Nekantriai lauksime parodos (2022-03-28)

Projekto ,,Istorijos. Garsais ir vaizdais” veiklos jau atnešė apčiuopiamų rezultatų. Baigiantis balandžio mėnesiui į mokyklą atvykus audiovizualinio meno kūrėjams Emilijai Juzeliūnaitei ir Jonui Juškaičiui 8a ir 7a klasių mokiniai po intensyvių kūrybinių dirbtuvių pristatė parengtus audiodokumentikos darbus. Prieš perklausą kiekviena mokinių komanda pristatė savo pasirinktą temą, norėtą išryškinti idėją, pasidalijo įspūdžiais, kaip sekėsi viso kūrybinio proceso metu, ko išmoko ir kas labiausiai džiugina pristatant jau parengtą medžiagą.

Audiopasakojimai klausytojus nukėlė į miesto praeitį: ,,1990-ųjų žiemą Visagine“, ,,Prisiminimų lietus Sniečkuje“, ,,Sniečkaus atominės elektrinės istorija“, ,,Žurnalistas keliauja į įvykio vietą ir ...dingsta“, ,,1995-ieji. Lietuva. Visaginas“. Vieni pasakojimai realistiški, kiti priminė detektyvą, dar kiti – nukėlė į fantastinę erdvę. Po perklausos dalydamiesi įspūdžiais mokiniai pripažino, kad daug kūrybiškumo pareikalavo pačios pasakojimo idėjos atradimas, žinių ir įgūdžių - garso takelio montavimas, kantrybės ir pastangų - tinkamų garsų parinkimas. Emilija ir Jonas  pagyrė mokinius už išradingumą panaudojant įrašams senovinių daiktų garsus, skambančius aktorių balsus. Jiems patiko ir darbų idėjos.

Pristatę perklausai  audiopasakojimus, kūrėjai ir mokiniai pradėjo ruoštis kitiems darbams – pasakojimams vaizdais. Režisieriai Emilija ir Jonas pakvietė mokinius dokumentinių filmų peržiūrai ir aptarimui. Štai ką pasakoja apie prasidėjusį naują kūrybinį etapą septintokė Miglė: ,, Labai sudomino rodomi filmai, įsiminiau juos. Iki to laiko dokumentiką laikiau gana nuobodžiu dalyku, kur dominuoja tik skaičiai, faktai, duomenys. Tačiau pamačius režisierių rodomus filmus, mano nuomonė pasikeitė. Filmai buvo įtraukiantys, pilni spalvų, veiksmo. Taigi supratau, kad domumentiniai filmai gali būti įdomūs, jais galima pasimėgauti.“

Netrukus jau patys  mokiniai susibūrę į naujas grupes svarstė, kokia galėtų būti jų  vaizdo pasakojimų tema, kokią lokacijos vietą filmavimui būtų tikslinga pasirinkti.

Kovui įpusėjus į mokyklą vėl atvyko kūrėjai iš Vilniaus naujai kūrybinei sesijai. Pirmąją dieną mokiniai apsiginklavo profesionalia įranga ir filmavo pasirinktose lokacijose, kur juos konsultavo režisieriai. Antrąją dieną vyko montavimo darbai ir  sukurtų vaizdo pasakojimų peržiūra bei aptarimas. Rezultatai vėl džiugino. Buvo nutarta  projekto metu sukurtus darbus pristatyti miesto erdvėje ir ne tik mokyklos bendruomenei.

Dabar belieka laukti informacijos, kada ir kur septintokų ir aštuntokų komandos pakvies mokyklos ir miesto bendruomenę į savo darbų parodą. Tegul ir paskutiniame projekto ,,Istorijos. Garsais ir vaizdais“ etape kūrėjams nepritrūksta išradingumo.