gaisrui namuose ar mokykloje.

 Plačiau...

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologijų mokslų priemonėmis“ (2019-10-21)

Visagino „Žiburio“ pagrindinė mokykla dalyvauja Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamame projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr.09.1.3-CPVA-V-704-02-0001). Projekto vykdytojas: Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centras. Projektui įgyvendinti skirtos Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos.

 Plačiau...

Saugaus eismo mokymai (2019-10-21)

Atėjo ruduo ir į gatves vėl pasipylė po vasaros gerokai išsiblaškiusių mokinukų būriai. Tiek vairuotojai, tiek mažieji eismo dalyviai privalo būti ypatingai atsargūs. Mums, suaugusiesiems, tenka didžiausia atsakomybė už tai, kiek protingai ir atsakingai gatvėje elgsis vaikai. „Žiburio“ pirmokėliai rugsėjo 16 dieną sulaukė svečių iš Utenos VPK Visagino policijos komisariato.

 Plačiau...

Svečiuose Vilniaus universiteto dėstytoja (2019-10-21)

Kiekvienas žmogus stresą išgyvena skirtingai. Į tą pačią situaciją: svarbų atsiskaitymą, artėjančius egzaminus ar profesijos pasirinkimą – kiekvienas reaguoja individualiai. Kaip dažnai matome, net suaugusiesiems, užgrūdintiems įvairiausių gyvenimo patirčių ir profesinių išbandymų, ne visada pavyksta įveikti stresą. O kaip jaudulį, nerimą sėkmingai įveikti jaunam žmogui, dar besimokančiam mokyklos suole, dar tik kuriančiam savo vertybinių nuostatų pasaulį?

 Plačiau...

Projektinės veiklos reikšmė ugdymo procese (2019-09-23)

Rugsėjo 9 d. Visagino ,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje vyko tarptautinio Erasmus+ projekto ,,European Rainbow. The Guide to teach European Citizenship“ baigiamasis renginys – seminaras ,,Projektinės veiklos reikšmė ugdymo procese“.

 Plačiau...

Kaip pilietiškumą ir vertybes ugdantys metodai gali palengvinti ugdymo procesą? (2019-09-23)

Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokinių ir mokytojų komanda dvejus metus aktyviai dalyvavo tarptautinio Erasmus+ projekto ,,European Rainbow. The Guide to teach European Citizenship“ įvairiose ES šalyse vykusiose veiklose ir kartu su projekto partneriais ieškojo paveikiausių metodų, ugdančių jauno žmogaus vertybines nuostatas ir pilietiškumą.

 Plačiau...

KONSTITUCIJOS EGZAMINAS 2019 (2019-09-23)

Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas – jau 13-tą kartą vykstanti visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija. Egzaminą organizuoja LR Teisingumo ministerija, egzamino globėjas - Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, partneriai - DELFI, LRT radijas ir televizija. Šiais metais pasitikrinti Konstitucijos žinias vėl kviečiami visi šalies gyventojai.

 Plačiau...

MOKĖMĖS KITAIP (2019-08-28)
 • Integruota anglų kalbos ir biologijos pamoka „ Augalų pasaulis“ 7a klasė
 • Integruota anglų kalbos ir biologijos pamoka „ Bubbles world“ (Muilo burbulų pasaulis) 5a klasė
 • Integruota geografijos ir kūno kultūros pamoka
 • Integruota vokiečių ir rusų kalbų pamoka 6a, 7a, 8a klasės
 • Integruotos kūno kultūros ir technologijų pamokos 5a,6a,7a klasės
 • Kūrybinės dirbtuvės ,,Socialinė reklama“ 8a, 9a ir 10a klasės
 Plačiau...

Nuaidėjo Paskutinis skambutis (2019-08-28)

Birželio 7 dieną pirmokėliai, aidint mokykliniam skambučiui, nedrąsiai sugužėjo pas dešimtokus. Mažieji virpančiomis širdelėmis rinkosi tuos, kuriuos paskutinį kartą palydėjo į muzikos salę. Paskutinis skambutis šįmet aidėjo jau septynioliktai ,,Žiburio“ dešimtokų laidai. 

 Plačiau...

DĖL RUGSĖJO 1 – OSIOS ŠVENTĖS (2019-08-28)

Nenumaldomai artėja naujų mokslo metų pradžia, sukviesianti visus mokyklinio amžiaus vaikus į klases, kur jų lauks pailsėję ir naujų idėjų kupini pedagogai, kiti specialistai. Susitiksime visi šiek tiek pasikeitę: paaugę, įdegę, įgiję naujos patirties...

O susitikimų vieta RUGSĖJO 1-ĄJĄ numatoma netradicinė – pirmą kartą Visagine vyks renginys „Žinių festivalis“.

Šiemet Mokslo ir žinių dienos renginys organizuojamas visoms Visagino miesto mokykloms drauge rugsėjo 1 d., sekmadienį, 13.30 val., Centriniame miesto stadione. Viliamės, kad pirmoji mokslo metų diena bus įdomi ir turininga!

 Plačiau...

,,ŽIBURYS“. 2069-ieji. (2019-04-10)

Kovo 16 d. vakarą į ,,Žiburio“ mokyklą rinkosi pasipuošę besišypsantys žmonės. Jie skubėjo į dešimtokų šventę-Šimtadienį. Į mokyklą visi įėjo 2019 m. kovo 16 d., o, patekę į laiko mašiną, salėje susitiko 2069-ųjų vakarą. Kaip atrodys šiandieniai dešimtokai po penkiasdešimties metų? Kaip juos pasitiks ateities ,,Žiburys“? Ką žiburiečiai prisimins apie metus praleistus drauge?

 Plačiau...

Be patyčių (2019-04-02)

Gėris, draugystė, empatija nugali visus sunkumus. Svarbu išmokti mylėti aplink esančius, pagelbėti bėdoje, užjausti ir paguosti. Šiais metais kovo mėnuo paskelbtas sąmoningumo didinimo mėnesiu „Be patyčių“. Tokiu būdu visuomenė skatinama įvairiomis veiklomis stabdyti patyčias ir kitą skaudinimą.

 Plačiau...

DIKTANTAS-2019 (2019-03-27)

Kovo 7 d. ,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje buvo organizuotas jau tradiciniu tapęs diktanto rašymo konkursas, kuriame dalyvavo raštingiausi lietuvių kalba dėstomų mokyklų 5-8 klasių mokiniai.

 

 Plačiau...

Projektui ,,Dideli maži ekranai” įsibėgėjant (2019-03-19)

Vykdydami projekto ,,Dideli maži ekranai” veiklas, 10a klasės mokiniai, vadovaujami mokytojų S. Ramelienės ir V. V. Gediminskienės, vasario 26 d. sulaukė svečių: į mokyklą atvyko Karolis ir Mindaugas – žurnalistai iš multimedijų agentūros NANOOK.

 

 Plačiau...

Žiema, žiema, bėk iš kiemo! (2019-03-15)

Jau ankstų kovo 5-osios rytą į ,,Žiburio“ mokyklos klases su dainomis ir triukšmu veržėsi Užgavėnių persirengėliai, kurie kvietė nepasididžiuoti, visiems drauge susirinkti ir žiemą iš kiemo išvaryti. Pasipuošusius kaukėmis ir į kiemą išskubėjusius žiburiečius pasitiko Raganėlė ir Čigonėlė, kurios kvietė dalyvauti rateliuose, dainas dainuoti ir įvairiose rungtyse jėgas išbandyti.

 

 Plačiau...

Respublikiniame lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados etape iškovota III vieta! (2019-03-15)

Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje 2019 m. kovo 8-9 d. vyko dešimtoji Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų 9-12 klasių mokiniams. Į respublikinį olimpiados etapą pateko mokiniai, rajoniniuose ar miestų etapuose laimėję pirmas vietas.

 Plačiau...

Džiaugiamės rezultatais! (2019-03-13)

Pirmieji 2019 metų mėnesiai-tikras jėgų išbandymas šauniausiems ,,Žiburio“ ir viso miesto mokiniams. Visagine jau organizuotos chemijos, biologijos, muzikos, istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados bei Meninio skaitymo konkursas ir kt. Žiburiečiams puikiai sekėsi pademonstruoti savo žinias bei gebėjimus. Dėkojame visiems mokiniams ir mokytojams, atstovavusiems mokyklai ir garsinusiems jos vardą.

 

 Plačiau...

Ryga, 2019 (2019-03-07)

SAUSIO 18 D., PENKTADIENIO RYTĄ, 6:00, APIE KETURIASDEŠIMT 7-10 KL. MŪSŲ MOKYKLOS MOKINIŲ BUVO IŠVEŽTI IŠ LIETUVOS. Laimei, savo noru, tik vienai dienai ir ne traukinio vagonais.

Šis būrys mokinių kartu su fizikos, informatikos ir biologijos mokytojomis vyko į Latvijos sostinę Rygą – didžiausią Baltijos šalių miestą. Ten turėjome progą padidinti savo astronomijos žinių bagažą, aplankydami Latvijos universitete esančią kosmoso tyrimo muziejaus ekspoziciją. Jos metu galėjome susipažinti su garsiausių pasaulio astrologijos pionierių, Galilėjaus ar Koperniko, atradimais, nutiesusiais pamatus tolimesniam neaprėpiamos visatos pažinimui. Taip pat galėjome iš arti apžiūrėti visus astrologijos mokslo prietaisus ir pasiklausyti gidės apie šios mokslo šakos potencialą.

 Plačiau...

Vyriausiųjų žiburiečių išvyka į Vilnių (2019-03-07)

Vasario 7 d. vyriausieji žiburiečiai, dešimtokai ir aštuntokai, išvykome į Vilnių. Atvykę į sostinę, užsukome apsižvalgyti į vieną gražiausių Lietuvos baroko architektūros šedevrų - Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią. Visgi pagrindine išvykos stotele tapo LITEXPO paroda „Studijos 2019”. 

 Plačiau...

Švenčių belaukiant (2019-03-06)

Gruodžio 21 d. ,,Žiburio“ mokykla šurmuliavo šventine šv. Kalėdų laukimo nuotaika. Į muzikos salę rinkosi 5-10 ir 1-4 klasių mokiniai. Mažieji žiburiečiai, pasidžiaugę išmoktomis dainelėmis ir eilėraštukais, nekantriai laukė dovanėlių. Jie į namus grįžo su bene pirmosiomis šių metų Kalėdų Senelio dovanomis.

 Plačiau...

Žiburiečių gerumo akcija (2019-03-06)

Prieš Kalėdas mokyklos bendruomenė organizavo nuotaikingą ,,Pyragų dieną“. Jos metu visi norintys galėjo parduoti pačių iškeptus skanėstus ir gautus pinigus paaukoti. Kiti, kurie pirko skanėstus, irgi neliko nuošalyje ir galėjo iškart aukoti ir įmesti pinigėlius į stilizuotą taupyklę. 

 Plačiau...

Skelbiamas konkursas Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti (2019-02-21)

Konkurso paskelbimo data 2019 m. vasario 21 d.

Pretendentų atrankos data 2019 m. liepos 17 d.

Išsamesnę informaciją apie konkursą galima rasti Visagino savivaldybės interneto svetainės www.visaginas.lt rubrikoje „Darbo skelbimai“.

 

 Plačiau...

Dėl gripo epidemijos paskelbimo (2019-02-08)

Vadovaujantis Visagino savivaldybės administracijos direktoriaus 2019-02-04 įsakymu Nr. ĮV-E-33 „Dėl gripo epidemijos paskelbimo“ ir Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos direktoriaus 2019-02-08 įsakymu Nr. V-28 „Dėl ugdymo veiklos laikino nutraukimo“ mokykloje nuo 2019 m. vasario 11 d. iki 2019 m. vasario 15 d. (5 darbo dienas) nutraukiama ugdomoji veikla ir atšaukiami visi mokyklos masiniai renginiai.

Nuo 2019 m. vasario 18 d. iki 2019 m. vasario 22 d. vyks mokinių žiemos atostogos. Mokiniai į mokyklą renkasi 2019 m. vasario 25 d.

 Plačiau...

Švenčių belaukiant (2019-01-22)

Gruodžio 21 d. ,,Žiburio“ mokykla šurmuliavo šventine šv. Kalėdų laukimo nuotaika. Į muzikos salę rinkosi 5-10 ir 1-4 klasių mokiniai. Mažieji žiburiečiai, pasidžiaugę išmoktomis dainelėmis ir eilėraštukais, nekantriai laukė dovanėlių. Jie į namus grįžo su bene pirmosiomis šių metų Kalėdų Senelio dovanomis.

 Plačiau...

Teisinių žinių konkursas "Teisė žinoti" (2018-12-10)

Šių metų lapkričio 14 d. Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo teisinių žinių konkurse „Teisė žinoti“, kurį organizavo Visagino policijos komisariato bendruomenės pareigūnai. Renginys buvo skirtas Pasaulinei jaunimo dienai paminėti. Dalyvauti šiame konkurse ruošėsi mokyklos dešimtokai: jie nagrinėjo teisinę informaciją, domėjosi rekomenduojamais žinoti įstatymais – susipažino su daugeliu naujų, svarbių dalykų.

 Plačiau...

Debatų turnyras (2018-12-10)

2018 m. lapkričio 17 d. Kauno jėzuitų gimnazijoje vyko šalies pradedančiųjų debatų turnyras, kuriame dalyvavo 47 komandos iš 24 Lietuvos gimnazijų, tarp jų vienintelė pagrindinė mokykla – Visagino „Žiburio“ pagrindinė mokykla. Debatų turnyro tema gana sudėtinga - „Plėtra į Rytus turėtų tapti strateginiu ES prioritetu“.

 Plačiau...

VISAGINO POLICIJOS KOMISARIATO INFORMACIJA (2018-12-10)

Gerbiami tėveliai, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Visagino policijos komisariato pareigūnai pastebi, kad vaikai ir paaugliai pažeidinėja kelių eismo taisykles, t. y. pereina kelią neleistinoje vietoje, ne visada su savimi turi atšvaitus ar šviesą atspindintį elementą, eidami per kelią naudojasi mobiliojo ryšio priemonėmis.

 Plačiau...

V. Mačernis. Rudeniniai skaitymai (2018-11-13)

Tęsdami ilgametę tradiciją prieš Vėlines prisiminti į amžinybę iškeliavusius ,,Žiburio“ bendruomenės narius, penktadienio popietę žiburiečiai rinkosi miesto Šv. apaštalo Pauliaus bažnyčioje. Šįmet pamąstyti apie nenumaldomą laiko tėkmę ir gyvenimo kelionę skatino mokyklos dešimtokų skaitomi Vytauto Mačernio sonetai ir Ugnės Alėjūnaitės atliekamos dainos.

