Integruotos pamokos J. Meko metus minint (2022-06-16)

Birželio 8 d. į Visagino kultūros centrą ,,Žiburio” pagrindinės mokyklos 7-10 klasių mokiniai vyko integruotoms lietuvių kalbos, anglų kalbos ir istorijos, menų pamokoms. Į tokias veiklas, skirtas J. Meko 100-osioms gimimo metinėms paminėti, pakvietė mokytojos A. Daugėlienė, Z. Miškinytė-Mazūrienė, S. Ramelienė, V. V. Gediminskienė, Ž. Latyšovič ir Visagino kultūros centro Amerikietiškoji erdvė.

Pirmiausia mokiniai anglų kalba išklausė pranešimo apie J. Meko gyvenimo kelią, nelengvą emigranto dalią ir pagaliau atėjusį didžiulį pripažinimą. Pranešimą, kurį skaitė Kotryna Bulovaitė, gražiai iliustravo nuotraukos ir kita vaizdinė medžiaga.

Netrukus vedėjai  mokytoja Astra Daugėlienė ir aštuntokai Rugilė Bulovaitė bei Vygintas Jakštonis  į sceną pakvietė Kęstutį Pikūną -  gražiausios 2019 m. knygos ,,Gyvenimo lai(š)kai” autorių, kuris papasakojo apie savo pažintį su Jonu Meku ir jo broliu Adolfu, atskleidė daug įdomių detalių iš šios pasaulinio garso asmenybės gyvenimo, pristatė savo knygą nuo jos sumanymo iki netikėtos kompozicijos gimimo. Vėliau su mokiniais bendravo ir Tomas Ivanauskas, kultūros atašė Kinijoje ir Pietų Korėjoje. Jis, kaip menotyrininkas, pristatė J. Meko kūrybos, avangardinio kino paslaptis ir  atvežtą  į kultūros centrą  puikią fotografijų parodą „Semeniškių idilės“ , skirtą J. Mekui atminti. Ją apžiūrėdami renginio dalyviai galėjo klausytis ir fone skambančių J. Meko skaitomų  „Semeniškių idilių“.

Po pertraukos mokiniai klausėsi klasės draugų deklamuojamų J. Meko eilių, peržiūrėjo konkursui sukurtus J. Meko stiliumi filmus.  Vertinimo komisijos vardu kalbėjęs Tomas Ivanauskas kiekvieną filmą aptarė  ir pristatė filmus laimėtojus. Jais tapo L. Glaskos filmas ,,Išeinanti dabartis“ už jausmingumą,  M. Kaleničenko ir K. Kobiakovos fimas ,,Magdalena” už poetiškumą ir pagaliau pats mekiškiausias Kotrynos ir Rugilės Bulovaičių filmas ,,Raktas į laimę“ už dienoraštinį filmavimo būdą, ranka rašytus titrus. Visiems filmų kūrėjams  buvo įteikti ir Padėkos raštai, ir didžiuliai ananasai, o pirmosios vietos laimėtojoms Bulovaitėms T. Ivanauskas skyrė asmeninę 100 eurų premiją. „Žiburio“ mokyklos bibliotekai ir į svečius atvykusiems bei integruotas veiklas stebėjusiems  „Verdenės“ gimnazijos atstovams K. Pikūnas padovanojo savo knygas ,,Gyvenimo lai(š)kai”.

Paskutinė užduotis buvo peržiūrėti V. V. Landsbergio filmą ,,Jono Meko antologija“  ir užpildyti lapus, kuriuose mokiniai žymėjosi visą svarbiausią informaciją, rinktą per dienos integruotas veiklas.

Norisi ypač padėkoti Visagino kultūros centre įsisteigusiai Amerikietiškajai erdvei ir jos projektų koordinatorei A. Daugėlienei už suteiktą galimybę kitaip pamatyti J. Meko kūrybą susitikus su šio menininko gyvenimą ir kūrybą gebančiais autentiškai pristatyti ypatingais svečiais  - Kęstučiu Pikūnu ir Tomu Ivanausku.