Konstitucijos egzamino nugalėtojų apdovanojimas LR Prezidentūroje (2015-10-29)

Esu be galo laimingas tapęs 2015 m. Konstitucijos egzamino II - osios vietos laimėtoju 5-7 klasių amžiaus grupėje. Mano kelio į sėkmę tiesėjais tapo mano mylimi mama ir tėtis bei gerbiama istorijos mokytoja Irina Steponėnienė. Jiems tariu nuoširdų AČIŪ. Šio egzamino svarbą man padėjo suvokti ir dalyvavimas Lietuvos jaunųjų šaulių organizacijos veikloje – būtent čia supratau, kad kiekvienas pilietis turi ir pareigas, kurios yra įtvirtintos LR Konstitucijoje.

Iš tikrųjų Konstitucijos egzamino pasiruošimui skyriau gana daug laiko. Mokytis teko ne vieną dieną. Nagrinėdamas Konstituciją ir susidarydamas konspektą išmokau ne tik esmines detales, bet ir smulkmenas. Egzamino užduotys mane nustebino. Ypač pirmajame etape. Atsakinėjant į klausimus prireikė ne tik Konstitucijos, bet ir geografijos bei politikos žinių. Tad pirmajame etape surinkau tik 25 taškus. Tai yra minimumas norint patekti į antrąjį etapą. Toks gana šaltas dušas privertė mane per likusias dvi savaites iki antrojo etapo susikaupti ir padirbėti iš peties. Nuoširdus darbas davė vaisių - antrojo etapo teste labai greitai atsakiau į visus klausimus. Paskutinysis - atviras klausimas - mane apstulbino. Klausimo „Kam reikalinga Konstitucija?“ tikrai nesitikėjau. Pasitelkęs visas žinias sulyginau Konstituciją su mokinių taisyklėmis mokykloje ir pabrėžiau, kad kaip mokykloje yra būtinos mokinio taisyklės, taip valstybėje – Konstitucija, užtikrinanti tvarką ir darną. Manau, ši pastraipa tapo mano raktu į pergalę.

Labai sužavėjo iškilmingas Konstitucijos egzamino nugalėtojų apdovanojimas LR Prezidentūroje. Apdovanojimus teikė pati LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, o tardama sveikinimo žodį nugalėtojus pavadino ,,Konstitucijos ambasadoriais“. Šis apibūdinimas, manau, ne tik garbingas, bet ir įpareigoja skatinti ir kitus dalyvauti Konstitucijos egzamine, kuris, kaip teigė Prezidentė, kitais metais bus jubiliejinis – dešimtasis. Tad tikrai siūlyčiau visiems rasti laiko ir išsinagrinėjus LR Konstituciją dalyvauti jubiliejiniame Konstitucijos egzamine, nes išmanyti savo šalies Konstituciją yra didelė garbė.

7a klasės mokinys Liutauras Mazūra