 Plačiau...

Tarptautinio Erasmus+ projekto ,,European Rainbow. The Guide to teach European Citizenship“ dalyviai Lietuvoje (2018-10-15)

Rugsėjo 24-28 dienomis Lietuvoje vyko tarptautinio Erasmus+ projekto ,,European Rainbow. The Guide to teach European Citizenship“ susitikimas. Projekto veiklos vyko Visagino ,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje. Didžiausias dėmesys  buvo skiriamas metodų, ugdančių mokinių vertybines nuostatas, pristatymui  ir praktiniam taikymui. 

 Plačiau...

Saugaus eismo pamokėlės (2018-10-01)

Gatvėmis nuolat lekia automobiliai, o šaligatviais skuba pėstieji. Gatvė – tai vieta, kurioje daugelis vaikų patiria traumas ar net žūva. Taigi vaikams ypatingai svarbu gerai išmokti taisykles, reguliuojančias žmonių ir automobilių eismą, išmokti vertinti situaciją kelyje.

 

 Plačiau...

Kviečiame! (2018-08-31)

„Žiburio“ pagrindinė mokykla kviečia visą savo bendruomenę į Mokslo ir žinių šventę, kuri vyks rugsėjo 3 d. 12.00 val. mokyklos kieme.

 Plačiau...

SVARBI INFORMACIJA TĖVELIAMS DĖL VAIKO SVEIKATOS PAŽYMĖJIMO (2018-08-20)

Įstatymas įpareigoja tėvus kasmet iki rugsėjo 15 dienos pasirūpinti profilaktiniu vaiko iki 18 metų sveikatos patikrinimu. Vasara – atostogų metas, todėl dauguma šia prievole susirūpina mokslo metų pradžioje. Norint išvengti spūsčių prie gydytojų kabinetų, rekomenduojame vaiko sveikatos pažymėjimais pasirūpinti dar neprasidėjus naujiems mokslo metams.

 Plačiau...

Dovanų - kelionė (2018-07-13)

Sėkmingais mokslo metais kai kurie žiburiukai galėjo džiaugtis net ir nuskambėjus paskutiniam skambučiui – olimpiadų, konkursų nugalėtojams Visagino savivaldybė dovanojo kelionę. Ekskursijos objektu tapo Kaunas, į kurį birželio 26 d. ir patraukė ,,Žiburio” geriausieji.

 Plačiau...

„Žiburio“ mokykla laukia savo mokinių! (2018-07-05)

Šiais metais pagal mokymosi rezultatus mokykla respublikoje užima II vietą tarp pagrindinių mokyklų.

Tikimės, kad geri mūsų mokyklos rezultatai lems Jūsų apsisprendimą renkantis mokyklą!

 Plačiau...

Be smurto prieš vaikus (2018-06-25)

Norėtųsi, kad kiekvienas žmogus galėtų pasakyti: ,,Aš turėjau laimingą vaikystę. Saugią, nerūpestingą, dvelkiančią pasitikėjimu ir meile vaikystę.“ Deja, realybėje ne visi vaikai patiria besąlygišką tėvų meilę, o nepelnytos bausmės sukelia liūdesį, nepasitikėjimą, baimę, žlugdo besiformuojančią asmenybę. Kai pažeidžiamos vaiko teisės, kai veiksmais ar žodžiais vaikui sukeliamas fizinis ar dvasinis skausmas, žalojama jo fizinė ir psichinė sveikata, galima teigti, kad susiduriame su smurtu prieš vaikus.

 Plačiau...

Pasaulinė diena be tabako (2018-06-25)

Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokiniai kiekvienais metais gegužės mėnesį mini Pasaulinę dieną be tabako. Jos metu atkreipiamas bendruomenės dėmesys į rūkymo žalą sveikatai bei kitas su tabako ir tabako gaminių vartojimu susijusias rizikas. Ypač didelis dėmesys atkreiptas į šiuo metu tarp jaunimo itin paplitusių elektroninių cigarečių žalą.

 Plačiau...

VISAGINO ŽIBURIEČIAI – KONKURSO „LIETUVOS VAIKŲ BALSAS“ NUGALĖTOJAI! (2018-06-25)

Sveikiname vaikų pranešimų konkurso „Lietuvos vaikų balsas“ nugalėtojus – „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 2a klasės mokinius – Ugnę Makūnaitę, laimėjusią I vietą, ir Sergejų Gončarovą, laimėjusį II vietą.

 Plačiau...

Paskutinis skambutis (2018-06-25)

Šių metų birželio 1 dieną „Žiburio“ dešimtokams nuskambėjo paskutinis skambutis. Gero kelio jiems linkėjo mūsų savivaldybės merė D. Štraupaitė, mokyklos direktorė O. Černis, mokytojai ir mokinių tėveliai.

 Plačiau...

Šeimos šventei nuaidėjus (2018-06-05)

Šįmet, tęsdami daugiametę tradiciją, žiburiečiai – mokiniai, jų tėveliai, seneliai ir mokytojai – rinkosi į dvi jaukias popietes. Gegužės 17 d. savo artimuosius kvietė 1-4 klasių mokiniai, o gegužės 23 d. jaukiai su šeimos nariais laiką mokykloje leido 5-10 klasių žiburiečiai. Susimąstyti esminiais šeimos ir žmogaus gyvenimo klausimais šįkart kvietė moksleivių lūpomis tariami Bruno Ferrero žodžiai. 

 Plačiau...

Geriausių Visagino mokinių apdovanojimai (2018-05-15)

Gegužės 10 d. mieste vyko kasmetinis Visagino savivaldybės geriausių mokinių apdovanojimo renginys. Džiugu, kad vienas iš 10 nominantų yra mūsų mokyklos 9a klasės mokinys Liutauras Mazūra.

Liutauras apdovanotas už puikius mokymosi rezutatus, aktyvų dalyvavimą projektinėse, pilietinėse veiklose, mokinių savivaldoje, taip pat už atstovavimą mokyklai sporto renginiuose. Be to, 2017 metais mokinys tapo Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzamino I vietos nugalėtoju 8-10 klasių mokinių grupėje.

 Plačiau...

Gerbiami mokinių tėveliai, darbuotojai, mūsų bičiuliai (2018-04-16)

kiekvienais metais džiaugiamės, kad esate aktyvūs mūsų mokyklos bendruomenės nariai, rėmėjai, kad Jums rūpi mokinių, klasės, visos mokyklos reikalai.

Esame dėkingi už supratingumą, geranorišką bendradarbiavimą ir nuoširdų norą padėti kurti vaikams jaukesnę, saugesnę ir modernesnę mokymosi aplinką.

Paraginkite tai padaryti savo draugus bei pažįstamus.

2 proc. GPM pervedimas mokyklai užtruks tik kelias minutes, kol užpildysite anketą, tačiau rezultatas bus reikšmingas, o Jūsų pajamos nuo to nepasikeis.

 Plačiau...

Erasmus+ projekto „European Rainbow. The Guide to teach European Citizenship“ dalyvių kelionė į Slovakiją (2018-04-16)

Šių metų vasario 25 – kovo 3 dienomis dalyvavome Erasmus+ projekto „European Rainbow. The Guide to teach European Citizenship“ veiklose Slovakijoje. Levicės mieste mus pasitiko projekto partneriai ir apgyvendino šeimose. Buvo smagu, nes šeimos priėmė labai šiltai ir visą kelionės laiką jautėme jų palaikymą ir nuoširdų rūpestį. Būtent dėl šių priežasčių visos buvusios baimės, jog reikės bendrauti anglų kalba, išsisklaidė. Atėjus išvykos dienai, tikrai netrūko nuoširdžių išsiskyrimo ašarų, linkėjimų ir pasižadėjimo bendrauti.

 Plačiau...

Jaukios ir šiltos pavasario šventės! (2018-04-09)

Su pavasario vėju atėjo ir šviesiausia pavasario šventė - šv. Velykos. Ta proga ,,Žiburio“ mokyklos 3a klasės mokiniai padovanojo koncertą Visagino socialinių paslaugų centro socialinės globos skyriuje gyvenantiems senyvo amžiaus žmonėms. Žiburiečiai senolius džiugino tautiniais šokiais, dainomis ir eilėraščiais bei padovanojo antrokėlių pagamintus velykinius atvirukus. Mokiniai linkėjo  šviesaus ir prasmingo šv. Velykų ryto, vilties, ramybės ir dvasios harmonijos.

 Plačiau...

Laisvės įkvėpti (2018-03-28)

Kovo 6 dieną Draugystės mokyklos sporto salė, kurioje sportuoja ir ,,Žiburio“ mokyklos mokiniai, skambėjo nuo pergalės ir palaikymo šūksnių. Čia tą vakarą susirinko nemažas būrys ,,Žiburio“ mokyklos mokinių su tėveliais, mamytėmis, broliais ar sesutėmis. Visi jie dalyvavo šeimų sporto šventėje LAISVĖS ĮKVĖPTI. 

 Plačiau...

Veiksmo savaitė „Gyvenkime draugiškai“ (2018-03-28)

Šių metų kovo 19-23 dienomis, kaip ir visose Lietuvos mokyklose, Visagino „Žiburio“ pagrindinėje mokykloje buvo paminėta veiksmo savaitė be patyčių. Bendru mokinių sutarimu šią savaitę pavadinome „Gyvenkime draugiškai“.  Skatindami draugystę kaip galingą priemonę  prieš patyčias, mažieji pirmokai augino „Gražių žodžių pieveles“ ir diskutavo su mokytojais apie tai,  kokie žodžiai šildo ir kodėl kai kurie jų  skaudina. 

 Plačiau...

Socialinė akcija „Maisto bankas“ (2018-03-28)

Gerų darbų darymas nereikalauja daug pinigų ar pastangų, bet praskaidrina dieną ne tik tam, dėl kurio tai daroma, bet ir tam, kuris tai daro. Net niūriausia  diena gali pasirodyti ne tokia beprasmiška, kai atsiranda viltis, kad gali nutikti kažkas gero ir gražaus. Štai ir Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokiniai 2018 metų kovo 23-24 dienomis dalyvavo socialinėje akcijoje „Maisto bankas“.

 Plačiau...

KAZIUKO mugės šurmulys (2018-03-28)

Šįmet tradiciškai ,,Žiburio“ mokykloje šurmuliavo Kaziuko mugė. Šiek tiek vėliau nei įprastai, bet jokiu būdu ne pamiršta ji vėl priminė tą jaudulį, kuris džiugina, kai paties rankomis padarytą daiktą pirkėjas giria ir perka. 

 Plačiau...

E-viktorina (2018-03-19)

Visagino ,,Žiburio“ pagrindinė mokykla įtraukė miesto mokyklas į „Erasmus+“ projekto „European Rainbow. The Guide to teach European Citizenship“ veiklų įgyvendinimą. Vasario 28 dieną ,,Atgimimo" gimnazijoje 9-10 klasių mokiniai dalyvavo protmūšyje. E-viktorina buvo skirta susirungti žiniomis apie įžymias Europos vietas, žmones, muziką. Mūsų devintokai užėmė trečiąją, o dešimtokai šeštąją vietas.

 Plačiau...

Istorijos protmūšis (2018-03-19)

Kovo 7 d. Draugystės progimnazijoje mūsų mokyklos 7-8 klasių mokiniai varžėsi istorijos protmūšio 1-ame ture. Sveikiname 8a klasės ,,Varliukus žiburiukus" su I vieta ir 7a klasės ,,Žiburiečius" su III vieta!

 Plačiau...

Varžytuvės akademiko Vytauto Statulevičiaus taurei laimėti (2018-03-19)

Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos komanda Utenos Aukštakalnio progimnazijoje dalyvavo 19-tose komandinėse varžytuvėse akademiko Vytauto Statulevičiaus taurei laimėti.

 Plačiau...

Po Lietuvos vėliava (2018-03-19)

Kovo 7 dieną „Žiburio“ pagrindinės mokyklos sporto salė griaudėjo nuo žygio dainų ir skanduočių. Vyko rikiuotės konkursas „Po Lietuvos vėliava“, skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti. Nuotraukos fotogalerijoje.

 Plačiau...

DIDELI MAŽI EKRANAI (2018-03-18)

Šiais mokslo metais ,,Žiburio“ mokyklos devintokai dalyvauja Britų tarybos, Lietuvos kultūros tarybos, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, ,,Meno avilio“ ir Ugdymo plėtotės centro parengtame projekte DIDELI MAŽI EKRANAI. MEDIJŲ RAŠTINGUMAS LIETUVOS MOKYKLOSE. Šio projekto tikslas padėti jaunam žmogui kuo geriau suprasti įvairių informacijos formų kalbą, padėti nepasiklysti šiandienėje vaizdų gausoje ir mokyti pastebėti tai, kas yra vertinga. 

 Plačiau...

ŠIMTADIENIS (2018-03-18)

Atrodo – paprastas žodis, sudėtas iš vienuolikos raidžių, bet kiekviena iš jų reiškia daugybę jausmų ir darbų.

 Plačiau...

Konkursas DIKTANTAS 2018 (2018-03-13)

Kovo 6 d. Visagino ,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje vyko Visagino savivaldybės mokyklų lietuvių dėstomąja kalba 5-8 klasių mokinių konkursas  ,,DIKTANTAS  2018“.

 Plačiau...

Išvyka į Vilnių (2018-03-12)

Visagino „Žiburio“ pagrindinės  mokyklos  9 – 10 klasių mokiniai vasario 9 dieną vyko į veiklinančią karjerai ir edukacinę  išvyką į  Vilnių.

 Plačiau...

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui (2018-03-12)

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga visi kaip įmanydami stengės išpuošti mokyklos erdves. Mokyklos langai pražydo trispalvėmis gėlėmis. Koridoriuje puikavosi paroda „Lietuvos pilys“, kurią parengė mokiniai ir jų tėveliai.  Nepaprastai gražiais vaizdais akį traukė žiburiečių parengta fotografijų paroda „Su Lietuva per laiką“. Pradinukai savo erdves išpuošė piešiniais. Vyko ir jų eilėraščių konkursas.

 Plačiau...

Erasmus+ projekte „European Rainbow. The Guide to teach European Citizenship“ ugdomos ES vertybės (2018-01-31)

Visagino ,,Žiburio“ pagrindinė mokykla dalyvaudama Erasmus+ projekte „European Rainbow. The Guide to teach European Citizenship“ įvairių veiklų metu ugdo Europos Sąjungos vertybes.

