ANTROKAI MOKĖSI TEISINGAI RŪŠIUOTI ATLIEKAS (2024-04-25)

2024 m. vasario – balandžio mėnesiais Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 2a klasės mokiniai vykdė projektą „Išmok teisingai rūšiuoti atliekas“. Projekto metu mokiniai susipažino su atliekų rūšiavimo taisyklėmis, svarba, aptarė gamtos taršos problemas, mokėsi teisingai rūšiuoti kasdienes atliekas klasėje.

Mokiniai tyrinėjo mokyklos aplinkos buitinėmis atliekomis taršą, rinko šiukšles, skaičiavo, kokių šiukšlių daugiausia rado šalia mokyklos, aiškinosi, iš kur jos atsirado, ką su jomis daryti, kodėl švari aplinka yra svarbi. Projekto dalyviai klasėje aptarė rūšiavimo taisykles ir kiekvieną dieną kruopščiai ir atsakingai rūšiavo atliekas, stebėjo, kokių atliekų maišas pildosi greičiausiai.

2024 m. balandžio 11 d. antrokai dalyvavo nuotolinėje pamokoje „Rūšiuokime teisingai“, kurią organizavo Pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“. Pamokos metu mokiniai išsiaiškino, kaip rūšiuoti medines, metalines bei „Tetra Pak“ pakuotes.

Mokiniai, įgyvendindami projekto veiklas, dirbo noriai, sąmoningai, suvokė atliekų rūšiavimo svarbą. Viena klasės mokinė taip susirūpino švaria aplinka, jog dažnai vakarais, pasiėmusi šiukšlėms skirtą maišą, vaikštinėjo ir rinko šalia savo namų bei mokyklos esančias šiukšles.

Gera matyti, jog svarbi veikla paliečia daugelio širdis ir skatina veikti.