Kviečiame susipažinti su būsimomis pirmokų mokytojomis (2021-04-12)

Esu Laima Pranckūnienė, pradinių klasių vyr. mokytoja, mokykloje dirbu 45 metus.

Esu įsitikinusi, jog kelią į kokybišką mokymąsi ir sėkmę užtikrina mokytojas ir mokykla. Juk mokytojams dirbant čia ir dabar, įvairių situacijų sąlygomis, gauti rezultatai visad nukreipti į sėkmingą besilavinančių jaunų žmonių ateitį.

Todėl savo darbe didelį dėmesį skiriu individualiems mokinių poreikiams. Matau kiekvieną iš jų nepriklausomai nuo gabumų. Daug dirbu papildomai ir didelį dėmesį skiriu vaikams, atėjusiems iš mišrių šeimų, stengiuosi lavinti jų lietuvių kalbos įgūdžius.

Visuomet stengiuosi sutelkti mokinius į darnią klasės bendruomenę. Laikausi principo - klasėje turi būti saugu ir jauku, turi vyrauti draugiški santykiai, be patyčių. Įtraukiu tėvelius į klasės ir mokyklos bendruomenės veiklas. Aktyviai dalyvaujame mokyklos rengiamuose renginiuose ir projektinėje veikloje, akcijose.

Esu Edita Trubilienė – pradinių klasių mokytoja metodininkė. Mokykloje dirbu nuo 1992 m.

Dirbdama mokytoja jau seniai esu priėjusi prie išvados, jog mokytojas ir mokykla – atspirties taškas, kur vaikas turi išmokti rašyti, skaityti, skaičiuoti, ir ne tik... Greta šių naudingų ir reikalingų žinių vaikai turi išmokti pasitikėti savimi ir kitais, būti atvirais, nebijoti kurti, nebijoti klysti, mokytis iš savo klaidų...Taigi, didelį dėmesį skiriu ir mokinio žinioms, ir mokinio savijautai klasėje, todėl vienas iš mano tikslų ir yra sukurti stiprų, draugišką, sėkmingą klasės kolektyvą. Kurdama jaukų ir draugišką klasės kolektyvą, aš stengiuosi būti kartu su vaikais, veikti kartu su vaikais, keliauti kartu su vaikais, nes buvimas kartu sukuria bendrystę.

Didelį dėmesį skiriu vaikams iš mišrių šeimų, visada jiems padedu, konsultuoju, papildomai dirbu. Manau, kad svarbiausia, jog vaikas nebijotų ir jaustų, jog turi paramą ir pagalbą.

Man patinka dirbti su vaikais. Manau, kad mano darbo sėkmės paslaptis – elgtis su kiekvienu mokiniu kaip su gabiu, todėl dirbdama vadovaujuosi amerikiečio mokslininko pedagogo Eriko Jensen mintimi: ,,Visi mes esame apdovanoti, tik kai kurie mūsų dar neišvyniojo savo dovanų“. Aš stengiuosi padėti vaikams atrasti tas dovanas. Galbūt todėl mano klasės mokiniai noriai dalyvauja įvairiuose konkursuose, puošia mokyklą savo darbeliais, karpiniais, groja dūdelėmis, stato spektaklius...

Jeigu Jums patinka mano požiūris į mokinį, kviečiu pirmokėlius atvesti į ,,Žiburio“ pagrindinę mokyklą.