 Plačiau...

Meninio skaitymo konkursas mokykloje (2018-01-25)

Sausio 16 d. mokykloje vyko Meninio skaitymo konkursas. Sveikiname nugalėtojus, kurie sausio 28 d. atstovaus mūsų mokyklai Meninio skaitymo konkurso miesto etape:

 Plačiau...

Antikorupcijos dienos paminėjimas (2018-01-10)

Gruodžio mėnesį Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokiniai paminėjo Tarptautinę antikorupcijos dieną. Mokiniai kartu su mokytojais diskutavo šia aktualia tema ir svarstė, ką jie gali padaryti, kad korupcijos Lietuvoje būtų mažiau. Pokalbių  metu mokiniams buvo formuojamos nuostatos, kad gyvenime visko reikia siekti dorai,  neskriaudžiant kitų žmonių.

 Plačiau...

Gerumo dienos (2018-01-10)

Kaip ir kasmet prieš šventes mokykloje pakvipo meduoliais. Šiais metais mokyklos bendruomenė nutarė  pasveikinti Visagino socialinių paslaugų centro globos skyriaus gyventojus. Mokyklos penktokai aplankė vaikščioti negalinčius senelius, padovanojo šventinį koncertą ir nuo visų mokyklos mokinių įteikė saldžias kalėdines dovanėles. Mažieji palinkėjo seneliams sveikatos, gražių kalėdinių akimirkų, vilties ir artimųjų šilumos. O švelnių kalėdinių jausmų ir noro padėti vedina bendruomenė aktyviai dalyvavo Gerumo akcijoje:  aukojo maistą gyvūnų prieglaudos „Padėk man“ augintiniams.

 Plačiau...

Miškininko specialybė – iš pašaukimo (2017-12-15)

Šių metų gruodžio 5 d. Visagino „Žiburio“ pagrindinėje mokykloje vyko neeilinės pamokos. Mokykloje nebe pirmus metus organizuojama „Karjeros diena“, kai pas mokinius atvykę įvairių sričių specialistai  pristato savo darbo specifiką ir papasakoja  apie savos profesijos subtilybes. Šiandien moksleiviams apie nelengvą miškininko profesiją paskaitą skaitė Smalvų girininkijos girininko pavaduotoja Svajūnė Ilčiukienė ir Salako girininkijos girininko pavaduotojas Mindaugas Ilčiukas.

 Plačiau...

Paminėta Geltonojo kaspino diena (2017-12-06)

Lapkričio mėnesį Visagino „Žiburio“ pagrindinėje mokykloje buvo paminėta Geltonojo kaspino diena. Jaunieji policijos rėmėjai leido laiką su pradinių klasių mokiniais: žaidė įvairius žaidimus, mokė juos bendrauti draugiškai, nesivelti į konfliktus, pasakojo apie smurtą ir jo pasekmes. 

 Plačiau...

Šviesoforo pamokėlė (2017-11-26)

Ruduo jau įsibėgėja, dienos  trumpėja, o rytai tamsūs, todėl verta pasirūpinti, kad mokiniai saugiai pasiektų mokyklą. Mokyklos trečiokai išklausė „Šviesoforo pamokėlę“ ir piešiniuose pavaizdavo savo kelią į mokyklą. Mažieji kruopščiai piešė pėsčiųjų perėjas, atšvaitus dėvinčius žmones, dalijosi savo ir draugų patirtimi, davė patarimus bendraklasiams. Mokyklos jaunieji policijos rėmėjai įvertino mokinių darbą, padėkojo už sąmoningumą ir įteikė prizų.

 Plačiau...

Projekto ,,Pažink valstybę“ veiklos Visagino ,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje (2017-11-20)

Visagino ,,Žiburio“ pagrindinė mokykla yra viena iš 60 Lietuvos mokyklų, pakviestų dalyvauti ŠMM, UPC ir Valstybės pažinimo centro vykdomame respublikiniame projekte ,,Pažink valstybę“. Visą spalio mėnesį vyresniųjų klasių mokiniai nagrinėjo gautą teisingumo sritį: susipažino su teisingumą vykdančiomis institucijomis mūsų mieste, išsiaiškino jų funkcijas. Čia iškilo ir problemų, nes mokiniai nežinojo apie dalies teisingumą vykdančių institucijų egzistavimą  (prokuratūra, Valstybės saugumo departamento teritorinis padalinys). 

 Plačiau...

Erasmus+ projekto „European Rainbow. The Guide to teach European Citizenship“ (2017-11-20)

Spalio 12–17 dienomis Visagino ,,Žiburio" pagrindinės mokyklos tarptautinio Erasmus+ projekto „European Rainbow. The Guide to teach European Citizenship“ dalyvių grupė viešėjo Bulgarijoje. Bulgarijos sostinėje Sofijoje, vienoje iš privačių mokyklų, vyko projekto veiklos. Projekto dalyviai iš įvairių Europos šalių pristatė savo šalį, miestą bei savo šalies istorines asmenybes.

 Plačiau...

Jaunieji angelai sargai (2017-11-09)

Vykdant prevencinį projektą „Jaunieji angelai sargai“, 2017 m. spalio 25 d. Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos jaunieji policijos rėmėjai vyko į pažintinę ekskursiją, kurios metu aplankė Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą , Kinologijos valdybą ir Raitąjį būrį.  Mokiniai sužinojo daug naudingos informacijos, įgijo teisinių žinių, turėjo galimybę  pabendrauti su raitosios policijos pareigūnais, kurie tvarką prižiūri raiti.

 Plačiau...

Tamsoj žvakučių jūra... (2017-11-09)

Spalio 27 dienos popietę Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos bendruomenė susirinko miesto Šv. apaštalo Pauliaus bažnyčioje drauge prisiminti išėjusiųjų Anapilin žiburiečių.

 Plačiau...

Konstitucijos egzamino nugalėtojus apdovanojo Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė (2017-11-02)

Iš tikrųjų be galo džiaugiuosi, kad antrą kartą pavyksta patekti tarp geriausių Konstitucijos žinovų. Man tai yra didelė garbė. Troškimas, tikėjimas, artimų žmonių palaikymas, atkaklumas ir didelis darbas, mokantis pagrindinį šalies įstatymą, tapo mano sėkmės priežastimis. 

 Plačiau...

Maisto bankas (2017-10-26)

Mūsų mokyklos 8-10 klasių mokiniai kartu su Visagino neįgaliųjų draugija dalyvavo „Maisto banko“ akcijoje. Kaip ir kiekvieną rudenį akcijos metu savanoriai pasitiko pirkėjus dalindami skrajutes ir prašydami paaukoti ilgai negendančių maisto produktų. Nuveiktas didelis darbas – ačiū geradariams.

 Plačiau...

Pakalnučių metai (2017-10-17)

Taip vadinosi rugsėjo 28 dieną stebėtas „Knygos teatro“ spektaklis, pastatytas pagal Lietuvos nacionalinės meno ir kultūros premijos laureatės, dramaturgės, prozininkės, eseistės bei poetės Jurgos Ivanauskaitės noveles „Labai nemalonus atsitikimas“ ir „Pasiaiškinimas“. Tai debiutinio rašytojos novelių rinkinio „Pakalnučių metai“ tekstai.

 Plačiau...

Šiltos akimirkos šaltoko rudens (2017-10-09)

Jau pirmosiomis rugsėjo dienomis „Žiburio“ mokyklos bendruomenė džiaugėsi 10a klasės mokinės Simonos Semionovos tapybos paveikslais.

Simona Semionova piešti pradėjo prieš trejus metus. Vienerius iš jų mokėsi Visagino kūrybos namų dailės būrelyje. Šiais metais Simona piešia jau savarankiškai.

Mergina labai mėgsta tapyti miesto, gamtos temomis. Yra sukūrusi portretų ir abstrakcijų. Simona ir savo ateitį įsivaizduoja su teptuku  rankoje – žada rinktis dailininko kelią.

 Plačiau...

Europos kalbų diena (2017-10-09)

Europos kalbų diena, minima rugsėjo 26 dieną, neaplenkė ir ,,Žiburio“ mokyklos. Mokiniai, dalyvaudami netradicinėse pamokose, linksmai leisdami laiką, visą dieną gilino žinias mokydamiesi kitų kalbų, analizuodami skirtingų kultūrų ypatybes. Pamokos vyko kitaip, nei įprasta. Per lietuvių kalbos pamoką mokiniai išmoko nemažai latvių kalbos žodžių, per muziką dainavo latvių bei italų dainas, per kūno kultūrą žaidė įvairių šalių tradicinius žaidimus, per matematiką dalyvavo lenkų kalbos viktorinoje ir net kūrė eilėraščius šia kalba, pagal rusų tautos tradicijas gerdami arbatėlę mokiniai susipažino su vaistinių augalų nauda. Integruotos įvairių dalykų pamokos skatino pagarbą kitų tautų kalboms bei jų kultūrų ypatumams.

 Plačiau...

Lietuvoje lankysis legendinės JAV krepšinio virtuozų komandos “Harlem Globetrotters” nariai  (2017-09-17)

Rugsėjo 20-24 dienomis Lietuvoje lankysis krepšinio cirku vadinamo „Harlem Globetrotter“ kolektyvo nariai “Buckets” Blake ir “Ace” Jackson (biografijos pridedamos). Beveik šimtą metų gyvuojanti „Harlem Globetrotter“ kompanija, dar žinoma kaip Geros Valios Ambasadoriai, apkeliavo daugiau nei 120-yje šalių, o jų rungtynes matė bent 125 milijonai žmonių. Vizito Lietuvoje metu JAV sportininkai pademonstruos savo krepšinio įgūdžių meistriškumą, persipinantį su humoro ir pramoginiais elementais.

 Plačiau...

Pamoka kitaip (2017-08-30)

„Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokytoja metodininkė Loreta Čižienė kartu su Č. Sasnausko menų mokyklos mokytoja metodininke Nina Bacienė, projekto „Įžymių lietuvių kompozitorių kūryba“ autore, gegužės 11 d. surengė integruotą muzikos-dailės pamoką „Šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūriniai vaikams“, kurioje dalyvavo šių mokyklų mokiniai ir mokytojai.

 Plačiau...

Draugiškos sporto varžybos (2017-08-30)

Šių metų gegužės 23 d. į svečius pas žiburiečius atvyko Visagino socialinių paslaugų centro gyventojai. Mokyklos sporto aikštelėje buvo organizuotos smiginio ir stalo teniso varžybos. Mokiniai mielai bendravo su negalią turinčiais žmonėmis, aktyviai dalyvavo sportinėse rungtyse. Laikas prabėgo nepastebimai.

 Plačiau...

Legendų takais (2017-08-30)

,,Žiburio" pagrindinės mokyklos mokiniai mokslo metų pabaigą įprasmino puikia išvyka į Palangą, Juodkrantę ir Nidą. Ši išvyka - tai tarptautinio Erasmus+ projekto „European Rainbow. The Guide to teach European Citizenship“ viena iš veiklų, kurios metu mokiniai susipažino su Lietuvos pajūrio regiono legendomis ir mitais.

 Plačiau...

KONFERENCIJA ,,EMOCINIO INTELEKTO UGDYMAS“ (2017-08-30)

Birželio 7 d. ,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje vyko Panevėžio ir Utenos apskričių besimokančių tinklų mokyklų konferencija ,,Emocinio intelekto ugdymas“, kurioje dalyvavo Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos, Zarasų rajono Salako pagrindinės mokyklos, Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos, Utenos vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos, Utenos vaikų lopšelio-darželio „Gandrelis“ pedagogų komandos.

 Plačiau...

KVIEČIAME!  (2017-08-30)

 Plačiau...

PRADINUKŲ NAUJIENOS (2017-05-11)

Balandžio 6-ąją - Saugaus eismo dieną, Visagino ,,Žiburio" pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokinių piešinių parodoje-diskusijoje ,,Mes už saugų eismą", lankėsi Visagino policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Onutė Pernavienė ir tyrėja Oksana Rožkova.

 Plačiau...

Maisto bankas (2017-05-11)

Šių metų balandžio 7-8 dienomis Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 8-10 klasių mokiniai dalyvavo velykinėje „Maisto banko“ akcijoje, kurią organizavo Visagino neįgaliųjų draugija. Surengti Velykų šventę namuose yra nemenkas iššūkis mažas pajamas gaunančioms, vaikus auginančioms šeimoms, todėl mokiniai džiaugiasi galėdami prisidėti prie šios akcijos ir padėti kovoje su skurdu. Akcijos metu mokiniai demonstravo darbštumą, mandagų elgesį, pagarbą suaugusiesiems.

 Plačiau...

Jaunųjų policijos rėmėjų veiklos pristatymas (2017-05-11)

Šių metų gegužės 2 d. Visagino „Žiburio“ pagrindinėje mokykloje jaunieji policijos rėmėjai Utenos apskrities VPK Visagino policijos komisariato bendruomenės pareigūnėms Onutei Pernavienei ir Oksanai Rožkovai pristatė 2016–2017 m. m. veiklą. Mokiniai išsamiai papasakojo apie vykdytas veiklas, jų pasiekimus ir trūkumus, aptarė gegužės mėnesio veiklos planą. 

 Plačiau...

Dalyvaujame Erasmus+ projekte „European Rainbow. The Guide to teach European Citizenship“ (2017-05-11)

Nuo 2016m. rugsėjo Visagino ,,Žiburio" pagrindinė mokykla dalyvauja tarptautiniame  Erasmus+ projekte „European Rainbow. The Guide to teach European Citizenship“   ir vykdo projekte numatytas veiklas. Šių metų kovo 18-24 dienomis Italijoje, Sulmonos mieste, vyko vienas iš projekto susitikimų. Šis miestas ypatingas, nes jame gimė Ovidijus - vienas garsiausių romėnų poetų. 

 Plačiau...

Konkursas „Teisė žinoti“ (2017-05-10)

Balandžio 4 d. Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 8-10 klasių mokinių komanda dalyvavo teisinių žinių konkurse „Teisė žinoti“. Visagino mokyklų mokiniai varžėsi „Atgimimo“ gimnazijoje. Konkursu siekiama ugdyti mokinių teisinį sąmoningumą, supratimą apie teisinę sistemą, skatinti jaunimo pilietiškumą, atsakomybės jausmą, ugdyti mokinių kūrybinius gebėjimus, mokyti jaunus žmones tinkamai reaguoti į neigiamus reiškinius savo aplinkoje. 

