Pasakoti garsais ir vaizdais (2021-10-15)

Džiugu, kad Visagino ,,Žiburio” pagrindinė mokykla šiais mokslo metais laimėjo galimybę dalyvauti kultūrinių intervencijų projekte ,,Istorijos. Garsais ir vaizdais”, kuris subūrė 12 Lietuvos mokyklų. Tai ,,Meno avilio” organizuojama projektinė mokiniams ir mokytojams skirta veikla, kuri yra sudedamoji Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos kartu su Kultūros ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijomis įgyvendinamo nacionalinės kultūrinės edukacijos sistemos modernizavimo projekto dalis.

Su kūrėjais profesionalais visus mokslo metus (mažiausiai 60 akademinių valandų) dirbs panorėję projekte dalyvauti 8a  ir 7a klasių mokiniai drauge su mokytojomis V. V. Gediminskiene ir S. Rameliene. Dalyviai  bus skatinami ieškoti bei atrasti kūrybinių idėjų ir istorijų kasdienybėje, artimoje aplinkoje, mezgant santykį su vietos bendruomene, bei pažvelgti į meną kaip daugialypį kultūros reiškinį, kurį galima analizuoti iš įvairių ugdymo  dalykų perspektyvų. Projekto veiklomis dėmesys bus telkiamas į audiovizualinio, vizualiojo ir garso meno kūrinius – jų analizę bei kūrimą.Tokiu būdu bus vystomos kritinio mąstymo, kūrybiškumo, kultūrinė bei komunikavimo kompetencijos, ugdoma etinė bei estetinė atsakomybė už savo kuriamus audiovizualinius, vizualius ir garso darbus bei pagrįstas kūrybos vertinimas. Bus gilinamasi ne tik į autorinį meną, bet ir į populiariosios kultūros reiškinius, taip svarbius šiandieniam jaunimui.

Tikimės įkvepiančios veiklos, malonių bendravimo ir bendradarbiavimo akimirkų. Tikėkime, kad gilesnė pažintis su menu, kūrybiniai bandymai plės žiburiečių akiratį, skatins  pamatyti kitokių spalvų ir prasmių, turtins kultūrinį išprusimą. Net neabejojame, kad apie visa tai gims pasakojimai garsais ir vaizdais.