Projektui ,,Dideli maži ekranai” įsibėgėjant (2019-03-19)

Vykdydami projekto ,,Dideli maži ekranai” veiklas, 10a klasės mokiniai, vadovaujami mokytojų S. Ramelienės ir V. V. Gediminskienės, vasario 26 d. sulaukė svečių: į mokyklą atvyko Karolis ir Mindaugas – žurnalistai iš multimedijų agentūros NANOOK.

Mokiniai daug sužinojo apie fotožurnalistiką. Pasak lektorių, 2014 m. įkurta multimedijų agentūra „Nanook“ vienija nepriklausomus Lietuvos žurnalistus. Jie orientuojasi į ilgosios žurnalistikos projektus. Žurnalistai novatoriškai bando atskleisti visuomenei aktualias problemas. Taip gimė į Sibiro trėmimus naujai žvelgti priverčiantis projektas „Žymės“, jau pažįstamas žiburiečiams ir juos sudominęs Lietuvos parolimpiečių rinktinę pristatantis projektas „Galia nugalėti“ ir kiti agentūros darbai. Visų jų tikslas – mesti iššūkį nusistovėjusioms normoms ir stereotipams, kviesti diskutuoti, į daug ką pažvelgti kitaip. Labai įdomu ir tai, kad projektų kūrėjams taip pat svarbu pristatyti visuomenei šiuolaikinių medijų kalbą, kur puikiai dera multimedijos pasakojimuose sujungti tekstai, fotografijos, vaizdo ir garso įrašai, iliustracijos.

Kadangi į susitikimą su žurnalistais dešimtokai pasikvietė devintokus ir aštuntokus, tai šis renginys vyresniųjų klasių mokinius supažindino su dar viena nepaprastai įdomia ir nauja žurnalistikos atmaina. Gal ateityje ir kai kurie žiburiečiai įsijungs į novatoriškai mąstančių, pilietiškai nusiteikusių žurnalistų gretas?