 Plačiau...

Veiksmo savaitė „Nelauk kol sunkumai užaugs“ (2017-04-04)

Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos bendruomenė aktyviai paminėjo „Savaitę be patyčių“. Šį laikotarpį organizuoti įvairūs renginiai: „Dovanoju gražų žodį bendraklasiui“, praktiniai užsiėmimai „Pikti žodžiai skaudina“ , „Nelauk kol sunkumai užaugs“ , linksmoji karaokė pertraukų metu. Mokykloje atliktas tyrimas netinkamo bendravimo mastui nustatyti. Jo duomenys buvo naudojami ruošiantis renginiams.

 Plačiau...

Mieli tėveliai, darbuotojai ir visi geros valios žmonės, kurie norėtų paremti mūsų mokyklą! (2017-03-28)

Nuoširdžiai dėkojame visiems 2016 metais parėmusiems „Žiburio“ mokyklą dviem procentais gyventojų pajamų mokesčio.

2017 metais ieškome galimybių įkurti mokinių poilsio zoną mokyklos fojė, atnaujinti mokyklos erdves ir kompiuterinę įrangą, organizuoti mokyklą reprezentuojančius renginius.

 Plačiau...

TĖVYNĖS LABUI! (2017-03-26)

Kovo 16 d. ,,Žiburio“ mokykloje vyko Rikiuotės konkursas. Sporto salėje  susikaupusios ir skirtingai pasipuošusios rikiavosi 5-10 klasių komandos. Dalyviai jaudinosi, nes žinojo, kad bus įvertintas jų ne vienos savaitės darbas, ruošiantis šiam renginiui. Įvertinti konkurso dalyvių pastangas atvyko laikinai einanti Utenos apskrities Šaulių rinktinės vado pareigas Asta Tidikienė ir jos pavaduotojas Rimantas Eigelis. Konkurso dalyvius vertino ir atstovai iš Ignalinos atominės elektrinės apsaugos rinktinės.

 Plačiau...

Iš kur mes atėjome? (2017-03-20)

Kovo 10 d. ,,Žiburio“  mokyklos duris pravėrė dar viena šventė.  Gražų penktadienio rytą 5-9 klasių mokiniai rinkosi į muzikos salę, kurioje drauge su mokytoja Z. Miškinyte - Mazūriene ir 10a klasės mokiniais dalyvavo  integruotoje lietuvių kalbos ir  pilietiškumo pagrindų pamokoje, skirtoje  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

 Plačiau...

Lyg bičių spiečius (2017-03-09)

Vasario 28 diena  žiburiečiams prasidėjo nuo Užgavėnių papročių ir tradicijų aptarimo bei blynų ragavimo klasės draugų būryje. Sočiai pavalgę mokiniai kibo į mokslus. Baigiantis pamokoms, jie sulaukė į klases užeinančių, smagius pokštus krečiančių bei į šventę kviečiančių Užgavėnių persirengėlių. 

 Plačiau...

DAR VIENAS GRAŽUS LAIMĖJIMAS (2017-03-09)

Vasario 11 d. Utenoje buvo organizuotas Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso regioninis etapas. Į jį vyko Visagino miesto meninio skaitymo konkurso pirmųjų vietų laimėtojai. Labai smagu, kad pasibaigus renginiui namo grįžome ne tuščiomis. 9A klasės mokinė Rugilė Trubilaitė parvežė mokyklai trečiosios vietos laimėtojos diplomą. Nuoširdžiausiai sveikiname Rugilę su labai gražiu laimėjimu!

 Plačiau...

Šimtadienio minčių lietus (2017-03-09)

Vasario 24 d. mokykloje nugriaudėjo dešimtokų Šimtadienis, kurį ruošėme mes- devintokai.  Jau nuo ryto mokykla tiesiog ūžė. Per pertraukas dešimtokai turėjo ir mokyklą apibėgti, ir sušokti linksmą šokį mokyklos fojė. Na, o po pamokų jie buvo kviečiami į mokyklos salę nusifilmuoti laidoje ,,Visų galų meistrai“. Čia jie turėjo pademonstruoti savo sugebėjimus. Visi buvo nustebinti devintokų kūrybiškumu: rankų darbo kalendoriumi, pagamintu Šimtadienio pyragu, pagal ypatingą receptą XV laidai iškeptais meduoliais. Taip pat sulaukėme aplodismentų už šaunią programą, kuri dešimtokams tikrai patiko. Pagyrė mus ir mokytojai, kurie buvo sužavėti mūsų klasės ir auklėtojos bendradarbiavimu. Taigi iš šio įspūdžių ir minčių debesies galima tvirtai sakyti, kad šių metų Šimtadienis tikrai pasisekė. (Gabrielė Pimpytė, 9a kl.)

 Plačiau...

SVEIKINAME (2017-03-09)

Kovo 7 d. ,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje buvo organizuotas Visagino savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų lietuvių mokomąja kalba 5–8 klasių mokinių lietuvių kalbos raštingumo konkursas „Diktantas 2017“, kuriame dalyvavo ,,Verdenės“ gimnazijos ir ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokiniai. Dėkojame visiems dalyviams ir sveikiname nugalėtojus. 

 Plačiau...

Sunkus tatai darbas Tėvynė (2017-03-05)

Vasario 15 d. rytą ,,Žiburio“ mokyklos mokiniai ir mokytojai rinkosi ne į klases. Paminėti Vasario 16-osios žiburiečiai skubėjo į mokyklos Muzikos salę. 8a ir 9a klasių mokiniai priminė visiems susirinkusiesiems pirmąjį valdovą Mindaugą, pirmąją lietuvišką knygą ir kitus svarbius Lietuvos valstybės formavimosi etapus. Just. Marcinkevičiaus poezijos posmais jaunieji skaitovai skatino susimąstyti apie gimtosios žemės šventumą, motinos į lūpas įdėto žodžio skambesį, didžiulę pareigos savo Tėvynei naštą, kurią turime nešti kiekvienas. Mąslią nuotaiką kūrė ir Just. Marcinkevičiaus žodžius papildančios Aistės Smilgevičiūtės ir grupės ,,Skylė“ atliekamos dainos, kurioms pritarė ir 9a klasės merginos.

 Plačiau...

Metų knygos rinkimai 2016 (2017-02-09)

Sausio 25 d. Visagino viešojoje bibliotekoje įvyko  literatūros paroda „Knyga – geriausias mano draugas“, skirta  Metų knygos rinkimams 2016. Parodoje mokiniai pristatė populiariausiomis vaikų metų knygomis pretenduojančias tapti knygas.

 Plačiau...

Sveikiname nugalėtojus! (2017-02-09)

Pirmieji 2017 metų mėnesiai - tikras jėgų išbandymas šauniausiems ,,Žiburio“ mokiniams. Mieste jau organizuotos chemijos, biologijos, lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados bei Meninio skaitymo konkursas. Žiburiečiams puikiai sekėsi pademonstruoti savo žinias bei gebėjimus. Dėkojame visiems mokiniams ir mokytojams, atstovavusiems mokyklai. 

 Plačiau...

ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA (2017-02-03)

Ankstyvą  Sausio 13-osios rytą žvakių liepsnelės suplazdėjo ir ,,Žiburio“ mokyklos languose. Įžiebdami žvakutes, kurios simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę, žiburiečiai prisijungė prie pilietinės iniciatyvos ,,Atmintis gyva, nes liudija“. Ši pilietinė iniciatyva žvakių liepsnelėmis suplazdėjo po Lietuvą jau dešimtą kartą. Penktadienio dieną kartu su klasių vadovais mokiniai pradėjo pagerbdami 1991 metų Sausio 13-osios aukų atminimą, mąstydami ir diskutuodami LAISVĖS, NEPRIKLAUSOMYBĖS, VIENYBĖS temomis. Tą dieną žiburiečių atlapuose žydėjo neužmirštuolės.

 Plačiau...

MENINIO ŽODŽIO ŠVENTĖ (2017-02-03)

Sausio 19 dieną į mokyklos muzikos salę susirinko nemažas būrelis meninio žodžio mylėtojų. Iš jaudulio spurdėjo ir Meninio skaitymo konkurso  senbuvių, ir pirmą kartą nusprendusių išbandyti savo jėgas dalyvių širdelės. Tačiau netrukus jaudulys praėjo, nes visi pajuto net ore tvyrantį nuoširdumą, ir tai padėjo skaitovams perteikti pasirinkto kūrinio nuotaiką. Tačiau, kaip ir kiekviename konkurse, komisijos nariai turėjo išrinkti tuos, kuriems pavyko geriausiai. Už puikią popietės nuotaiką dėkojame visiems dalyviams ir sveikiname nugalėtojus.

 Plačiau...

ŠV. KALĖDOMS ARTĖJANT (2017-01-16)

Artėjant šv. Kalėdoms, gruodžio 22 d. 10a ir 9a klasių mokiniai pakvietė mokyklos ir miesto bendruomenę į bažnyčią – čia vyko atvira integruota lietuvių kalbos ir tikybos pamoka –Advento popietė ,,Krikščioniškosios ir etinės vertybės B. Brazdžionio kūryboje. Senojo ir Naujojo Testamentų interpretacija literatūroje“.

 Plačiau...

KARJEROS DIENA (2017-01-16)

Ir vėl gruodžio mėnesį jau tradiciškai visi žiburiečiai buvo pakviesti į Karjeros dienos renginius. Šį kartą buvo akcentuojama savanorystės svarba. Tema pasirinkta tikslingai – mokiniai iš ankstesnių susitikimų su lektoriais jau girdėjo, kaip aktualu rasti patinkančią ir tinkančią profesiją.

 Plačiau...

Gerumo akcija ,,Padėk man” (2017-01-02)

Ne veltui sakoma, kad Kalėdų laikotarpis – gerumo laikotarpis, kada užvaldo švelnūs jausmai ir noras padėti. Padėti visiems. Štai  ir šiais metais Visagino ,,Žiburio” pagrindinės mokyklos bendruomenė dalyvavo jau tradicija tapusioje gerumo akcijoje ,,Padėk man”. Mokiniai ir mokyklos darbuotojai mielai palaikė socialinės organizacijos ,,Padėk man“ siekį  padėti beglobiams gyvūnams.  Jie atnešė žaislų, pavadėlių, surinko daug kilogramų maisto, kad prieglaudoje gyvenantys gyvūnai būtų sotūs, turėtų visas jų priežiūrai reikalingas priemones.  Mokiniai  parengė  stendą su prieglaudoje gyvenančių gyvūnų nuotraukomis.  

 Plačiau...

Korupcijos prevencijos dienos paminėjimas (2017-01-02)

Korupcija – neteisėta veikla, nesąžiningas veiksmas siekiant naudos sau, pareigūnų papirkinėjimas. Ši sąvoka žinoma daugeliui. Kasmet gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į neteisėtą veiklą ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. 

 Plačiau...

Paskaita „Berniukai iš Marso, mergaitės iš Veneros“. (2017-01-02)

Šių metų gruodžio 15 d. Visagino „Žiburio“ pagrindinėje mokykloje 7-8 klasių mokiniams organizuota lytiškumo ugdymo paskaita „Berniukai iš Marso, mergaitės iš Veneros“. Paskaitą vedė lektorius psichologas Vaidas Arvasevičius. Lektorius sudomino mokinius, kurie aktyviai dalyvavo diskusijoje. Paaugliai gavo vertingos informacijos apie  lyčių skirtumus, asmenybės  bruožus, elgesio tikslus, konfliktų sprendimų būdus.

 Plačiau...

Popietė su knyga „Žiemos pasaka“ (2017-01-02)

Siekiant skaitymo įgūdžių lavinimo, Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos pradinukams visą gruodžio mėnesį organizuotos  popietės su knyga „Žiemos pasaka“. Jaukias popietes su knyga organizavo mokyklos socialinė pedagogė L. Cicėnienė į pagalbą pasitelkdama vyresniuosius 8a, 9a, 10a klasių mokinius. 

 Plačiau...

Mokyklos gimtadienio šventė (2016-12-16)

Džiaugdamiesi pirmuoju solidžiu jubiliejumi gruodžio 2 d. mokiniai organizavo savo mokyklos gimtadienio šventę ,,Sveikinimas mokyklai“.

Pasveikinti mokyklą nutarta netradiciškai – pradinių klasių mokiniai piešė sveikinimus ir, suklijavę juos į vieną bendrą piešinį, dovanojo mokyklai patį ilgiausią sveikinimą, 5-10 klasių mokiniai kepė gimtadienio tortus ir juos dekoravo taip, kad išryškėtų mokyklos jubiliejaus tema. Vėliau 5-10 klasių mokiniai dalyvavo protmūšyje ,,Žiburio istorija“, kur galėjo pasitikrinti savo žinias apie mokyklą.

 Plačiau...

Dvidešimt ,,Žiburio“ metų (2016-12-16)

,,Dvidešimt metų praskriejo žaliais nenuoramų pavasarių vėjais, suposi margaspalviais rudeninių lapų akordais. Dvidešimt metų nuskardeno tokiu pažįstamu skambučio aidu, nuklegėjo nerūpestingu vaikystės juoko sūkuriu“, - šie žodžiai skambėjo gruodžio 1-ąją kultūros centro ,,Draugystė“ salėje. Čia susirinko tie, kuriuos į klases sukviečia Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos skambutis, tie, kurie laukia žiburiečių, grįžtančių į namus, ir tie, kurie su nostalgija prisimena metus, prabėgusius šioje mokykloje. Visus tą popietę jauniausios miesto mokyklos bendruomenė sukvietė į dvidešimtojo jubiliejaus šventę. 

 Plačiau...

Pasaulis be smurto (2016-11-22)

2016 lapkričio 16 d. Visagino vaikų kūrybos namai kartu su Visagino savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyriumi organizavo renginį, skirtą pasaulinėms jaunimo,  smurto prieš vaikus prevencijos ir tolerancijos dienoms paminėti. Mūsų mokyklos mokinių komanda ,,Geltonoji paukštė“ taip pat ruošėsi šiam renginiui. Mokiniai piešė prevencinį plakatą, kūrė filmuką ir parengė trumpą pasirodymą.  Rezultatai buvo puikūs – mūsų komanda užėmė pirmąją vietą.  

 Plačiau...

Tamsa – tai tik šviesos tąsa (2016-11-13)

Spalio 27 d.  13 val. ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos bendruomenė susirinko miesto Šv. apaštalo Pauliaus bažnyčioje susikaupti prieš Vėlinių laikotarpį, paminėti Anapilin išėjusiųjų artimųjų ir ,,Žiburio“ mokinių bei darbuotojų.

