Visagino „Žiburio“ pagrindinė mokykla - tarptautinio „Erasmus+“ projekto „G.A.M.E.S“ dalyvė (2015-05-04)

Visagino „Žiburio“ pagrindinė mokykla nuo šių metų rugsėjo 1 d. dalyvauja tarptautiniame daugiašaliame tarpmokykliniame „Erasmus+“ projekte „G.A.M.E.S“.

„G.A.M.E.S“ projekto tikslas – organizuojant įvairią sportinę veiklą ugdyti Europos (o kartu ir mūsų mokyklos) vaikų sveiką gyvenseną. Iš tiesų, projektas apima labai įvairią sportinę veiklą: futbolą, krepšinį, dviračių sportą, šokius, piešimą ant vandens, šaudymą, dažasvydį, slidinėjimą. Projekte dalyvauja 5 šalys: Bulgarija, Italija, Lenkija, Lietuva bei Slovakija. Projektas tęsis net dvejus metus.

2015 m. kovo mėnesį į pirmąją projektinę kelionę Bulgarijoje vyko 6 mūsų mokyklos mokiniai ir 2 mokytojai. Bulgarijos Dobričo mieste visą savaitę mokiniai dalyvavo projekto veiklose: susipažino su kiekvienos projekte dalyvaujančios šalies kultūra, pristatė savo šalį bei mokyklą, aplankė įžymias Bulgarijos vietas, dalyvavo sporto žaidynėse, kuriose buvo žaidžiami tradiciniai ir kiekvienos šalies tautiniai žaidimai. Mokiniai gyveno šeimose, tad turėjo puikią progą ne tik susipažinti su kultūriniais skirtumais, bet ir tobulinti anglų kalbos žinias.

Šiuo metu vykdoma kita projekto „G.A.M.E.S.“ veikla – mokiniai kuria filmą apie įžymiausias Lietuvos vietas. Šį darbą pristatys gegužės mėnesį vyksiančiame projekto susitikime Lenkijoje, kuriame dalyvaus jau kita mokinių bei mokytojų grupė. Taip sudaromos galimybės kuo didesniam mokinių skaičiui tapti aktyviais projekto dalyviais.

Kaip pastebi jau ne pirmą kartą tarptautiniame projekte dalyvaujanti Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos anglų kalbos vyresnioji mokytoja Žana Solomacho, tokie projektai ugdo mokinių komunikacinius gebėjimus, išmoko teorines žinias pritaikyti praktikoje, ugdo kūrybingą bei visapusišką asmenybę.