ANTROKAI LANKĖSI ZARASŲ RAJONE (2024-04-19)

2024 m. balandžio 16 d. Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 2a ir 2b klasės mokiniai vyko į kultūrinę-edukacinę kelionę po Zarasų rajoną. Mokiniai aplankė Lietuvos senolį, Stelmužės ąžuolą. Jie sužinojo, kad šis ąžuolas yra vienas seniausių ąžuolų Europoje. Mokiniai ne tik stebėjosi ąžuolo dydžiu, bet ir patyrinėjo jo bundančias apylinkes: aiškinosi, kieno mauzoliejus netoliese, kokia bažnytėlė stovi šalia, kieno apleistas kapas.

Vėliau kelionės dalyviai nuvyko į Zarasus. Čia mokiniai, eidami apžvalgos tiltu, stebėjosi Zaraso ežero grožiu. Žiburiečiai aplankė ir Zarasų viešąją biblioteką, susipažino su atnaujintomis bibliotekos erdvėmis ir galimybėmis jose veikti. Net rašytojo Kęstučio Kasparavičiaus piešinį su žirafa Zarasaite pamatė. Mokiniai susipažino su Zarasų miesto legendomis, ežerų gausa, piešė Zarasų herbą, dalyvavo interaktyviame žaidime „Pagauk ežerą“. Kelionę mokiniai tęsė Zarasų krašto muziejuje. Čia laukė įdomus pasakojimas apie garso aparatūros atsiradimą, klausėsi radijo atvirukų, vinilinių plokštelių įrašų ir neparastai įdomaus pasakojimo apie juos. Senovės amatų salėje edukacijos dalyviai patys ieškojo senųjų daiktų, kuriuos paveikslėlyje rodė muziejininkės, maldami grūdus, išbandė girnas, net senuoju pianinu išdrįso skambinti. Kelionė buvo įdomi ir prasminga. Mokiniai ne tik daug naujo sužinojo apie Zarasų kraštą, bet ir mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti su bendraamžiais ir suaugusiais žmonėmis.