 Plačiau...

Būkime saugūs kelyje (2016-11-07)

2016 m. spalio 17-21 dienomis Visagino ,,Žiburio” pagrindinėje mokykloje pradinių klasių mokiniams vyko saugaus eismo renginiai. Kaip ir kiekvieną rudenį mokyklos jaunieji policijos rėmėjai maloniai sutiko priminti mažiesiems saugaus eismo taisykles. Visą savaitę vyko viktorinos, žaidimai, mokiniai nagrinėjo įvairią mokomąją medžiagą, daug diskutavo šia aktualia tema. 

 Plačiau...

Akcija „Maisto bankas“ (2016-11-07)

Jau ne pirmus metus Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo akcijoje „Maisto bankas“. Jaunieji savanoriai pirkėjus pasitiko dalydami skrajutes ir kviesdami nepasiturintiems žmonėms paaukoti maisto ir kitų prekių.

 Plačiau...

Košės diena mokykloje (2016-10-20)

Šiais metai visose  Lietuvos mokyklose  trečią kartą minima pasaulinė košės diena. Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai noriai dalyvavo  šioje akcijoje. Jie, kartu su 60 000 pradinukų Lietuvoje, rytą pasitiko  valgydami košę. 

 Plačiau...

AHHAA (2016-10-20)

Taigi praėjusį penktadienį, spalio 14 d., vyko pirmoji  edukacinė mūsų mokyklos mokinių išvyka už Lietuvos ribų. 6-os, 7-os ir 8-os klasės mokiniai susiruošė į 7 val. trukusią kelionę Tartu - vieno gražiausių Estijos miestų - link. 

 Plačiau...

Sveikiname anglų kalbos vyresniąją mokytoją Žaną Solomacho. (2016-10-18)

Tarptautinės mokytojo dienos proga apdovanota už ilgalaikę patirtį rengiant ir įgyvendinant tarptautinius projektus, bendradarbiavimo ryšių stiprinimą, mokinių motyvavimą užsienio kalbomis, dalyvaujant projektų veiklose ir judrumo programose anglų kalbos vyresnioji mokytoja Žana Solomacho.

 Plačiau...

Mokiniai dalyvavo respublikinėje iniciatyvoje „Tyrėjų naktis“ (2016-10-10)

Rugsėjo 30 d. Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo respublikinėje iniciatyvoje „Tyrėjų naktis“.

       

 Plačiau...

Rugsėjo 1-oji (2016-08-31)
Gelsvus lapus rudens vėjas neša,
Laukus gaivina rudenio tyla.
Ir vėl tave, atėjusį į klasę
Kasryt pasveikins tavo mokykla...
 
Maloniai kviečiame į Rugsėjo 1-osios šventę, kuri vyks 12.00 val. mokyklos kieme.
 Plačiau...

Visagino ,,Žiburio” pagrindinė mokykla - tarptautinio ,,Erasmus+” projekto ,,G.A.M.E.S ” dalyvė (2016-06-13)

Visagino ,,Žiburio” pagrindinė mokykla nuo šių metų  gegužės 30 d. iki bir?elio 4 d. organizavo dvejus metus vykusio tarptautinio ,,Erasmus+” projekto ,,G.A.M.E.S” baigiamuosius renginius.

            Į minėto projekto veiklas atvyko svečiai iš Lenkijos, Slovakijos, Italijos bei Bulgarijos. Svečius šiltai sutiko visa mokyklos bendruomenė, o  ypač mokiniai, nes jie nekantravo susitikti su  savo naujais draugais i? jau vykusių kelionių po užsienį, tad noriai kvietėsi svečius gyventi šeimose ir per savaitę stengėsi juos supažindinti su mūsų miestu, jaunimo laisvalaikiu.

 Plačiau...

Projektas ,,Įžymių lietuvių kompozitorių kūryba“. (2016-05-30)

Gegužės 12 dieną Visagino ,,Žburio“ pagrindinėje mokykloje vyko integruota muzikos ir dailės pamoka su Česlovo Sasnausko menų mokyklos mokiniais ir mokytojais. Pamokos iniciatorės – Nina Bacienė, Gintarė Skačkauskienė ir Loreta Čižienė.

 Plačiau...

Akcija „Gyvenkime draugiškai“ (2016-05-30)

Šiandien, gegužės 25 dieną, Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos bendruomenė dalyvavo akcijoje „Gyvenkime draugiškai“. Demonstruodami vieningumą visi  - mokiniai ir mokytojai - susikibo rankomis ir apjuosė mokyklą gyvu žiedu. Kasmet apkabinti mokyklą  tampa gražia žiburiečių tradicija.

 Plačiau...

Socialinė akcija „Sugrįžk, mes tavęs laukiam“ (2016-05-30)

Gegužės 25 dieną Visagino „Žiburio“ pagrindinėje mokykloje paminėta Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena.

 Kasmet didėjantis dingusių vaikų skaičius verčia susimąstyti: jis sudaro ne kadaise buvusius 41-47, o  net 61 proc. visų dingusių asmenų. 

 Plačiau...

Informacija (2016-04-22)

2016 metų gegužės 2-5 dienomis vyks Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos veiklos kokybės išorės vertinimas.

 Plačiau...

Prevencinė paskaita „Būk atsakingas, rūpinkis savo ir kitų gerove“ (2016-04-22)

Paauglio fizinė branda ir psichiniai ypatumai lemia ankstesnį seksualinių santykių problemos atsiradimą. Tam turi įtakos ir visuomenėje egzistuojančios elgesio, moralės  normos,  auklėjimas, atitinkamoje kultūroje įsigalėję lyčių socialinio elgesio stereotipai. Ankstyvi seksualiniai santykiai yra glaudžiai susiję su sveikatos problemomis.

 Plačiau...

Stengiantis įveikti socialinę atskirtį (2016-04-22)

Nors šiais laikais neįgalieji turi nemažai galimybių keliauti, ugdyti kompiuterinio raštingumo įgūdžius ar užsiimti kita mėgstama veikla,  tačiau dėl ribotų judėjimo ir sveikatos galimybių socialinė atskirtis vis tiek išlieka. Neįgalūs žmonės jaučia didžiulį poreikį bendrauti, sužinoti ar išmokti ką nors nauja ir prisitaikyti visuomenėje. Todėl  Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokiniai tiesia draugystės ranką  ir nuvažiuoja aplankyti Visagino socialinės globos gyventojų pradžiugindami juos koncertais, įvairiais sportiniais renginiais, o kartais pasikviečia  juos į mokykloje organizuojamus renginius.

 

 Plačiau...

Mieli tėveliai, darbuotojai ir visi geros valios žmonės, kurie norėtų paremti mūsų mokyklą! (2016-04-15)

Nuoširdžiai dėkojame visiems, 2015 metais parėmusiems  „Žiburio“ mokyklą dviem procentais gyventojų pajamų mokesčio.

2016 metais vėl ieškome galimybių atnaujinti mokyklos interjerą, kompiuterinę įrangą, siekiame tobulinti mokinių skatinimo sistemą, organizuoti mokyklą reprezentuojančius renginius.

Maloniai prašome šiais metais jau sumokėtą savo pajamų mokesčio dalį paskirti „Žiburio“ pagrindinei mokyklai. Taip padėsite mums įgyvendinti daugiau naujų idėjų, sudaryti vaikams palankesnes sąlygas mokytis ir tobulėti.

 Plačiau...

DIKTANTAS - 2016 (2016-04-15)

Balandžio 12 d. Visagino ,,Žiburio“ pagrindinėje  mokykloje vyko Visagino savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų lietuvių mokomąja kalba 5-8 klasių mokinių lietuvių kalbos raštingumo konkursas ,,Diktantas - 2016“.

 Plačiau...

SLOVAKIJOJE (2016-04-12)

Kovo 14-18 dienomis Visagino ,,Žiburio” pagrindinės mokyklos delegacija – 18 mokinių ir du mokytojai – buvo pakviesta į dar vieną tarptautinio projekto G.A.M.E.S dalyvių susitikimą, kuris šį kartą vyko Slovakijoje, Spišska Nova Vese mieste. Projekto dalyviams buvo pasiūlyta labai įvairi veikla, taigi sudarytos sąlygos susipažinti su šalies kultūra, tradicijomis, patirti, kaip ir kuo gyvena jų bendraamžiai užsienyje. Gyvenimas slovakų šeimose ir nuolatinis bendravimas taip pat leido patikrinti bei patobulinti anglų kalbos žinias. 

 Plačiau...

Sveikuolių sveikuoliai (2016-03-30)

2016 m. kovo 17 d. Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje vyko respublikinis ikimokyklinukų ir pradinių klasių mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“ II etapas.
Šiuo konkursu buvo siekiama ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimą saugoti ir stiprinti sveikatą bei skatinti vaikų, mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų bendradarbiavimą dirbant komandoje.

 Plačiau...

Džiaugiamės žiburiečių rezultatais (2016-03-30)

Jau džiaugiamės žiburiečių, dalyvavusių mokyklos, miesto, regiono bei respublikos olimpiadose, rezultatais. laimėtojų sąrašas tikrai solidus

 Plačiau...

Velykinių margučių raštai (2016-03-30)

Kovo 19 dieną „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 1b, 3a, 3b klasių mokiniai  su klasių vadovėmis I. Gaidiene, L. Pranckūniene ir E. Trubiliene lankėsi Niūronių kaime, Anykščių rajone. Kelionės tikslas – supažindinti vaikus su lietuvių liaudies amatais, verslais, šv. Velykų tradicijomis ir papročiais, dalyvaujant edukacinėje programoje „Velykinių margučių raštai“.

 Plačiau...

Renginys pradinių klasių mokiniams „Madų šou“ (2016-03-15)

Kovo 15 d. Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos metodininkės L. Čižienė ir E. Trubilienė organizavo atvirą renginį gamtosaugine tema pradinių klasių mokiniams ,,Madų šou“ panaudojant antrines žaliavas pagal Visagino pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro vykdomą aplinkosauginę priemonę ,,Gamtos dovanos“.

 Plačiau...

Rikiuotės konkursas skirtas Kovo 11 – ajai. (2016-03-14)

2016 m. kovo 9 dieną mokykloje vyko tradiciniu tapęs Rikiuotės konkursas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Šio renginio organizavimu siekta ugdyti mokinių patriotiškumą, bendrumo ir komandos jausmą, pilietinės gynybos nuostatas, supažindinti su galimybėmis rinktis kario profesiją.

 Plačiau...

Kaziuko mugė (2016-03-04)

Pavasarinė nuotaika į Visagino ,,Žiburio" pagrindinę mokyklą atkeliauja su Kaziuko muge-kasmetine mokyklos tradicine švente, kuriai ruošiasi visa mokyklos bendruomenė. Mugės šventiniame atidaryme skambančios dainos, muzika ir šokiai- vilioja visus į šventę.

 Plačiau...

Pasidžiaukime žiemos pasaka (2016-02-21)

Tapo įprasta, kad švenčių proga mokyklos stendai papuošiami karpiniais. Darbų siužetai patys įvairiausi: ir lengvai besisukančios snaigės, ir čiulbantys giesmininkai, ir gerai pažįstami tautosakos kūrinių personažai. Ši ypatingos atidos, kruopštumo reikalaujanti meno rūšis – mokytojos Editos Trubilienės pomėgis.

 Plačiau...

Nacionalinis diktantas (2016-02-18)

Kviečiame visus „Žiburio“ pagrindinės mokyklos bendruomenės narius vasario 27 d. 11.00 val. rašyti Nacionalinį diktantą Visagino savivaldybės didžiojoje salėje.

 Plačiau...

DIDŽIUOJAMĖS NAUJOMIS PERGALĖMIS (2016-02-17)

Metų pradžia leido išbandyti savo jėgas žiburiečiams - lietuvių kalbos žinovams. Lietuvių kalbos ir literatūros  olimpiadoje Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams miesto etape sėkmingai pasirodė mūsų mokyklos mokiniai: 9-10 klasių grupėje laimėtos net dvi garbingos vietos: Dominykas  Viliūnas buvo pirmasis, o Joris Matulevičius – trečiasis.

 Plačiau...

SVEIKINAME! (2016-02-16)

Sveikiname Visagino Žiburio pagrindinės mokyklos 6a klasės mokinių komandą laimėjus
I-ąją vietą Visagino savivaldybės informacinių technologijų konkurse - „Antrasis jaunųjų informatikų mūšis“.

 Plačiau...

KAI KVEPIA MEDUOLIAIS IR GERUMU (2016-01-20)

Įpusėjus gruodžiui, kai daugelis žvilgčiodami į kalendorių  pradėjo nujausti artėjančias atostogas, o širdimi – ir  pačias prasmingiausias metų šventes, ,,Žiburio” pagrindinės mokyklos bendruomenė tradiciškai prisiminė tuos, kuriems trūksta atjautos ir meilės.

 Plačiau...

SUSIMĄSTYTI VERTA KUO ANKSČIAU (2016-01-20)

Paskutiniąją 2015-ųjų metų mokslo dieną, gruodžio 23-iąją,  mokykla žiburiečius pakvietė  Karjeros dienai.

 Plačiau...

Tarptautinei Muzikos dienai paminėti  (2015-11-19)

Spalio 7 dieną 12.30 val. Visagino Česlovo Sasnausko menų mokykloje Tarptautinės muzikos dienos proga vyko edukacinis meninis renginys Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniams.

 Plačiau...

Piešiant ... nuotaikas (2015-11-19)

Spalio 15 dieną pradinių klasių mokiniai susitiko su rašytoja, iliustratore Ula Šimulynaite. Kūrybinių dirbtuvių metu vaikai susipažino su elektroninės knygos skaitymu: juos džiugino, kad gali matyti, kaip juda pasakų personažai, klausytis įvairiausių skleidžiamų garsų.

 Plačiau...

IŠVYKA Į KAUNĄ – ABEJINGŲ NELIKO (2015-11-19)

Spalio 23 d. dešimtokai, devintokai ir aštuntokai vyko į Kauną – mokykla žiburiečiams pasiūlė dar vieną išvyką, kurios tikslas – veiklinti mokinius karjerai. Dienotvarkė buvo intensyvi. Iš pradžių mokiniai susipažino su Kauno IX forto istorija.

 Plačiau...

Dovanokime vaikų ir jaunimo knygas šalies bibliotekoms! (2015-11-19)

Jau penktą kartą Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“, šiais metais kviečianti padovanoti naujų vaikų ir jaunimo knygų šalies bibliotekų skaitytojams, keliauja po Lietuvą.

