Saugūs internete (2022-02-13)

Vasario 7-11 d. Lietuvoje skelbiama Saugesnio interneto savaitė, skirta skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Visą savaitę mokykloje vyko renginiai, skirti Saugiam internetui. Jeigu išeidami iš namų rakiname duris, kodėl neužrakiname telefono ekrano? Jeigu gatvėje nesėdame į nepažįstamojo automobilį, kodėl sutinkame draugauti „Facebook“ ar kitame socialiniame tinkle? Kaip netapti patyčių auka ir kodėl svarbu nesityčioti iš kitų? Kad būtų atsakyta į šiuos klausimus, informacinių technologijų mokytoja Anastasija Muchajeva ir etikos mokytoja Loreta Leonovienė organizavo integruotas pamokas.

Buvo nagrinėjamos saugumo internete temos, mokomasi atsargumo dalinantis asmenine informacija, atpažįstant klastotę, saugant savo paslaptis, kuriant saugų slaptažodį. Šių integruotų pamokų tikslas -  padėti mokiniams saugiai žengti į interneto pasaulį, kupiną ne tik atradimų, įspūdžių ir paslapčių, bet ir pavojų.

Neliko nuošalyje ir Mokinių taryba. Jos pirmininkas Mindaugas Kaziukonis ir Dominykas Luneckas 3a ir 3b klasių mokiniams vedė prevencines pamokėles apie saugaus elgesio internete taisykles. Vaizdžių užsiėmimų metu priminė mokiniams svarbią nūdienos aktualiją – saugų elgesį internete. Mokiniai diskutavo, dalijosi įspūdžiais ir patirtimi, atliko žinių pasitikrinimo testą, o pamokos pabaigoje vaikai piešė saugaus interneto simbolį - Mėlyną meškiuką.

Atrodo, kad visi labai daug žinome apie internete tykančius pavojus, tačiau pasitikrinti bei atnaujinti žinias taip pat svarbu. Šiais renginiais buvo siekiama, kad moksleiviai mokytųsi būti saugūs internete, nesvarbu, ar tai darys mokykloje, ar už jos ribų.