TOLERANCIJOS ŽIBINTAI (2023-12-21)

Šias metais minime jau dvidešimt metų, kaip Lietuvoje pradėta minėti Tarptautinė tolerancijos diena. Šiais metais pasiūlytas Tolerancijos dienos simbolis – TOLERANCIJOS ŽIBINTAS. Rudenį yra mažiau šviesos, kurios reikia bet kuriai gyvai būtybei, o šviesa asocijuojasi su gėriu, pozityvumu. Pasaulyje vykstant kariniams konfliktams, svarbi tampa mintis, jog šviesa turi nugalėti tamsą. Todėl šių metų simbolis – Tolerancijos žibintas – skirtas nešti toleranciją, gėrį, pakantumą, kurie turi įveikti blogį.

Kilnios idėjos vedami, Mokinių tarybos nariai kartu su vadove Loreta Leonoviene ir socialine pedagoge Nijole Gimžauskiene susirinkę diskutavo, kaip tie žibintai turėtų atrodyti, iš kokių medžiagų jie būtų gaminami. Pasiūlymų būta įvairių, tačiau vienbalsiai nutarta daryti iš popieriaus, įvairių spalvų ir dydžių. Visi mokiniai labai stengėsi: vieni žibintus darė namuose, kiti mokykloje, padedami išradingų mokytojų, vieni buvo didesni, kiti mažesni, ryškūs ir blankesni, bet savaip gražūs, kaip ir mes visi – skirtingi. Na, o lapkričio 16-ąją mokykla prisipildė Tolerancijos žibintų šviesos ir šilumos, prie kurios visi šildėmės ir grožėjomės savo pačių darbu. Tą dieną mokykloje vyko klasės valandėlės, kurių metu diskutuota apie tai, ar mokiniai pastebi, atkreipia dėmesį į žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos/netolerancijos atvejus, tolerancijos tema žiūrėti filmukai. Kuo anksčiau mokiniai supras ir žinos tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau bus tolerancijos mūsų visuomenėje.