MINĖJOME TOLERANCIJOS DIENĄ (2020-11-19)

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kiekvienais metais lapkričio 16 dieną inicijuoja Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimą Lietuvoje. Šiais metais Tarptautinės tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos dėlionė. Ją buvo galima piešti ar gaminti iš įvairių medžiagų taip, kad sujungus į vieną visumą gautųsi paveikslas tolerancijos tema. Šią idėją padiktavo pats gyvenimas, nes mūsų visuomenė kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kuriuos sujungus gauname visos visuomenės paveikslą – visuomenę sudaro skirtingi žmonės pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą ir t.t.

Šioje pilietinėje iniciatyvoje dalyvavo ir mūsų mokykla. Visi pradinių klasių mokiniai nupiešė po širdelę. Širdelės labai gražios spalvine gama, tačiau skirtingos ornamentais kaip ir mes visi. Šias mažas širdeles sujungėme į visumą ir gavome didžiulę širdį, tarsi mūsų pačių paveikslą. Tai puiki Tolerancijos dėlionė!

Apie toleranciją su mokiniais buvo kalbėta per etikos pamokas, klasės valandėles. Stengtasi išsiaiškinti, kokią visuomenę mato mokiniai, ar pastebi nepakantumo, netolerancijos atvejų mokykloje, savo klasėje, artimiausioje aplinkoje. Taip pat aptartos tolerancijos ribos, aiškintasi, ar esame tolerantiški, aptarta, su kokiais netolerancijos / tolerancijos pavyzdžiais mokiniai yra asmeniškai susidūrę.

Kuo dažniau kalbėsime apie toleranciją, tuo labiau būsime pakantesni, mandagesni, gerbsime ir suprasime vieni kitus. Tad būkime tolerantiški!