 Plačiau...

Konstitucijos egzamino nugalėtojų apdovanojimas LR Prezidentūroje (2015-10-29)

Esu be galo laimingas tapęs 2015 m. Konstitucijos egzamino II - osios vietos laimėtoju 5-7 klasių amžiaus grupėje. Mano kelio į sėkmę tiesėjais tapo mano mylimi mama ir tėtis bei gerbiama istorijos mokytoja Irina Steponėnienė. Jiems tariu nuoširdų AČIŪ. Šio egzamino svarbą man padėjo suvokti ir dalyvavimas Lietuvos jaunųjų šaulių organizacijos veikloje – būtent čia supratau, kad kiekvienas pilietis turi ir pareigas, kurios yra įtvirtintos LR Konstitucijoje.

 Plačiau...

KOŠĖS DIENA (2015-10-22)

Spalio 9 d. Visagino ,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje organizuota akcija ,,Košės diena“. Pradinių klasių mokiniai iš pat ryto buvo puikiai nusiteikę, nes žinojo, kad jų laukia daug staigmenų.

 Plačiau...

KUR GALIMA KREIPTIS PAGALBOS, JEI VAIKAS VARTOJA PSICHOAKTYVIĄSIAS MEDŽIAGAS (2015-10-13)

Jei įtariate, kad Jūsų vaikas vartoja psichoaktyviąsias medžiagas (alkoholį, tabaką, narkotikus), patarti gali bendrojo ugdymo įstaigose dirbantys socialiniai pedagogai, psichologai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistai. Priede pateikiamas Visagino įstaigų sąrašas.

 Plačiau...

SAVANORYSTĖ „VEŽA“ Į GRAŽUTĖS REGIONINĮ PARKĄ! (2015-09-23)

„Savanorystė tikrai „veža“! Tai išties puikus jausmas, kad aš, būdama mokine, savanoriaudama Gražutės regioniniame parke galiu prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Net nemaniau, kad mums su klase bus taip smagu tvarkyti Salako pilkapius“, – sako Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokinė Viktorija, pakalbinta profesinio orientavimo renginio „Savanorystė „veža“ metu. Tiems, kurie dar negirdėjo apie savanorystę, belieka priminti, kad tai dalies savo laiko, energijos, žinių ir asmeninės patirties atidavimas dirbant visuomenei naudingą darbą, negaunant už tai jokio piniginio atlygio. Savanoriu gali tapti bet kokio amžiaus asmuo, norintis praplėsti savo akiratį, prisidėti prie geresnės ir socialiai atsakingesnės visuomenės kūrimo, įgyti naujų pažįstamų ir naudingos patirties, nesiekiantis už atliekamus darbus gauti jokios materialinės naudos sau.

 Plačiau...

Maloniai kviečiame į Rugsėjo 1-osios šventę (2015-08-27)

 

Vėl krinta lapai ant tavo delnų...  
Vėl žaižaruoja rudens auksas po tavo kojomis...
Vėl laukia neatverstos knygos, balti popieriaus lapai...
Vėl visko pradžia...

Maloniai kviečiame į Rugsėjo 1-osios šventę, kuri vyks 12.00 val. mokyklos kieme.

 Plačiau...

Stovykla pradinių klasių mokiniams ,,Varliukai - Žiburiukai 8“ (2015-07-01)

Jau tradicija tapo kiekvienais metais pradinių klasių mokiniams atostogas pradėti savo mylimoje mokykloje –vasaros poilsio stovykloje ,,Varliukai – Žiburiukai“. Šį kartą stovyklos vadove dirbo pradinių klasių mokytoja Loreta Čižienė, jai talkino visos pradinių klasių mokytojos bei muzikos ir kūno kultūros mokytojai.

 Plačiau...

GEGUŽĖ – MĖNUO BE SMURTO PRIEŠ VAIKUS (2015-06-12)

Kaip ir kiekvienais metais, mokykloje vyko akcija „Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus“. Ja siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į pasitaikantį smurtą, nukreiptą prieš silpniausią visuomenės grandį – vaikus.

 Plačiau...

Visagino miesto pradinių klasių mokinių dailyraščio konkursas (2015-05-04)

2015 m. balandžio 16 d. Visagino „Verdenės“ gimnazijoje vyko miesto pradinių klasių mokinių dailyraščio konkursas, kurį jau penktą kartą organizuoja Visagino miesto pradinių klasių mokytojų metodinis būrelis. Šiais metais konkursas skirtas Visagino miesto keturiasdešimtmečiui. Konkurse dalyvavo vienuolika atstovų iš „Gerosios vilties“, „Žiburio“ ir „Verdenės“ mokyklų. Mokiniai perrašinėjo tekstą apie Visaginą.

 Plačiau...

Visagino „Žiburio“ pagrindinė mokykla - tarptautinio „Erasmus+“ projekto „G.A.M.E.S“ dalyvė (2015-05-04)

Visagino „Žiburio“ pagrindinė mokykla nuo šių metų rugsėjo 1 d. dalyvauja tarptautiniame daugiašaliame tarpmokykliniame „Erasmus+“ projekte „G.A.M.E.S“.

 Plačiau...

ŽIBURIEČIAI MATAVOSI PROFESIJAS (2015-04-21)

Balandžio 10 d. Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo visuotinėje atvirų durų dienoje ,,Šok į tėvų klumpes“. Tądien, ugdant mokinius karjerai, organizuoti įvairūs renginiai.

 Plačiau...

KAD VISI JAUSTŲSI SAUGŪS (2015-04-21)

Kovo 23 d. - 27 d. žiburiečiai aktyviai dalyvavo Savaitės be patyčių renginiuose.

Į mokyklos fojė kiekvieną dieną mokinius būrė skambanti muzika - muzikinės pertraukos gerai nuteikė darbui, leido artimiau vieniems kitus pažinti. Čia pat akį traukė ir tai progai paruoštas informatyvus stendas.

 Plačiau...

Puikus pasiekimas respublikinėje olimpiadoje (2015-03-31)

Šių metų kovo 13-14 dienomis Druskininkuose vyko respublikinė lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada. Joje dalyvavo miesto turo nugalėtojas 9a klasės mokinys Dominykas Viliūnas.

 Plačiau...

Vasario 16-osios šventė (2015-03-04)

Pačius šilčiausius žodžius ir pačias gražiausias dainas žiburiečiai skyrė Lietuvai minėdami Vasario 16 – ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

9a klasės mokiniai parengtoje meninėje kompozicijoje atskleidė ypatingą žmogaus santykį su savo Tėvyne. Ji yra nepakeičiama, tad ją ,,palikti gali paukštis, žuvis ar miręs medis”, bet ne žmogus.

 Plačiau...

Saugumo pamokėlės Visagino vaikų lopšelio - darželio „Ąžuoliukas“ auklėtiniams (2015-03-04)

Šių metų vasario 3 dieną Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos Jaunieji policijos rėmėjai organizavo saugumo pamokėles Visagino vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vaikams.

 Plačiau...

Žiburiečiai - dalykinių olimpiadų nugalėtojai (2015-02-04)

Sausio mėnuo - išskirtinis. Būtent šį mėnesį vyksta dauguma dalykinių miesto olimpiadų. Džiugu, jog ir šiais metais mūsų mokyklos mokiniai – vieni iš geriausiųjų.

 Plačiau...

Laisvės gynėjų diena (2015-01-21)

Sausio 13- ąją – Laisvės gynėjų dieną – mokykloje paminėti skaudūs 1991 m. įvykiai. Kaip ir kasmet, dalyvauta akcijoje ,,Atmintis gyva, nes liudija” – mokyklos languose buvo užžiebtos žvakės, simbolizuojančios atmintį tų, kurie už visos tautos laisvę paaukojo savo gyvybę. Mokiniai rinkosi klasėse, skaitė eilėraščius, skirtus Sausio 13- ajai atminti, pagerbė žuvusiuosius tylos minute, žiūrėjo parengtas skaidres ir diskutavo apie Laisvės svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime.

 Plačiau...

Kalėdiniai labdaros renginiai (2015-01-04)

Jau ne pirmus metus gruodžio mėnesį mokykloje vyksta įvairios gerumo akcijos, kurių metu visa mokyklos bendruomenė stengiasi padėti tiems, kas patiria sunkumų. Gruodžio 12d. mokyklos bendruomenė dalyvavo tradicinėje akcijoje ,,Maltiečių sriuba“. Šios akcijos metu surinktos lėšos yra skiriamos tam, kad būtų pamaitinti vargingai gyvenantys žmonės. Kaip ir pernai, mūsų mokyklos Mokinių tarybos atstovai kalėdinės miesto eglės įžiebimo šventės metu prekiavo saldumynais, kuriuos kepė mokinių tėveliai bei patys mokiniai. Visi suaukoti pinigėliai, t.y. 132 lt, buvo perduoti Maltos ordino atstovams.

 Plačiau...

Tarptautinis ,,Erasmus+” projektas „G.A.M.E.S“ (2014-12-17)

Visagino „Žiburio“ pagrindinė mokykla nuo šių metų rugsėjo 1d. dalyvauja tarptautiniame daugiašaliame tarpmokykliniame ,,Erasmus+” projekte „G.A.M.E.S“. „G.A.M.E.S“ projekto tikslas – organizuojant įvairią sportinę veiklą ugdyti Europos (o kartu ir mūsų mokyklos) vaikų sveiką gyvenseną. Iš tiesų, projektas apima labai įvairią sportinę veiklą. Tai ir futbolas, krepšinis, dviračių maratonas, šokiai, piešimas ant vandens, šaudymas, dažasvydis, slidinėjimas.

 Plačiau...

Bendradarbiavimas su Visagino neįgaliųjų draugija (2014-12-17)

Jaunieji „Žiburio“ mokyklos policijos rėmėjai bendradarbiauja su miesto visuomeninėmis organizacijomis. Viena iš bendradarbiaujančių organizacijų – Visagino neįgaliųjų draugija. Su ja bendradarbiaujama jau ne pirmus metus.

 Plačiau...

Protmūšis: „AIDS geriau žinoti“ (2014-12-17)

Gruodžio 1-ąją visame pasaulyje minima pasaulinė kovos su AIDS diena. Taip bandoma atkreipti dėmesį į šią pavojingą ir greitai plintančią ligą, kurios išgydyti vis dar nepavyksta. Beje, statistika skelbia, kad ir Lietuvoje kas 4 dieną nustatomas 1 ŽIV infekuotas žmogus. Prognozuojama, kad per ateinančius 50 metų kiekvieną minutę 10 žmonių mirs nuo AIDS, tad būtina kuo greičiau imtis iniciatyvų bei šviesti visuomenę, nes nesant efektyvių vaistų, visuomenės švietimas tampa geriausia prevencijos priemone.

 Plačiau...

Paskatinamoji edukacinė kelionė į Kauną (2014-12-17)

Lapkričio 28d. mokykla pažangiems mokiniams organizavo edukacinę kelionę į Kauną. Mokiniai aplankė Kauno tvirtovės VII fortą bei Botanikos sodą. VII forte vyko edukacija ,,Jaunųjų mokslininkų laboratorija“. Čia kaip tikroje laboratorijoje mokiniai apsirengė baltais chalatais ir tapo jaunaisiais mokslininkais, kurie atliko įvairius bandymus ir netgi ieškojo lobio. Lobį atrasti padėjo tiksliai atliekami cheminiai bandymai.

 Plačiau...

FORUMO TEATRO MOKYMAI (2014-11-30)

Šių metų spalio 8 dieną viešoji įstaiga „Menų ir mokymo namai“ organizavo Forumo teatro mokymus. Užsiėmimų metu Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos dešimtokai turėjo galimybę išbandyti įvairius engiamųjų teatro metodus (žymaus brazilų socialinio veikėjo Augusto Boalio engiamųjų teatro metodika - tai pratimų, žaidimų ir technikų sistema, kuri padeda tobulinti tai, ką jau turime savyje).

 Plačiau...

AKCIJA „MAISTO BANKAS“ (2014-11-30)

Kaip ir kasmet, taip ir šiais metais Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo akcijoje „Maisto bankas“, kuri vyko spalio 17-18 dienomis. Akciją organizavo Visagino miesto neįgaliųjų draugija ir Visagino socialinių paslaugų centras. Mokyklos 8-10 klasių mokiniai noriai ir aktyviai dalyvavo šioje Labdaros ir paramos fondo rengiamoje maisto produktų rinkimo rudeninėje akcijoje.

 Plačiau...

Teisinių žinių konkursas ,,Aš žinau“ (2014-11-30)

Šių metų lapkričio 11d. Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos aštuntokai dalyvavo teisinių žinių konkurse „Aš žinau“, kurį organizavo Utenos apskrities VPK Visagino policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyris.

 Plačiau...

TOLERANCIJOS DIENOS PAMINĖJIMAS (2014-11-30)

Šių metų lapkričio 14 dieną mokykloje buvo paminėta tarptautinė Tolerancijos diena. Jaunieji policijos rėmėjai ir mokinių tarybos atstovai „užaugino“ gražų Tolerancijos medį, ant kurio kiekvieno lapo galima perskaityti 5-10 klasių mokinių mintis apie tai, kaip jie supranta žodį tolerancija.

 Plačiau...

GELTONOJO KASPINO DIENA (2014-11-30)

Šių metų lapkričio 19 dieną Visagino „Žiburio“ pagrindinėje mokykloje buvo paminėta Geltonojo kaspino diena. Jaunieji policijos rėmėjai leido laiką su pradinių klasių mokiniais, žaidė įvairius žaidimus, mokė juos bendrauti neagresyviai, pasakojo apie smurtą ir jo pasekmes.

 Plačiau...

Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas (2014-11-30)

Visagino ,,Žiburio“ pagrindinė mokykla turi gražią tradiciją paminėti Lietuvos kariuomenės dieną. Tad lapkričio 20 d. mokykloje šia proga vyko rikiuotės konkursas. Konkurse dalyvavo 5-10 klasių mokinių komandos. Kiekvieną komandą pasirodymui rengė būrio vadas. Jais buvo jaunieji mokyklos šauliai, tokios patirties įgiję Šaulių sąjungos organizuojamuose mokymuose.

 Plačiau...

