Edukacija „Šv. Velykų papročiai ir tradicijos“ (2024-04-15)

Velykų šventė išlaikiusi nemažai senųjų tradicijų, tačiau jų prasmės dažnas nežino, o juk būtent tradicijų prasmė, simbolika suteikia šventei ypatingos nuotaikos. Kovo 29 dieną 1 b klasėje buvo organizuota edukacija „Šv. Velykų papročiai ir tradicijos“. Mokiniai sužinojo, kad Velykų šventė prasideda Verbų sekmadieniu, kurio metu šventinamos verbos – gluosnio ir kadagių šakelės, supintos iš įvairiausių džiovintų augalų. Dalyviai išsiaiškino, kodėl močiutės šventintomis verbomis plakdavo anūkus, ko jiems linkėjo. Mokiniai skaitė informaciją apie blindę, aptarė Didžiosios savaitės, kurios metu visi laikėsi rimties, stengėsi nesibarti, prasmę.

Pirmokėliai prisiminė, kad Didžiojo ketvirtadienio metu visa šeima susitvarko namus. Didysis penktadienis buvo rimties ir susikaupimo, atgailos diena. Mokytoja Irena Gaidienė pasakojo apie Velykų bobutę, apie jos pagalbininkus kiškučius, kurie jau kūrena ugnelę, renka samanėles ir žoleles margučių marginimui. Mokiniai sužinojo, kad kiaušinius dažydavo Velykų išvakarėse – Didįjį šeštadienį. Mokiniai domėjosi, ką reiškia margučių spalvos. Mažieji padėjo kiškiams atlikti matematinius veiksmus ir drauge su jais išmoko marginti kiaušinius dviem skirtingais netradiciniais būdais. Vėliau edukacijos dalyviai skaitė patarles ir priežodžius apie Velykas, mokėsi eilėraštį, klausėsi dainelių. Mokiniai sužinojo, kad pirmoji Velykų diena skirta vaišėms ir švenčiama tik šeimos rate. Antroji Velykų diena buvo skirta pramogoms, susitikimams su kaimynais, giminaičiais. Buvo einama į svečius, žaidžiami įvairiausi velykiniai žaidimai. Visi pirmokai drauge rideno margučius, laimėjo saldžių prizų.