Vėlinių išvakarėse prisimename išėjusius bendruomenės narius (2014-11-07)

Graži ,,Žiburio” mokyklos tradicija – prisiminti išėjusius bendruomenės narius – kaip ir kasmet vyko Visagino Šv. apaštalo Pauliaus bažnyčioje. Į renginį ir Šv.Mišias susirinko ,,Žiburio” mokyklos 5-10 kl. mokiniai, mokytojai bei kiti bendruomenės nariai. Rengnys paradėtas lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Skirmantės Ramelienės parengta menine kompozicija: deklamuojami pomai, atliekamos dainos bei dainuojamoji poezija kviečia susimąstyti apie trapią žmogaus būtį šioje žemėje, kviečia prisiminti tuos, kurių nėra, bet jų palikti pėdsakai dažnai mums nušviečia gyvenimo kelią, padeda suprasti savo tikslus ir siekius. 

 Plačiau...

,,Žiburio” mokykla džiaugiasi Solidarumo bėgimu (2014-10-29)

Spalio 16d. pradinių klasių mokytojos metodininkės Loretos Čižienės iniciatyva organizuotas Solidarumo bėgimas. Šis bėgimas – tai visuomeninės organizacijos ,,Gelbėkit vaikus” labdaros akcija, kurios tikslas - subūrus vaikus bendrai sportinei veiklai, skatinti solidarumą tarp skirtingų kultūrų, socialinės aplinkos ir įvairaus amžiaus mokinių bei surinkti paramą būtinoms mokymosi priemonėms Lietuvos vaikų dienos centrams bei Zambijoje, Mikutos kaime, gyvenantiems vaikams, kurie šiuo metu net neturi mokyklos.

 Plačiau...

Ugdymo karjerai pamoka (2014-10-23)

Spalio 16 d. 9-10 klasių mokiniams vyko ugdymo karjerai pamoka, kurią vedė Genero Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos studentas – buvęs ,,Žiburio“ mokyklos mokinys - Artūras Macickas.

 Plačiau...

Tarptautinė mokytojų dienos šventė (2014-10-14)

Spalio 3-iąją, Tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse, mokyklos Mokinių tarybos, kuruojamos logopedės Vilmantės Kruopytės, iniciatyva buvo suorganizuota graži Mokytojo dienos šventė.

 Plačiau...

Vaikų gynimo dienos šventė Puškų užkardoje (2014-06-05)

Gegužės 30 d. mokyklos Mokinių taryba už metų darbą paskatinta puikia išvyka į Ignalinos rinktinės Puškų užkardą, kur vyko pasieniečių organizuotas renginys, skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti. Renginio metu mokiniai stebėjo Visagino Č. Sasnausko bei akrobatikos sporto mokyklos auklėtinių pasirodymus, dalyvavo Visagino vaikų kūrybos namų organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse. 

 Plačiau...

Šeimos šventė mokykloje (2014-05-19)

Gegužės 15 – ąją Lietuvoje minima Tarptautinė šeimos diena, kurią, atsižvelgdama į ypatingai svarbų šeimos vaidmenį visuomenės gyvenime, 1994 metais pasiūlė minėti Jungtinių Tautų organizacija. Mūsų mokykloje Šeimos diena paminima gražia tradicine Šeimos švente, į kurią mielai  kaskart susirenka „Žiburio“ bendruomenė.

 Plačiau...

Europos diena (2014-05-13)

Gegužės 9 d.  švenčiama Europos diena. Būtent 1950 m. gegužės 9 d.   iškelta vieningos Europos idėja. Ta idėja per daugelį metų tapo realybe – susikūrusi Europos Sąjunga dabar vienija 28 valstybes. Džiugu, jog tarp šių 28 valstybių yra ir Lietuva, į šią Bendriją įstojusi 2004 m. gegužės 1 d.

 Plačiau...

Išvyka į Paliesiaus dvarą (2014-05-07)

Balandžio paskutinę savaitę ,,Žiburio“ mokyklos mokiniai buvo pakviesti į  edukacinę kelionę Paliesiaus dvare.

Naujam gyvenimui prikeliamose dvaro erdvėse  mokiniai klausėsi  maestro Gedimino Dalinkevičiaus bei Simono Bušmos atliekamų italų kompozitoriaus N. Paganinio kūrinių. Tokioje kamerinėje aplinkoje koncertas paliko neišdildomą įspūdį!

 Plačiau...

Veiksmo savaitė be patyčių 2014 (2014-04-02)

Kovo 24-28 dienomis mokykloje vyko ,,Veiksmo savaitės be patyčių“ renginiai. Savaitė pradėta išties visus sudominusiu renginiu - ,,Ištieskime ranką draugystei“. Tai  pirmasis mokyklos istorijoje organizuotas rankos lenkimo turnyras. Šios varžybos – simboliškos. Juk rankos padavimas kitam reiškia pasitikėjimą, draugiškumą. Svarbiausia - ne laimėti, o praleisti laiką kartu, gerbti priešininką. Džiugu, jog  dalyvių ir sirgalių buvo tikrai daug, varžėsi netgi merginos, o rungdamiesi visi mokiniai sugebėjo ne tik sąžiningai laimėti, bet pralaimėjus ir neįsižeisti.

 Plačiau...

Sveikuolių sveikuoliai (2014-03-25)

Kovo 18 dieną Rokiškyje vyko Respublikinio konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ II etapas. Mūsų mokyklai atstovavo pradinių klasių komanda – Veronika Austin, Augustas Gudas, Jogintas Čižys, Meda Pernavaitė ir Gustas Semionovas. Mokinius konkursui parengė pradinių klasių mokytoja Loreta Čižienė. Kartu su komanda į konkursą vyko Rokiškio rajono savivaldybės sveikatos biuro specialistė Regina Koroliova.

 Plačiau...

Kovo 11- osios šventė (2014-03-17)

Mokykloje paminėta Kovo 11- osios – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Tądien vyko iškilmingas minėjimas, kurio metu skambėjo posmai apie Lietuvą, o istorijos mokytoja Irina Steponėnienė savo pranešime ir demonstruojamose skaidrėse priminė apie tas lemtingas 1990 metų kovo 11 dienos valandas, kai Aukščiausios tarybos deputatai nepabijojo išreikšti tautos valios balsuodami už Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą. 

 Plačiau...

Kaziuko mugė (2014-03-17)

Kovo 6 d. mokykloje šurmuliavo Kaziuko mugė – tradicinis ir išskirtinis mūsų mokyklos renginys. Šventė pradėta nuotaikingais  K. Donelaičio poemos ,,Metai“  žodžiais, kviečiančiais džiaugtis artėjančiu pavasariu. Išties, liaudyje Kazimierinės tapatintos su kovarnių ir varnėnų parskridimu. Manyta, jog nuo šios dienos dera pradėti galvoti apie pavasario darbymetį,  todėl prieš didžiuosius darbus pravartu iš namų išsiruošti, pasižmonėti.

 Plačiau...

Žiburiečių meninis žodis skambėjo respublikoje (2014-03-10)

Džiugu, jog šiomis savaitėmis du mūsų mokyklos mokiniai – 9b klasės mokinys Lukas Ragauskas bei 7a klasės mokinys Rokas Balčiūnas - dalyvavo respublikiniame ir regioniniame renginiuose. Vasario 22 d. Vilniuje vykusioje 15-oje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje Lukas Ragauskas dalyvavo K. Donelaičio ,,Metų“ skaitymuose. Simboliškai renginį pradėjo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, o klasiko poema buvo perskaityta nuo pradžios iki galo.

 Plačiau...

Užgavėnių šventė (2014-03-10)

Kovo 4 d. devintokai mokyklos bendruomenę pakvietė  į nuotaikingą  Užgavėnių šventę. Po keturių pamokų visi rinkosi  mokyklos kieme, kur vyko teatralizuotas liaudiškas vaidinimas bei tradicinė Lašininio ir Kanapinio kova. Šventėje skambėjo liaudiškos Užgavėnių dainos, buvo šokami rateliai, mokiniai noriai dalyvavo įvairiose rungtyse, o deginant Morę staiga nušvitusi saulutė tarsi patvirtino, kad žiema jau išvaryta.

 Plačiau...

Vasario 16-osios šventė (2014-02-19)

2014-02-14 mokykloje iškilmingai paminėta Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventė. Pirmosios pamokos metu 5-10 klasių mokiniai rinkosi į mokyklos salę, kur vyko šventinis renginys. Susirinkusieji  buvo supažindinti su tikrai sudėtingu Lietuvos keliu į 1918 m. vasario 16-ąją. Prisimintos iškiliausios asmenybės,  pasiaukojamai dirbusios tam, kad Lietuva atkurtų valstybingumą, taip pat pristatyta, kokius sunkumus teko patirti besikuriančiai valstybei.

 Plačiau...

Meninio skaitymo konkurso miesto etapas  (2014-02-12)

Vasario 5 d. mūsų mokykloje vyko Meninio skaitymo konkurso miesto etapas. Konkursas pradėtas gražia tarmiška pasaka, kurią parengė 9b ir 5a klasių mokiniai, vadovaujami lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Skirmantės Ramelienės. Jaukioje kamerinėje aplinkoje konkursas vyko tikrai sklandžiai. Sielą džiugino gražiai skaitovų interpretuojami tekstai ir, be abejo, laimėjimai. Išties džiugu, kad, kaip ir kasmet, mūsų mokyklos mokiniai patenka tarp geriausiųjų.

 Plačiau...

Sveikatingumo programą įgyvendinant (2014-01-31)

Sausio 20-24 d. mokykloje vyko sveikam gyvenimo būdui propaguoti skirtas renginys – „Mankštiada“. Biologijos mokytojos Almutės Vaitkūnienės iniciatyva visą savaitę po pirmos ir antros pamokos mokiniai buvo kviečiami į mokyklos sporto salę pasimankštinti. Mankštą vedė Mokinių tarybos pirmininkė Ieva Jerochinaitė. Ypač aktyviai dalyvavo žemesniųjų klasių mokiniai. Pasak jų, buvo smagu, nes grojo muzika ir buvo galima atsipalaiduoti bei pajudėti. Ko gero, būtų tikslinga šią iniciatyvą pratęsti pavasarį, kai mankštintis galima jaukiame mokyklos kieme.

 Plačiau...

Dalyvavimas projekte ,,Saugiausia klasė 2014“ (2014-01-31)

Mūsų mokyklos 7a klasės mokiniai dalyvauja respublikiniame projekte ,,Saugiausia klasė 2014“. Šio projekto tikslas – siekti, kad mokiniai išmoktų saugiai elgtis kelyje bei gebėtų, atsitikus eismo įvykiui, teisingai reaguoti. Pateikdami paraišką mokiniai taip pat įsipareigojo projekto metu nepakliūti į eismo įvykius, nevažiuoti kartu su neblaiviais suaugusiaisiais, mokytis eismo taisyklių ir teikti pirmąją pagalbą bei parengti knygelę ,,Mūsų klasės saugaus elgesio taisyklės“.

 Plačiau...

Penktokų krikštynos (2014-01-27)

Sausio 17 d. , penktadienį, per penktą pamoką, vyko penktokų krikštynos. Tai tradicinis šeštokų organizuojamas mokyklos renginys. Krikštynų metu penktokai yra išbandomi ir tampa tikrais aukštesnės mokymosi pakopos nariais.

 Plačiau...

Sveikiname! (2014-01-27)

„Žiburio“ mokyklos mergaičių komandą, Visagino miesto mokinių krepšinio varžybose užėmusią I vietą.

„Žiburio“ mokyklos berniukų komandą, Visagino miesto mokinių krepšinio varžybose užėmusią II vietą.

 Plačiau...

Sausio 13-osios minėjimas (2014-01-20)

Kaip ir kasmet, taip ir šįmet mokykloje paminėta Sausio 13-oji - Laisvės gynėjų diena. Mokiniai iš pat ryto rinkosi į klases, kur uždegė žvakutes ir, išsiaiškinę, ką simbolizuoja neužmirštuolės žiedas, patys gaminosi juos iš spalvoto popieriaus ir segėjo visą dieną, taip pagerbdami Sausio 13-osios aukų atminimą.

 Plačiau...

Labdaros prekyba kalėdinės miesto eglės įžiebimo šventėje (2013-12-17)

Gruodžio 13 d. mokyklos Mokinių tarybos atstovai prekiavo žiburiečių iškeptais ir dekoruotais meduoliais bei žolelių arbata. Šia akcija prisidėta prie respublikinės „Maltiečių sriubos“ akcijos, taigi, visi pinigėliai, gauti už parduotus meduolius ir arbatą, skirti Maltos ordinui, kuris padeda skurstantiems senoliams.

 Plačiau...

Gruodžio 9 – oji Tarptautinė antikorupcijos diena (2013-12-16)

Nuo 2004 m. kasmet gruodžio 9 – ąją minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Šios dienos minėjimą inicijavo ir paskelbė Jungtinės Tautos. Siekta atkreipti dėmesį į kovos su korupcija visame pasaulyje svarbą. Mūsų mokykloje Tarptautinės antikorupcijos dienos proga vyresniųjų klasių mokiniai klausėsi paskaitos apie kovos su korupcija svarbą, metodus ir būdus.

 Plačiau...

Žiburiečiai rinkosi į mokyklą karjeros dienai (2013-12-11)

Gruodžio šeštą dieną žiburiečiai rinkosi į mokyklą karjeros dienai. Pamokas organizavo ir mokyklos mokytojai, ir įvairių profesijų atstovai - svečiai iš Visagino, Utenos bei Kauno. 1-4 klasių mokiniai susitiko su Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Visagino policijos komisariato atstovais. Vyko ir užsiėmimai klasėse ugdymo karjerai tema. Darbo dienos pabaigoje mokinių piešiniai ,,Mano tėvelių profesijos“ papuošė mokyklos fojė. 5–6 klasių mokiniai dalyvavo devintokų organizuotoje viktorinoje ,,Atspėk profesiją“ ir buvo apdovanoti prizais. Vėliau mokiniai vyko į Visagino viešąją biblioteką, kurioje susipažino su bibliotekininko darbo ypatumais.

 Plačiau...

Paminėta Pasaulinė AIDS diena (2013-12-06)

Gruodžio 1 –ajai – Pasaulinei AIDS dienai paminėti 9 a ir 9 b klasės mokiniai dalyvavo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro paskelbtame ,,AIDS Protų mūšyje.“ Biologijos mokytoja Almutė Vaitkūnienė renginio dalyviams pristatė žaidimo tikslus – ne tik daugiau sužinoti apie AIDS bei atkreipti bendruomenės dėmesį į šią pasaulinę problemą, bet ir užjausti sergančiuosius. Ne veltui visi renginio dalyviai segėjo Raudonuosius kaspinus – tarptautinį prevencijos ir solidarumo su užsikrėtusiais ŽIV ir sergančiais AIDS žmonėmis simbolį.

 Plačiau...

Tarptautinė draugo diena (2013-12-03)

Lapkričio 29 d. mokykloje paminėta Tarptautinė draugo diena. Tądien mokinių taryba organizavo Geriausių draugų konkursą. Visą savaitę vyko konkurso dalyvių registracija, buvo parengta balsadėžė, pagaminti balsavimo biuleteniai, o kiekvienas 5 -10 kl. mokinys gavo po balsavimo biuletenį ir galėjo balsuoti už patikusią draugų porą.

 Plačiau...

Paminėta Lietuvos kariuomenės diena (2013-11-26)

Lapkričio 23 – ioji – Lietuvos kariuomenės diena. Šie metai jubiliejiniai, nes minimos 95 - osios atkurtos Lietuvos kariuomenės metinės. Tokios gražios šventės proga mokykloje vyko Rikiuotės konkursas, kurį organizavo Visagino šaulių 5 – osios kuopos nariai.

 Plačiau...

Pilietinės akcijos mokykloje (2013-11-25)

Lapkričio 15 dieną mokykloje paminėtos net dvi svarbios datos. Tai lapkričio 16 – oji – Tarptautinė tolerancijos diena bei lapkričio 19 – oji – Pasaulinė smurto prieš vaikus prevencijos diena. Tarptautinės tolerancijos dienos simboliu šiais metais tapo Tolerancijos gėlė. Visi mokyklos mokiniai dalyvavo akcijoje ir gamino Tolerancijos gėles, kuriomis papuošė mokyklą. 5 – 10 kl. mokiniams buvo skirta paskaita, kurios metu istorijos mokytoja Irina Steponėnienė papasakojo, kas nutinka netolerantiškai valstybei ir visuomenei, pateikė pavyzdžių iš Lietuvos ir pasaulio istorijos. 1 – 4 kl. mokiniai dalyvavo mokyklos psichologės Aldonos Giržadienės pamokėlėse apie draugiškumą ir pakantumą vienas kitam.

 Plačiau...

Vėlinės (2013-10-28)

Senovinės vėlių pagerbimo apeigos būdavo atliekamos rudenį, nuėmus nuo laukų derlių. Dar XIX a. pradžioje lietuviai vėlėms gamindavo patiekalus. Patiekalų turėjo būti 12. Paruošę maistą, švariai iššluodavo gryčios aslą, užtiesdavo balta staltiese stalą, sustatydavo gėrimų ąsočius. Prie stalo žmonės rinkdavosi tyliai. Sunešus ant stalo valgius, šeimininkas prabildavo: ,,Mirusiųjų vėlelės, kurios dar atmenamos šiuose namuose, garbingi mano šeimos protėviai, verti amžinos atminties vyrai ir garbingos moterys, o ypač tu, mano seneli ir senele, tėve ir motina (pasakydavo jų vardus), taip pat giminės, vaikeliai ir visi, kuriuos mirtis pasiėmė iš šitų namų, prašau į metines vaišes.

 Plačiau...

Sveikatos savaitė nudžiugino visus (2013-10-22)

Spalio 14-18 dienomis mokykloje vyko Sveikatos savaitė. ,,Tai proga pasimokyti gyventi sveikai,“ – taip šią savaitę pristatė biologijos mokytoja Almutė Vaitkūnienė. Ir išties pasimokyti buvo iš ko. Pirmiausia mokiniai mokyklos erdvėse eksponavo piešinius daržovių ir vaisių tema, pradinukai sukūrė koliažą, o mokyklos fojė organizuota kompozicijų iš rudens gėrybių paroda.

 Plačiau...

Mokinių taryba pradėjo savo veiklą (2013-10-10)

Spalio 4 d. Mokinių taryba, į kurią atstovai kasmet renkami klasėse, savo veiklą pradėjo pirmuoju renginiu – organizavo Mokytojo dieną. Šįkart mokytojai buvo pakviesti skristi ,,Žiburio“ avialinijų lėktuvo užsakomuoju reisu ,,Švęsk Mokytojo dieną.“ Šventės metu lėktuvo keleiviams, t.y. mokytojams, teko patirti įvairių išbandymų bei įveikti avarinius nusileidimus ar rasti išeitį iš įvairių kritinių situacijų. Lėktuvui sėkmingai sugrįžus ir nusileidus ,,Žiburio“ aerouoste, visus mokytojus plojimais pasitiko mokiniai, teikė gėles ir sveikino su profesine švente. Kitas artimiausias Mokyklos tarybos renginys – tai Helovino šventės organizavimas.

 Plačiau...

Rasotais takeliais skuba, bėga vasarėlė (2013-06-27)

Nuskambėjus Paskutiniam skambučiui ir pasibaigus mokslo metams, mokiniai dar neskuba atsisveikinti su mokykla vasarai: dešimtokai laukia PUPP rezultatų, jaunesnieji kartu su klasių vadovais vyko į suplanuotus žygius, o patys mažiausieji, kaip ir kasmet, prasmingai leido laiką stovyklėlėje ,,Varliukai – žiburiukai.“

 Plačiau...

Tradicinei Šeimos šventei artėjant (2013-05-10)

Gegužės 15-oji – Šeimos diena. Dar 1994 m. Jungtinių Tautų organizacija šią dieną paskelbė švente, siekdama atkreipti žmonių dėmesį į šeimą kaip į svarbiausią žmonių gyvenimo instituciją. Džiugu, kad ši diena jau daugybę metų suburia bendram pasibuvimui visą mūsų mokyklos bendruomenę.

 Plačiau...

AČIŪ UŽ JŪSŲ GERUMĄ! (2013-04-22)

Gerbiami Tėveliai!

Džiaugiamės, kad esate kartu su mumis! Jūsų kasmetinė parama padeda mokyklai atnaujinti mokymo priemones bei įrangą, turtina mokyklos biblioteką, padeda organizuoti mokyklines šventes. Visa tai labai prasminga, nes tai daroma dėl ateities – Jūsų vaikų.

Norėtume priminti, kad kaip ir kasmet Jūs galite teikti paramą mokyklai neatvėrę piniginės. Vadovaujantis LR Paramos ir labdaros įstatymu, kiekvienas Lietuvos pilietis iki 2 proc. valstybei sumokėto gyventojų pajamų mokesčio gali paskirti pasirinktai organizacijai. Parama iš gyventojų pajamų mokesčio teikiama pateikus prašymą Valstybinei mokesčių inspekcijai iki 2013 metų gegužės 1 d. Prašymas yra nustatytos formos FR0512. Jo pateikimo būdai šie:

 Plačiau...

Pavasario belaukiant (2013-03-26)

Šių metų kovo 21-ąją dieną visi, kuriems jau įgriso laukti kažkur vis delsiančio pavasario, buvo pakviesti į sporto salę sudalyvauti velykinės sporto šventės programoje.

 Plačiau...

Tėvynės šventė (2013-03-14)

Džiaugdamiesi gražia ir prasminga Tėvynės švente, palinkėkime vieni kitiems eiti tiesos ir šviesos keliu!

Siūlome paskaityti mūsų septintokų samprotavimus apie Lietuvą.

 Plačiau...

Sveikiname matematikos olimpiados prizininkus (2013-03-14)

Sveikiname 4a klasės mokinę Rūtą Bieliauskaitę, miesto matematikos olimpiadoje užėmusią II – ąją vietą! 

Sveikiname 4a klasės mokinį Liutaurą Mazūrą, miesto matematikos olimpiadoje užėmusį III – ąją vietą!

Sveikiname 5a klasės mokinę Meilutę Bieliauskaitę, miesto matematikos olimpiadoje užėmusią III – ąją vietą!

Sveikiname 7a klasės mokinį Dominyką Viliūną, miesto matematikos olimpiadoje užėmusį I – ąją vietą!

Sveikiname 8b klasės mokinę Iriną Chomišiną, miesto matematikos olimpiadoje užėmusią III – ąją vietą!

 Plačiau...

Kaziuko mugė (2013-03-14)

Kovo 1 d., penktadienį, mokykloje šurmuliavo Kaziuko mugė – tradicinis mokyklos renginys, kuriame jau nebe pirmus metus dalyvauja ir socialiniai partneriai bei kitos miesto mokyklos. Sutikti šaunių ir iškalbingų personažų – Kaziuko ir Kazytės – mugės dalyviai prisiminė tradicijas, šoko, dainavo. Vėliau, paskelbus mugės atidarymą, prasidėjo tikras šurmulys. Ypač aktyvūs buvo mažieji mugės dalyviai- pradinių klasių mokiniai. Jų darbelių buvo daug ir įvairių. Vyresniųjų klasių mokinių darbai išsiskyrė originaliomis idėjomis. Ypač akį džiugino pradinių klasių mokytojos Editos Trubilienės meniški karpiniai, ir, žinoma, kaip ir kasmet nustebino Socialinių paslaugų centro gyventojų sukurti darbai.

 Plačiau...

Sveikiname (2013-03-03)

Sveikiname 10b klasės mokinį Artūrą Leonaitį, regioniniame Meninio skaitymo konkurse užėmusį II – ąją vietą!

Sveikiname 10a klasės mokinę Karoliną Jonušaitę, miesto rusų (užsienio) kalbos olimpiadoje užėmusią I – ąją vietą!

Sveikiname 10a klasės mokinę Aliną Paukštytę, miesto rusų (užsienio) kalbos olimpiadoje užėmusią II – ąją vietą!

Sveikiname 10b klasės mokinį Arnoldą Petrauską, miesto rusų (užsienio) kalbos olimpiadoje užėmusį III – ąją vietą bei miesto Meninio skaitymo konkurse (rusų kaip užsienio kalba) užėmusį III – ąją vietą!

Sveikiname 10b klasės mokinį Artūrą Leonaitį, miesto Meninio skaitymo konkurse (rusų kaip užsienio kalba) užėmusį I – ąją vietą!

 Plačiau...

Laisvės atgavimo šventės (2013-02-19)

 

Kasmet Laisvės atgavimo šventės mokykloje minimos įvairiais renginiais. Šiais metais numatytas švenčių ciklas, kuris tęsis iki kovo 11 –osios- Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos.  

 Plačiau...

Sveikiname Ramintą Mazūraitę (2013-02-19)

 

Sveikiname 10b kl.asės mokinę Ramintą Mazūraitę, užėmusią I – ąją vietą miesto lietuvių kalbos olimpiadoje.   

 Plačiau...

Mūsų mokykla dalyvauja projekte (2013-02-05)

Nuo šių mokslo metų ,,Žiburio” mokykla dalyvauja ,,Pagrindinio ugdymo pirmojo koncentro ( 5 – 8 kl.) mokinių esminių kompetencijų ugdymo” projekte.

Projekto paskirtis – rasti veiksmingų būdų, kaip ugdyti ir vertinti 5-8 klasių mokinių mokėjimo mokytis, komunikavimo gimtąja kalba ir gamtamokslinę kompetencijas, parengti tam reikalingas mokymo ir vertinimo priemones.

 Plačiau...

Meninio skatymo konkurso nugalalėtojai (2013-02-05)

Sveikiname miesto Meninio skaitymo konkurso nugalėtoją 9 -12 kl. amžiaus grupėje – 10 b klasės mokinį Artūrą Leonaitį!

Sveikiname miesto Meninio skaitymo konkurso II vietos laimėtoją 5 -8 kl. amžiaus grupėje – 6 a klasės mokinį Roką Balčiūną!

Sveikiname miesto Meninio skaitymo konkurso III vietos laimėtoją 9 -12 kl. amžiaus grupėje – 10 b klasės mokinę Ramintą Mazūraitę!

 Plačiau...

Sveikiname 10 b klasės mokinį Artūrą Leonaitį (2013-01-02)

 

Sveikiname 10 b klasės mokinį Artūrą Leonaitį, užėmusį I vietą respublikiniame meninio skaitymo konkurse (nominacija rusų kalba kaip užsienio kalba). Artūras įtaigiai padeklamavo
M. Lermontovo ištrauką ,,Borodino.“ 

 Plačiau...

Sveikiname 6a klasės mergaičių komandą (2012-12-03)

Sveikiname 6a klasės mergaičių komandą, užėmusią I vietą tarpmokyklinėse kvadrato varžybose.

Sveikiname 3 – 4 klasių komandą, užėmusią II vietą tarpmokyklinėse kvadrato varžybose.

Sveikiname 3 – 4 klasių berniukų komandą, užėmusią II vietą tarpmokyklinėse futbolo varžybose.

 

 Plačiau...

Tarptautinė tolerancijos diena mokykloje (2012-12-03)

 

Lapkričio 16 – ąją - Tarptautinę tolerancijos dieną – kaip ir visoje Lietuvoje paminėjo ir mūsų mokykla. Šiais metais Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti pasiūlė įstaigoms organizuoti pilietinę akciją ,,Tolerancijos skėtis“.  

 Plačiau...

Paminėta Pasaulinė kovos su AIDS diena (2012-12-03)

 

 Nuo 1988 m. gruodžio 1 – oji pasaulyje yra minima kaip Pasaulinė kovos su AIDS diena.

Ši baisi liga, visame pasaulyje nusinešusi beveik 40 milijonų žmonių gyvybių, yra dažnai vadinama ,,XXI a. maru“.

 Plačiau...

Šv. Kalėdų belaukiant (2012-12-03)

 

 Prasidedant Adventui, derėtų atkreipti dėmesį į svarbiausių didžiųjų žiemos švenčių papročių kilmę.

Pasak Lietuvos etnologės P. Dundulienės, Advento laikas senovėje buvo kupinas paslaptingumo, netikrumo, baimės ir žmonių tikėjimo, jog visur slankiojančios įvairios dvasios. Gal todėl seniau Kūčių naktis būdavo praleidžiama budint ir deginant šventinę ugnį. Šį paprotį vėliau išstūmė Vokietijoje užgimusi eglutės puošimo ir užžiebimo tradicija, na, o įsigalėjus krikščionybei Advento laikotarpį imta sieti su žmogaus dvasiniu apsivalymu.  

 Plačiau...
Visagino savivaldybė
Visagino pagalbos mokiniui, mokytojui, mokyklai centras
Švietimo ir mokslo ministerija
Ugdymo plėtotės centras
MOBIS© 2022 Visos teisės saugomos
Visagino Žiburio pagrindinė mokykla

Energetikų g. 56 LT-31227 Visaginas, tel. +370 386 73359
Visagino Žiburio pagrindinė mokykla